Топ-25 пам'ятних матчів збірної. №22. Україна - Португалія - ​​2: 1 (відео)

17.04.2017 14:34
До 25-річчя народження збірної команда1 визначила найрезонансніші матчі в її історії 22-е місце
Україна - Португалія - ​​2: 1 Голи: 1: 0 Попов (4), 1: 1 Жоао Пінту (83), 2: 1 Максимов (88). Україна: Суслов, Дмитрулін, Скрипник, Головко, Ващук, Попов, Максимов, Зубов (Єсін, 56), Косівський, Кривенцов (Лужний, 67), Ребров (Гусейнов, 76). тренер - Йожеф Сабо. Португалія: Байя, Секретаріу, Руй Жорже (Фолья, 14), Осеану (Пауло Бенту, 64), Фернандо Коуту, Хелдер, Фігу, Жоао Пінту, Са Пінту (Алвеш, 64), Руй Кошта, Паульіньо. тренер - Артур Жорже. попередження: Зубов, Ващук, Суслов, Максимов - Паульіньо. арбітр - К.Нільсен (Данія). 5 жовтня 1996 року. Київ. НСК Олімпійський. 51 385 глядачів. Матч відбіркового турніру ЧС-тисячу дев'ятсот дев'яносто вісім.

Чим запам'ятався?

У той час українські вболівальники не були розпещені перемогами національної збірної. А тут вдалося впоратися з чвертьфіналістом Євро-1996, командою, в якій дуже багато зірками Барселони, Реала, Фіорентини, Боруссії та інших провідних клубів континенту. Того вечора в числі 50 тисяч глядачів (рекордної тоді аудиторії для домашніх матчів збірної) мені самому довелося випробувати почуття гордості. Похнюпивши голову, поле залишали Фігу, Руй Кошта, Байя, Фернандо Коуту, а Україна очолила, нехай навіть на місяць, відбірну групу в дебютному для себе циклі чемпіонату світу! Після перемог над Північною Ірландією і Португалією у нас було шість очок, у головного конкурента з Піренейського півострова з урахуванням його стартовою сенсаційної нічиєї в Вірменії - всього одне. Той факт, що Німеччина ще не вступала в боротьбу, особливо не хвилювало - підсвідомо все і так віддавали перше місце чинному чемпіону Європи.

Збірна України у відбірковому турнірі ЧС-1998

За лаштунками Навіть після серпневого успіху збірної в Белфасті настрій у вітчизняних футбольних кулуарах було не дуже. Всі наші представники в єврокубках дружно провалилися у вересні, причому Динамо, базовий клуб національної команди, спочатку з тріском вилетіло з Ліги чемпіонів (двічі поступилося Рапіду), а потім зганьбилася в протистоянні зі скромним Ксамаксом в Кубку УЄФА. У Києві все нашіптували про перспективи повернення Валерія Лобановського. Йожеф Сабо, нагадаємо, тоді сидів на двох тренерських стільцях. Португальці, незважаючи на відсутність кількох гравців основного складу (травмованих Пауло Соуза, Сержіо Консейсао, Домінгуша, дискваліфікованого Руя Барруш), спіткнувшись в Єревані, навіть і гадки не мали про втрату очок в Україні. Настрій, судячи з їх висловлювань в пресі, був божевільним. В нашій команді були дві серйозні втрати - прихворіла капітан Калитвинцев і травмував гомілкостоп Леоненко. Ера триразового кращого футболіста країни добігала кінця ... Сюжет Ініціатором першого гола вже на четвертій хвилині став півзахисник Шахтаря Зубов, викликаний в національну збірну з молодіжної в останній момент. Його підключення завершилося ударом, Байя відбив м'яч прямо на Попова, і легіонер Зеніта головою вразив ціль. Пропустивши, гості закрутили в нашій штрафній площі справжню карусель. За участю Фігу, Руя Кошти і вийшов на заміну Фольі португальці створили чимало небезпечних моментів. Кращим гравцем в цьому поєдинку, безперечно, був воротар Суслов, який тягнув все. Плюс, будемо відверті, ще й щастило. Правда, при цьому в першому таймі ми могли і повісті - 2: 0, якби данський арбітр Нільсен призначив найчистіший пенальті, коли Байя збив Реброва. Побоявся. На 83-й хвилині Жоао Пінту ударом з розвороту в кут все-таки матеріалізував перевагу підопічних Артура Жорже. При такому тиску і нічия здавалася щастям. Гості поспішали забити другий м'яч. І тут… В одній з контратак, які, скоріше, вже несли навантаження перепочинку, після навісу Лужного Гусейнов відкотив м'яч під удар Максимову. Той практично без замаху пробив в дев'ятку. 2: 1! https://youtu.be/ZpNHOLfUeAQ вустами учасників Артур Жорже (на прес-конференції): «У чималому ступені Україні пощастило. Мої підопічні атакували більше і різноманітніше. Тепер наше становище ускладнилося ... » Сергій Попов в недавньому інтерв'ю нашому сайту назвав гол Португалії одним з двох найбільш пам'ятних у складі збірної. Другий мав місце через два роки, в ворота Росії в тому знаменитому матчі. До речі, забитий він був ... також на четвертій хвилині! Містика. Крім того, багато наших гравців з тих, хто вийшов на поле в той суботній вечір, не раз зізнавалися в інтерв'ю, що матч з Португалією - один з найбільш знакових в їхній кар'єрі. Шкода, на ЧС-1998 через плей-офф ми так і не потрапили ... Сергій ПІЛЬКЕВИЧ 23 місце. Польща - Україна - 1: 3 (відео) 24 місце. Україна - Литва - 0: 2 (відео) 25 місце. Україна - Угорщина - 1: 3 (відео)