Топ-25 пам'ятних матчів збірної. №6. Туреччина - Україна - 0: 3 (відео)

15.06.2017 10:51
До 25-річчя народження збірної України команда1 визначила найрезонансніші матчі в її історії

6-є місце

Туреччина - Україна - 0: 3 Голи: 0: 1 Гусєв (9), 0: 2 Шевченко (17), 0: 3 Шевченко (90). Туреччина: Рюшту, Юміт Озат, Сервет (Тунджай, 28), Толга, Деніз, Хусейін (Неджаті, 56), Окан, Емре, Ніхат, Фатіх Текке, Гокденіз (Баштюрк, 54). тренер - Ерсун Янал. Україна: Шовковський, Русол, Єзерський, Федоров, Несмачний, Гусін, Шелаєв, Гусєв, Воронін (Рикун, 61), Воробей (Дмитрулін, 75), Шевченко (Назаренко, 90). тренер - Олег Блохін. попередження: Єзерський. арбітр: Л.Батішта (Португалія). 17 листопада 2004 року. Стамбул. Стадіон Шюкрю Сарачоглу. 52 000 глядачів. Матч відбіркового турніру ЧС-2006.

Чим запам'ятався?

Так ви на табло подивіться? Як такий красивий порядок цифр щодо даної пари може не запам'ятатися? Турки в своєму пеклі в усі часи мало кого відпускали, нічия гостям, навіть авторитетним, була за щастя, а тут вони ще виступали в ролі призерів останнього чемпіонату світу. Одним словом, повірити в те, що трапилося було важко. Перемога вийшла не тільки, будемо відверті, сенсаційною, а й вельми ефектною. Не дарма через кілька місяців після стамбульського урагану один з його учасників, Андрій Шевченко, тримав в руках Золотий м'яч ...
збірної

Фото East News

Ми усвідомили, що маємо сильну, здатну перевернути гори національну команду. На зимову перерву збірна України пішла одноосібним лідером групи, та ще з відривом у п'ять очок від найближчих переслідувачів - Данії, Туреччини та Албанії. По суті, саме тоді ми відчули, що реально можемо і повинні потрапляти на ЧС-2006.

За лаштунками

Ситуація, що склалася в таборі нашої збірної напередодні поєдинку, не заряджала оптимізмом. Перше. Переповнений лазарет. Випали з обойми Тимощук, Ротань, Старостяк, а Матюхін і Радченко не до кінця відновилися після ушкоджень. У терміновому порядку були викликані Зотов і Рикун. Друге. Мав місце грандіозний скандал. За три дні до вильоту в Стамбул Чечер, Закарлюка і Зотов пропустили відновлювальні заходи, вечеря і з'явилися на базі о другій годині ночі. Гравці зізналися, що в одному з київських барів дивилися футбольну трансляцію, запевнили, що спиртне не вживали, але тим не менше були відраховані зі збірної за порушення режиму. І третє. До останнього моменту не було зрозуміло, чи зможе допомогти команді Шевченко, якого турбували болі в нозі. У підсумку Андрій все ж вийшов на поле, причому, кажуть, наполіг на цьому сам, і був кращим. Два голи форварда Мілана говорять самі за себе. Що стосується господарів, то вже без зірки Хакана Шукуров, але з Емре, Гокденізом, Ніхатом і іншими молодими зірками вони горіли бажанням піднятися на перше місце в групі, а для цього необхідна була тільки перемога.

Сюжет

Перший небезпечний момент створили турки. На 5-й хвилині Ніхат і Фатіх Текке вискочили удвох на Шовковського, і перший поскупився, віддавши перевагу удару перед передачею. М'яч потрапив у зовнішню сторону сітки. І тут же наші відповіли нокдауном. Отримавши м'яч в штрафному майданчику від Горобця, Воронін відкотив м'яч по діагоналі на набігаючого Гусєва. Той метрів з 16-ти пробив - 0: 1.

