Зінченко йде шляхом Шевченка. Фінали Ліги чемпіонів між командами з однієї країни (відео)

09.05.2021 15:03
Категорії: Новини теми

Згадуємо все фінали Ліги чемпіонів, в яких за титул сперечалися команди з одного чемпіонату

uefa.com

У півфіналі Ліги чемпіонів-XNUMX/XNUMX МанСіті Олександра Зінченка вибив ПСЖ, а Челсі виявився сильнішим за Реал. Це означає, що в титульному матчі XNUMX травня зійдуться два представники АПЛ. Це буде восьмий за ліком фінал Ліги чемпіонів, де змагатимуться представники однієї країни. Також протистояння Містян і Аристократів буде третьою за ліком чисто англійською розбіркою в битві за титул. Нижче ми поговоримо про інші подібні фінали.

ЛЧ-1999/00. Реал - Валенсія - 3: 0

Шлях до восьмого за ліком Кубку чемпіонів вийшов непростим для вершкових. Під час другого групового етапу мадридці ледве обійшли київське Динамо в битві за другий рядок, а потім з однаковим рахунком 3: 2 вибили МЮ й Баварію. У вирішальному поєдинку Фернандо Морієнтес, Стів Макманаман і Рауль принесли своїй команді трофей.

ЛЧ-2003/03. Ювентус - Мілан - 0: 0 (пен. 2: 3)

У тому сезоні до півфіналу головного єврокубку дійшли відразу три італійські команди. По дорозі до вирішальної стадії Ювентус вибив Барселону й Реал, а Мілан - Аякс і Інтер. В очній сутичці гранди Серії А за 120 хвилин голів не забили, а переможний пенальті в післяматчевій серії реалізував Андрій Шевченко. У підсумку нападник став першим українським переможцем Ліги чемпіонів. Зараз повторити успіх тренера збірної України також в однонаціональній дуелі спробує Зінченко.

ЛЧ-2007/08. МЮ - Челсі - 1: 1 (пен. 6: 5)

Та Ліга чемпіонів теж вийшла «англійською» - відразу три клуби АПЛ потрапили до четвірки найсильніших. МЮ в півфіналі вибив Барселону, а Челсі - Ліверпуль. У вирішальному поєдинку в основний час забили Кріштіану Роналду і Френк Лемпард. Справа дійшла до серії пенальті, в якій промах португальця міг все вирішити. Але спочатку Джон Террі, а потім Ніколя Анелька своїми помилками вручили кубок Червоним Дияволам.

ЛЧ-2012/13. Боруссія Д - Баварія - 1: 2

Болюча поразка для команди Юргена Клоппа, оскільки шлях до титульного матчу Боруссія пройшла героїчний. Дортмундці провернули неймовірний камбек у чвертьфіналі з Малагою, а в півфіналі вибили Реал. Але монструозна Баварія слідом за Ювентусом і Барселоною здолала чергового гранда. У фіналі на гол Маріо Манджукича точним ударом із пенальті відповів Ілкай Гюндоган, але на 89-й хвилині Ар'єн Роббен забив переможний м'яч.

ЛЧ-2013/14. Реал - Атлетико - 4: 1 (у дод. Час)

Здолавши в півфіналі Баварію із загальним рахунком 5: 0, вершкові зробили вагому заявку на титул. Але й Атлетико, який вибив по ходу плей-офф Барселону й Челсі, виглядав вражаюче. У вирішальному матчі до останніх хвилин вершкові «горіли» після голу Дієго Годіна, а врятував Реал своїм диво-ударом Серхіо Рамос. У додатковий час бланкос майстерно дотиснули Атлетико - «десіму» принесли Гарет Бейл, Марсело і Кріштіану Роналду.

ЛЧ-2015/16. Реал - Атлетико - 1: 1 (пен. 5: 3)

За два роки Реалу дісталася вельми комфортна сітка з Атлетико у фіналі. Реванш підопічні Дієго Сімеоне взяти не зуміли. Знову забив Рамос, на що своїм точним ударом під кінець зустрічі відповів Яннік Феррейра-Карраско. Могли матрацники й перемогти в основний час, реалізуй Антуан Грізманн пенальті. А так у серії післяматчевих 11-метрових сильнішими знову виявилися бланкос.

ЛЧ-2018/19. Тоттенгем - Ліверпуль - 0: 2

Шпори вперше пробилися до вирішальної стадії, попутно героїчно вибивши МанСіті й Аякс. Червоні ж у першу чергу запам'яталися феноменальним камбеком із Барселоною після 0: 3 на виїзді. У фіналі лондонці не встояли перед командою Клоппа. У дебюті поєдинку пенальті реалізував Мохаммед Салах, а в кінцівці добив опонентів Дивок Орігі. Ліверпуль тоді здобув свій шостий в історії і перший з 2005 року Кубок чемпіонів.

Зінченко й Маліновський - у топ-10 унікального рейтингу українських легіонерів у Лізі чемпіонів