Вперше не перемогли. Матчі українських клубів у єврокубках з двома голами джокерів

16.11.2019 10:03
Гравцям яких українських клубів вдавалося забити два голи за один єврокубковий поєдинок після виходу на заміну?

Олександрія перед матчем з Сент-Етьєном. Фото Євгена Кравса

У четвертому турі групового етапу Ліги Європи сталося досить рідкісна подія. Олександрія врятувала матч проти Сент-Етьєна з 0: 2, Здобувши нічию на останніх хвилинах. У другому таймі голи провели Денис Безбородько і Максим Задерака, що вийшли на заміну. Динамо впевнено лідирує Ми з'ясували, що для представників України в єврокубках це лише 15-й такий випадок. На домашні матчі припадають дев'ять з них, на виїзні - шість. Відразу два голи «джокерів» траплялися в 11-ти сезонах, причому в сезоні-2004/05 - тричі. У 2003-07 роках в п'яти розіграшах поспіль фіксувалися подібні показники. На Лігу чемпіонів доводиться шість матчів, на Лігу Європи і Кубок УЄФА - по чотири, один - на Кубок Інтертото. На груповому етапі два голи з замін трапилися четвертий раз, інші припали на раунди на виліт. Що цікаво, вперше українська команда в підсумку не перемогла, а розділила очки з суперником. «Причетні» в таких історіях сім наших команд. Лідирує Динамо з шістьма бенефісами суперсабов, у Дніпра, Ворскли і донецького Металурга по два таких матчу. Примітно, що у синьо-біло-блакитних обидва поєдинки припали на Кубок УЄФА-2005/06. Суперниками українців виступали 14 клубів з 14-ти чемпіонатів. Лише валлійський Баррі Таун двічі наступив на ті ж граблі в іграх з Динамо. Унікальний матч Дніпра У 10-ти випадках з 15-ти один гравець робив дубль після виходу на заміну. В інших поєдинках відрізнялися два «джокера». При цьому в матчі Дніпра з Бананц в 2005-му Сергій Корніленко з заміни оформив дуплет, після чого забив і Костянтин Балабанов, який вийшов трохи раніше. Всього в цих матчах забивали 20 футболістів: 11 легіонерів і дев'ять українців. У другому таймі виходили 13 з них, в перерві - шестеро. Лише полтавчанин Михайло Гурка в 1998-му з'явився під кінець першої половини зустрічі. На компенсований час доводиться п'ять голів, троє гравців з заміни реалізовували пенальті. Найшвидші дублі у Корніленко і Олександра Алексєєнко. Динамівці Олексій Герасименко і Флорін Чернат встигали відзначитися через два і три хвилини після виходу на поле відповідно. Матчі українських клубів у єврокубках з двома голами «джокерів»
04 / 05 ЛЧ Група Динамо - Байєр - 4: 2 Флорін Чернат 71 74, 90 + 3
04 / 05 КУЄФА 2 кв. нар. Металург Д - Тирасполь - 3: 0 Ілля Столиця 66 74, 90 + 3
05 / 06 КУЄФА 2 кв. нар. Шопрон - Металург Д - 0: 3 Олександр Алексєєнко 79 87, 90
05 / 06 КУЄФА 2 кв. нар. Бананц - Дніпро - 2: 4 Сергій Корніленко 75 82, 83
Костянтин Балабанов 67 85
05 / 06 КУЄФА 1 раунд Дніпро - Хайберніан - 5: 1 Олександр Мелащенко 68 86, 90 + 4
Володимир Сержао

Шахтар відкрив другий десяток. Матчі ЛЧ з двома голами в компенсований час (відео)

Скільки, на Ваш погляд, українських клубів зможуть пройти в плей-офф єврокубків сезону-2019/2020?

• Два (62%, голосів: 1 233)