Олег Гусєв ошелешив турків вже на 9-й хвилині! Фото East News

Емоційні господарі кинулися відіграватися, причому без оглядки, завалили синьо-жовтих кутовими і ... знову нарвалися на контратаку. Після шикарної передачі Вороніна Шевченко пішов від захисника і майстерно пробив у дальній нижній кут. 0: 2 - на 17-й хвилині! Ми не розуміємо, що відбувається, турки - ще не в нокауті, але вже повзають по рингу ... Матч вийшов досить видовищним, моментів вистачало. Двічі ще в першому таймі рахунок до крупного міг довести Воронін (в одному випадку пробив в поперечину, в іншому - в Рюшту), а Фатіх Текке мав можливість скоротити розрив. Після перерви пішла ще та спека у наших воріт! У всій красі проявив себе Шовковський. Тягнув все! А ударів було чимало - Толги (двічі), Емре, Фатіха Текке ... На 61-й хвилині Блохін зняв з гри одного з кращих на полі - Вороніна, випустивши замість нього Рикуна. І як вдало! Півзахисник Дніпра міг відлитись вже через дві хвилини, не вийшло (господарів врятував воротар), але свою справу Олександр зробив в кінцівці зустрічі. Відбивши серію судомних атак турків, українці остаточно вирубали перебував в агонії суперника на останній хвилині. Шевченко після класної передачі обіграв двох опонентів Рикуна випередив ... Дмитруліна, якому адресувалася передача, і в акробатичному стрибку встановив остаточний рахунок. А кілька секунд по тому дальнім ударом ледь не забив четвертий м'яч, намагаючись покарати вийшов з воріт Рюшту ...

Андрій Воронін проти Емре. Фото East News

інтерв'ю Олександра Рикуна сайту zbirna.com в травні 2017 року. - Ти зіграв в Стамбулі 29 хвилин, але твій гольовий пас досі по телевізору крутять. Ти тоді кому віддавав - Дмитруліну або Шевченко? - Дмитруліну, звичайно. Але Шевченко вступив, як справжній форвард. - Після цього матчу, по суті, і вирішилася доля володаря Золотого м'яча ... - Натякаєш на те, що я йому допоміг? Не треба перебільшувати. Рахунок на той час вже був 2: 0, так що цей гол нічого не вирішував. Хоча перед матчем, пам'ятаю, Олег Блохін так і сказав: «заб'єш, Андрій, два м'ячі - і Золотий м'яч твій». Так і вийшло.)

вустами учасників

Ерсун Янал: «Дві практично однакові помилки визначили подальший хід гри. Ми знали, що збірна України буде діяти від оборони, але нашим суперникам пощастило в тому, що вони забили два швидкі голи ». Олег Блохін: «Думаю, що в першому таймі ми правильно побудували тактику, а також не злякалися тих глядачів, які були на стадіоні, цієї атмосфери. Після перерви ми свідомо віддали ініціативу супернику, прагнучи зіграти на контратаках. Турецька збірна змушена була ризикувати, затиснула нас в штрафному майданчику - це природно, оскільки підспудно гравці намагалися утримати рахунок. Та віддача і боротьба, яка була в другому таймі, не дозволила хорошою півзахисті збірної Туреччини створити жодного стовідсоткового гольового моменту біля наших воріт ». Сергій ПІЛЬКЕВИЧ https://youtu.be/iB4XwHvHzXQ 7 місце. Словенія - Україна - 1: 1 (відео) 8 місце. Англія - ​​Україна - 1: 0 (відео) 9 місце. Україна - Хорватія -  1: 1 (відео) 10 місце. Греція - Україна - 0: 1 (відео) 11 місце. Італія - Україна - 3: 0 (відео) 12 місце. Україна - Словенія - 1: 1 (відео) 13 місце. Україна - Англія - ​​1: 0 (відео) 14 місце. Саудівська Аравія - Україна - 0: 4 (відео) 15 місце. Англія - ​​Україна - 1: 1 (відео) 16 місце. Україна - Іспанія - 2: 2 (відео) 17 місце. Франція - Україна - 0: 0 (відео) 18 місце. Україна - Німеччина - 1: 1 (відео) 19 місце. Україна - Франція - 0: 2 (відео) 20 місце. Україна - Німеччина - 3: 3 (відео) 21 місце. Грузія - Україна - 1: 1 (відео) 22 місце. Україна - Португалія - ​​2: 1 (відео) 23 місце. Польща - Україна - 1: 3 (відео) 24 місце. Україна - Литва - 0: 2 (відео) 25 місце. Україна - Угорщина - 1: 3 (відео)