«Вишенькою» на торті став скандал в матчі Зоря - Шахтар

10.12.2017 20:48
Арбітр Сергій Бойко вилучив трьох гравців Шахтаря і призначив пенальті у ворота гірників в компенсований час
Шахтар

Для захисника Шахтаря Івана Петряк матч проти колишньої команди запам'ятається надовго ... Фото shakhtar.com

Поєдинок завершував першу частину сезону. І мала вийти шикарна вишенька на торті, адже в заключному матч заключного туру 2017 го року зустрічалися золотий і бронзовий призери минулого чемпіонату. Хто б міг подумати, що «вишенькою» на торті стане скандал. А тренера Шахтаря від арбітра буде відтягувати спецназ!   Але про все по-порядку. Опоненти підійшли до очного протистояння в різному настрої. гірники блискуче вирішили завдання виходу в плей-офф Ліги чемпіонів, при цьому неабияк поповнивши клубну казну. А ось Зоря не змогла подолати груповий раунд Ліги Європи. Хоч якось підсолодити цю пілюлю можна було в протистоянні з лідером чемпіонату. Пікантність ситуації надавав і той факт, що протистояли один одному два кращих тренера країни - Юрій Вернидуб за підсумками 2016- го, а Паулу Фонсека був названий кращим в 2017-м. І хоча у португальського фахівця в розпорядженні гравці покваліфіцірованнее, ніж в українського колеги, Зоря не упускає можливості потріпати нерви більш іменитому опоненту. Чого тільки варта недавня кубкове протистояння, в якому гірники змогли зрівняти рахунок лише в компенсований час. А тепер ось нескучая розв'язка в матчі чемпіонату ... Перший тайм пройшов практично в рівній тактичній боротьбі. Гірники прогнозовано володіли невеликою перевагою, але при цьому зовсiм небагато раз загрожували воротам Луніна. Найнебезпечніший момент до перерви гірники створили на 37-й хвилині, коли Марлос ледь не повторив свій шедевр фіналу Кубка країни, визнаний кращим голом року, що минає. Але Зорі пощастило - м'яч пролетів поруч зі стійкою. У перерві Юрій Вернидуб зробив відразу дві заміни, намагаючись перебудувати гру в атакуючій лінії. Господарі при цьому продовжували пресингувати опонентів по всій території поля. Даючи зрозуміти, що стратегія пошуку третього місця в чемпіонаті України, про який говорив Юрій Вернидуб, не має на увазі відсиджування в обороні. Навіть в поєдинку з командою, яка грає в плей-офф Ліги чемпіонів. Але на 55-й хвилині невисокий Іван Петряк, освоювати на позиції правого захисника, примудрився вище всіх вистрибнути в центрі штрафного Зорі і головою з лінії воротарського переправити м'яч у ворота Луніна після передачі Бернарда. 0: 1. Після цього гра перемістилася в центр поля. Так, про чужих воротах команди не забували. Інша справа, що обидва суперники грамотно оборонялися. Атакуючі дії вдавалися опонентам гірше, ніж гра в обороні (в результаті команди завдали дев'ять ударів по воротах, чотири з яких на рахунку Зорі). Найнебезпечніші моменти біля своїх воріт до голів Зорі створили ... голкіпери обох команд. Лунін завозився з м'ячем і змушений був у відчайдушному стрибку вибивати м'яч з-під ніг бразильця. А Пятова, який допустив помилку на виході, простив вийшов у перерві Кочергін, який не зумів метрів з семи потрапити в порожній кут воріт. Хто ж знав, що це була лише зав'язка до драматичної розв'язки поєдинку. І всієї першої частини чемпіонату країни. На 79-й хвилині Петряк замість пенальті в ворота суперника побачив перед собою жовту картку. Іван впав на поле від торкання рукою Сухоцького та після другого попередження покинув поле. На 86-й хвилині в центральному колі Фред ледь не відірвав голеностоп Чечер. І справедливо побачив перед собою жовту картку, яка для бразильця теж виявилася другою. Ну а на 90-й хвилині політ м'яча після передачі Кочергіна перервала виставлена ​​в сторону рука Бутко, який вийшов на правий фланг оборони гірників замість вилученого Петряк. Ракицький мав в пасиві жовту картку, став з'ясовувати стосунки з рефері і теж побачив перед собою другу жовту картку. Третій раз в матчі арбітр після жовтої картки, діставав з кишені червону! Сілас реалізував пенальті. 1: 1. І вже за хвилину до кінця компенсованого часу настала розв'язка. Пятов відбивав м'яч після удару Андрієвського, м'яч вдарився об газон і від ноги ... Бутко залетів у ворота. 2: 1. Після фінального свистка вся лавка Шахтаря кинулася до бригади арбітрів і для нейтралізації емоцій гірників на поле довелося вийти навіть представникам спецназу ... Зоря 2 Шахтар 1 Голи: 0: 1 Петряк (55, Бернард), 1: 1 Сілас (90 + 2, з пенальті), 2: 1 Бутко (90 + 4, в свої ворота). Зоря: Лунін - Караваєв, Чечер, Сваток, Сухоцький - Харатін (Кочергін, 46), Андрієвський - Луньов (Сілас, 46), Гордієнко (Любенович, 71), Громов - Кабан. Шахтар: Пятов - Петряк, Ордець, Ракицький, Азеведо - Степаненко, Фред - Марлос (Хочолава, 89), Коваленко (Дентіньо, 73), Бернад - Феррейра (Бутко, 82).  10 грудня. Запоріжжя. Стадіон «Славутич-Арена». арбітр: С. Бойко (Київська обл.) попереджені: Кабан (47), Сілас (67) - Петряк (18), Бернард (51), Фред (53), Степаненко (56), Дентіньо (81), Ракицький (89). вилучені: Петряк (79, повторне попередження), Фред (86, повторне попередження), Ракицький (90, повторне попередження). Друга частина сезону має поновитися 17 лютого (базовий день).

Хто стане чемпіоном України за підсумками сезону-2017/2018?

• Шахтар (56%, голосів: 4 099)
  • Динамо (40%, голосів: 2 898)