Навздогін скандалу в Амстердамі. Як VAR відбирає голи в цьому сезоні (відео)

15.02.2019 11:05
Згадуємо найрезонансніші епізоди, коли система VAR відбирала голи у команд в нинішньому сезоні

Після поєдинку Аякс - Реал нікуди без «фотожаб» про Флорентіно Переса. Фото з Твіттера

УЄФА впровадив VAR з 1/8 фіналу цього розіграшу Ліги чемпіонів, але вже на другий день використання відеопомощніка виник скандал. У матчі Аякса і Реала, який завершився з рахунком 2: 1 на користь мадридців, В першому таймі був скасований гол голландців. Футбольний світ миттєво розділився на два табори: згодних і незгодних з рішенням Даміра Скоміни. https://twitter.com/MalcolmSacco/status/1095791479342198784 Словенський арбітр відмінив гол Ніколаса Тальяфіко після кутового біля воріт Реала, бо вважав, що Душан Тадич, що заважав Тібо Куртуа дістатися до м'яча, перебував в офсайді. З боку рішення вигладить вірним, але у критиків VAR є свої аргументи. Ми не збираємося доводити правоту тієї чи іншої сторони, а згадаємо схожі моменти, вже траплялися в нинішньому сезоні. Ла Ліга. Реал - Леванте - 1:2 У жовтні мадридці на своєму полі програли Жабам. За рахунку 0: 2 один м'яч відквитав Марко Асенсио, який зіграв на добиванні після удару Каземіро в поперечину. Але арбітри подивилися повтор і справедливо скасували взяття воріт. У другому таймі Марсело забив «чисто», але врятуватися вершковим це не допомогло. Серія А. Ювентус - Сампдорія - 2:1 В кінці минулого року Ювентус за допомогою VAR здобув три очки з «зубасті» суперником. У цьому поєдинку був призначений не самий очевидний пенальті, після якого Кріштіану Роналду встановив підсумковий рахунок. На 92-й хвилині Сампдорія відновила паритет, коли Ріккардо Сапонара завдав класний дальній удар. Однак арбітри пізніше скасували гол через офсайд. https://youtu.be/QvHyv4wdpTk?t=184 АПЛ. МанСіті - Ліверпуль - 2:1 В АПЛ поки що не запроваджено відеопомощнік, але працює система фіксації голу. Саме вона не дозволила Ліверпулю вийти вперед в поєдинку з головним конкурентом у боротьбі за перше місце. На 18-й хвилині Садіо Мане після виходу тет-а-тет з воротарем потрапив в штангу, а потім гравці Сіті ледь не спорудили автогол. У розпалі епізоду здалося, що м'яч перетнув лінію воріт, але технології були іншої думки. https://youtu.be/h4ZPuP3OP-E?t=33 Кубок Іспанії. 1/4 фіналу. Валенсія - Хетафе - 3:1 Кажани програли 0: 1 на виїзді, а вдома «горіли» з таким же рахунком. Форварду Валенсії Родріго вдалося відіграти один м'яч, але арбітр скасував його через офсайд у попередній фазі атаки. Втім, господарі знайшли в собі сили на камбек, а сам нападник оформив хет-трик. Бундесліга. Байєр - Баварія - 3:1 По ходу першого тайму мюнхенці вели 1: 0 і могли збільшити перевагу. Однак гол Роберта Левандовського не зарахували через невеликого офсайду. Рішення рефері сталося після перегляду відеоповтору. У другій половині гра перекинулася - Байєр забив три м'ячі і позбавив Баварію найважливіших для чемпіонської гонки очок. https://youtu.be/wfMsmRI77PI?t=325 Ла Ліга. Атлетіко - Реал - 1:3 В Іспанії за сезон скасували вже два десятка голів, а мадридське дербі стало одним з головних матчів в плані застосування VAR. В епізодах з трьома голами арбітрам довелося дивитися повтори. Але якщо м'яч Антуана Грізманн зарахували, а Серхіо Рамос виконав пенальті після падіння Вінісіусом Жуніора, то Альваро Мората не пощастило. Іспанський форвард забив своєму колишньому клубу і побіг святкувати, але рефері переглянув епізод і таки знайшов мікроскопічне «поза грою». https://streamable.com/8ns1a Володимир Сержао

Ліга чемпіонів. Реал вирвав перемогу у Аякса на останніх хвилинах матчу

На Ваш погляд, скільки українських клубів проб'ється в 1/8 фіналу Ліги Європи? В 1/16 фіналу Шахтар зіграє з німецьким Айнтрахтом, а Динамо - з грецьким Олімпіакосом.

• Два (50%, голосів: 7 397)
  • Один (34%, голосів: 5 107)
  • Ні одного (16%, голосів: 2 435)

Всього голосів: 14 939