В останньому класико сезону Шахтар переграв Динамо в Києві

04.07.2020 20:34
Команди Луїша Каштру і Олексія Михайличенко знову видали результативний матч У суботу на НСК Олімпійський відбувся останній в нинішньому сезоні класико між топ-клубами України. У нинішньому сезоні Динамо і Шахтар до сьогоднішньої гри зустрічалися вже п'ять разів. Гірники виграли всі три матчі в рамках чемпіонату, а кияни взяли верх в кубкових турнірах. Правда, в нинішньому сезоні динамівцям не тільки не вдалося кинути виклик Шахтарю, але і тепер доводиться відчайдушно боротися за друге місце, тому що на хвості у біло-синіх щільно сидять Зоря і Десна. Та й Шахтар на головне дербі країни явно не збирався виходити розслабленим, оскільки команда готується до матчу-відповіді Ліги Європи з Вольфсбургом, а обіграти свого самого заклятого суперника на головному стадіоні країни - подвійно престижно. 31-го травня в рамках фінального турніру команд першої шістки Динамо поступилося Шахтарю на Олімпійському (1: 3), причому кияни першими відкрили рахунок. Після цього підопічні Михайличенка видали переможну серію з чотирьох матчів, обігравши Олександрію (5: 1), Зорю (3: 1), Минай в півфіналі Кубка країни (2: 0) і Колос (2: 1). Минулої неділі серія обірвалася в Чернігові, де динамівці поступилися Десні (2: 3). Шахтар ще 20-го червня оформив дострокове чемпіонство, а в минулому турі поділився очками з Зорею (0: 0).
Коноплянка

У Шахтаря через перебір карток не вийшов на поле Тете. У запасі залишилися Пятов, Кривцов, Марлос і Тайсон. Чи не готувалися до гри Хочолава, Коваленко і Ісмаїлі. У результаті склад у гірників вийшов напівосновним. Динамо зіткнулося з кадровими проблемами в обороні - на лікарняний догодили Попов і Миколенко, дискваліфікований був Шабанов. У день гри в заявку на матч не потрапив через м'язові проблеми з ногою Циганков. Уже в дебюті гри Алан Патрік, участь якого в матчі була під питанням, небезпечно загрожував воротам Бойко зі штрафного. Воротар Динамо не без зусиль парирував потужний постріл. Після перших активних хвилин з боку Шахтаря, кияни трохи вирівняли гру і навіть створили момент, але Буяльський, а потім Цітаішвілі вичавити з нього максимум не змогли. Приспала пильність Динамо, в середині тайму Шахтар спалахнув і за 10 хвилин забив два голи. Спочатку Степаненко добив м'яч у ворота після того, як він потрапив в штангу. Динамо невдало виходило з оборони, Сидорчук втратив м'яч, Болбат пробив і влучив у штангу, а Тарас потім в упор розстріляв Бойко. Через пару хвилин свій фірмовий гол забив Коноплянка. Змістився в центр і пробив більярдним ударом в кут.

Програвши перший тайм, у другому Динамо повернулося в гру. На 51-й хвилині після навісу з флангу головою пробив Шапаренко, Трубін відбив м'яч перед собою і Вербич добив його в сітку. Через пару хвилин молодий воротар гірників зіграв невпевнено, вибігши вперед, дозволивши Де Піні перекинути себе після класної довгої передачі молодого Сироти, який зіграв в центрі оборони в парі з Кадір. Шахтар після 2: 2 знову прокинувся, а допоміг гірникам в цьому Тайсон, який перед цим вийшов на заміну і відразу відзначився класної гольовою передачею на Алана Патріка, якому на склало труднощів пробити повз Бойко. Відігратися кияни не змогли, а в кінцівці ще й залишилися вдесятьох. Йосип Пиварич в'їхав прямою ногою в Патріка і відразу пішов в роздягальню.

Прем'єр-ліга. 29-й тур

Динамо - Шахтар - 2: 3

Голи: Вербич (51), Де Піна (67) - Степаненко (31), Коноплянка (39), Патрік (72). Динамо : Бойко, Кендзьора, Сирота, Кадір, Піваріч, Сидорчук, Буяльський (Каргбо, 83), Цітаішвілі (Караваєв, 74), Шапаренко, Вербич, Русин (Де Піна, 46). Шахтар: Трубін, Додо, Віта, Матвієнко, Болбат (Сіпріано, 55), Степаненко (Бондаренко, 76), Патрік, Маркос, Соломон (Тайсон, 71), Коноплянка (Марлос, 76), Мораес (Фернандо, 76). попередження: Кадір - Соломон, Болбат, Степаненко. вилучений: Піваріч (90 + 1). Олександр Шовковський: «Думаю, Лобановський сам відмовився від роботи в збірній України»

8 липня в Харкові на стадіоні Металіст (21.30) відбудеться фінальний матч Кубка України-2019/2020 року, в якому зіграють київське Динамо і полтавська Ворскла. Хто, на ваш погляд, стане володарем трофея?