Топ-5 пам'ятних матчів збірної України з голами Андрія Шевченка (відео)

29.09.2019 11:05
Виділяємо пам'ятні поєдинки національної збірної України з голами Андрія Шевченка, який сьогодні відзначає свій 43-й день народження

Фото Миколи БОЧКА

Сьогодні день народження відзначає головний тренер збірної України Андрій Шевченко. В перебуванні гравцем національної команди він провів 111 матчів, в яких забив 48 голів, що є найкращим бомбардирський показником і до цього дня. До дня народження нашого співвітчизника згадаємо пам'ятні матчі, де йому вдалося відзначитися за збірну. Відбір ЧС-1998. Плей-офф. Україна - Хорватія - 1:1 Посівши друге місце в групі з Німеччиною, українці потрапили в «стики». У виїзному матчі наша команда поступилася 0: 2, але вдома дуже швидко нівелювала гандикап балканців. Спочатку Шевченко вчасно нагодився на добивання, а потім допоміг відзначитися Віталію Косовському, коли після сольного проходу з ударом змусив голкіпера суперників відбити м'яч точно на партнера. Однак арбітр Руді Педерсен «придумав» офсайд і відмінив другий гол. Потім хорвати зрівняли рахунок і зуміли його утримати до кінця поєдинку. https://www.youtube.com/watch?v=UsHMbz6NUN0 Відбір ЧЄ-2000. Росія - Україна - 1:1 Перед заключним матчем відбору синьо-жовті лідирували в групі, випереджаючи росіян і французів на один пункт. По ходу поєдинку збірна України поступалася в рахунку, але на 88-й хвилині Шевченко врятував гостей, забивши той самий гол у ворота Олександра Філімонова. У підсумку Франція безпосередньо потрапила на чемпіонат Європи, підопічні Йожефа Сабо вирушили в плей-офф, а північні сусіди залишилися ні з чим. https://www.youtube.com/watch?v=bbEWwfw-TRI Відбір ЧС-2006. Туреччина - Україна - 0:3 Один з ключових матчів в кращому відбірковому циклі в історії національної команди. У Стамбулі в сутичці з фаворитом групи на дев'ятій хвилині гості відкрили рахунок зусиллями Олега Гусєва. Незабаром Шевченко подвоїв перевагу після невеликого соло і удару з кута штрафного, а в кінцівці замкнув флангову подачу. Нападаючий оформив один з шести своїх дублів за збірну, а за підсумками турніру став другим бомбардиром кваліфікації з шістьма м'ячами. https://www.youtube.com/watch?v=Q-cgytEJo1s ЧС-2006. Груповий етап. Україна - Туніс - 1:0 «З'ївши» чотири від Іспанії і відвантаживши стільки ж Саудівської Аравії, наша збірна проводила вирішальний матч групового етапу. Поєдинок вийшов непростим, а розкрити оборону тунісців вдалося лише на 70-й хвилині, коли нападник реалізував зароблений ним же пенальті. Гол Шевченка трапилася вчасно, так як в другому таймі африканці почали тиснути і створювати небезпечні моменти. У підсумку на своєму єдиному чемпіонаті світу в історії синьо-жовті дійшли до 1/4 фіналу. https://www.youtube.com/watch?v=EI70_C_hNTk ЧЄ-2012. Груповий етап. Україна - Швеція - 2: 1 Одна з найяскравіших сторінок в історії нашої збірної. У першому матчі на домашньому Євро українці зуміли переламати хід поєдинку. Златан Ібрагімович відкрив рахунок на початку другого тайму, але потім за справу взявся Шевченко, який забив свої останні голи в синьо-жовтій футболці. Символічно, що асистували нападаючому Андрій Ярмоленко та Євген Коноплянка - майбутні лідери збірної. На жаль, але більше голів у виконанні нашої збірної ми на чемпіонаті Європи не побачили.  https://www.youtube.com/watch?v=YXPwepS1BcY Володимир Сержао

День в історії. Народився футболіст, який заробив фатальний для збірної Росії штрафний

На Ваш погляд, яке місце посяде збірна України у своїй відбірковій групі Євро-2020? Нагадаємо, що суперниками команди Андрія Шевченка стануть Португалія, Сербія, Литва і Люксембург.

• Друге (50%, голосів: 14 866)
  • Перше (36%, голосів: 10 771)
  • Третє (12%, голосів: 3 456)