Забарний зайняв шосте місце. Топ-5 молодих дебютантів ЧУ в складі Динамо

17.09.2020 11:03
Згадуємо наймолодших дебютантів чемпіонату України в складі київського Динамо

У другому турі УПЛ-2020/21 кияни зіграли з Десною в нульову нічию. По ходу поєдинку отримав травму Олександра Тимчик змінив Ілля Забарний. Для оборонця цей вихід на поле став дебютним у складі Динамо. https://www.youtube.com/watch?v=n3-WoPM21vk Офіційний сайт УПЛ повідомляє, що Забарний посів шосте місце в списку юних футболістів, вперше зіграли за біло-синіх в чемпіонаті України. Пропонуємо вам дізнатися, хто ж випередив 18-річного Іллю. Владислав Калитвинцев (17 років 126 днів). ЧУ-2009/10. Динамо - Металург З - 3:0 В останньому турі чемпіонату кияни здобули розгромну перемогу. Калитвинцев вийшов в «старті», провів на полі 61 хвилину і відзначився асистом на Артема Мілевського. Сумарно за свою кар'єру Владислав відіграв за Динамо 26 поєдинків, в яких набрав 3 + 2 за системою «гол + пас», а також завоював три трофеї. Біло-сині кілька разів віддавали футболіста в оренду, потім він перейшов в Арсенал-Київ, а зараз захищає кольори Десни. https://youtu.be/fZc7wGwSE4g?t=575 Олександр Алієв (17 років 195 днів). ЧУ-2002/03. Динамо - Волинь - 3:1 У сьомому турі чемпіонату Алієв з'явився на полі на 79-й хвилині, коли гра вже була зроблена. Всього за Динамо хавбек провів 135 поєдинків, в яких забив 30 голів, також завоював з біло-синіми вісім трофеїв. Виступаючи за киян Алієв викликався в національну збірну. Також грав за московський Локомотив, Дніпро, Анжи, казахстанський Тараз, ряд маловідомих українських клубів. Максим Коваль (17 років 256 днів). ЧУ-2010/11. Динамо - Дніпро - 0:0 Перебравшись до Києва із Запоріжжя, юний голкіпер спочатку дебютував за Динамо в Лізі чемпіонів, а потім і в національній першості. У матчі з Дніпром Коваль відстояв «на нуль», а потім видав ще два клин-шита в Прем'єр-лізі. На рахунку Максима сумарно 107 матчів за біло-синіх, в яких він пропустив 101 гол при 43-х «сухарях». Коваль належав Динамо до літа минулого року, останнім часом постійно перебував в оренді. Зараз українець виступає за саудівський Аль-Фатех. Денис Дедечко (17 років 327 днів). ЧУ-2004/05. Волинь - Динамо - 0:1 В одному з останніх турів чемпіонату кияни перемогли в Луцьку. Дедечко вийшов в стартовому складі і був замінений на 81-й хвилині. Цей поєдинок так і залишився для хавбека єдиним за головну команду Динамо. Денис змінив чимало українських клубів, виступав в ближньому зарубіжжі, а в 2013-му дебютував за збірну України. Зараз 33-річний футболіст перебуває в вірменському Ноа. Максим Деменко (17 років 360 днів). ЧУ-1993/94. Таврія - Динамо - 2:4 Півзахисник виступав за киян в 1994 році. Він провів 13 матчів в чемпіонаті України і результативними діями не відзначився. У тому сезоні біло-сині стали володарями «золота». Після відходу з Динамо Деменко повернувся в Росію, де і грав до завершення кар'єри. Володимир Сержао