Топ-25 пам'ятних матчів збірної. №17. Франція - Україна - 0: 0 (відео)

02.05.2017 16:45
До 25-річчя народження збірної команда1 визначила найрезонансніші матчі в її історії 17-е місце
Франція - Україна - 0: 0 Франція: Бартез, Тюрам, Блан, Десаї, Лізаразю, Дешам, Петі (Богоссян, 78), Пірес (Дорасо, 84), Джоркаефф, Дюгаррі (Вільтор, 69), Анелька. Тренер - Роже Лемерр. Україна: Шовковський, Лужний, Ващук, Головко, Микитин, Гусін (Скрипник, 85), Попов, Ковальов (Косівський, 54), Ребров, Скаченко (Максимов, 68), Шевченко. Тренер - Йожеф Сабо. Попереджені: Микитин, Гусін. Арбітр: Г.Бенке (Австрія). 27 березня 1999 року. Сен-Дені. «Стад де Франс» .78 500 глядачів. Матч відбіркового турніру Євро-2000.

Чим запам'ятався?

Тим, що до сих пір шкодуємо про втрачену перемогу над командою, яка на цьому ж стадіоні за півроку до позначених подій в фіналі чемпіонату світу розірвала бразильців - 3: 0. Момент за 10 хвилин до фінального свистка, коли Шевченко, на межі офсайду отримавши класну передачу від Реброва, вийшов один на один з Бартезом, на багато років став чимось на зразок ярлика поєдинку. Скільки думок було висловлено з цього приводу фахівцями та журналістами! Мовляв, навіщо Андрій сунув той м'яч між ніг воротарю? Зіграв би простіше ... Коротше, тільки ледачий не намагався дати оцінку діям одного з кращих тоді нападників Європи.

Знамените побачення Андрія Шевченка з Фабьеном Бартезом

За лаштунками

Кураж зловили, по-хорошому знахабніли. І самі гравці, і вболівальники. У перших трьох турах відбору на Євро-2000 синьо-жовті набрали дев'ять очок і очолювали групу. Франція, що вважалася фаворитом, мала сім, а Росія, будучи головним конкурентом в боротьбі за друге місце, зимувала з бубликом. Пісня! А тут ще й Динамо, футболісти якого складали основу збірної (в старті на Стад де Франс вийшли семеро), набрало пристойний хід в Лізі чемпіонів. За 10 днів до візиту національної команди в Сен-Дені кияни ефектно обіграли в чвертьфіналі Реал і чекали в півфіналі Баварію. І на цій хвилі - Франція. Футбольний ажіотаж в Україні тоді хлопці влаштували - приємно згадати. Ми з колегами в газеті «Український футбол» навіть почали готувати нічні випуски з детальним висвітленням таких знакових матчів. Причому на голому ентузіазмі.

Сюжет

Справедливості заради відразу потрібно відзначити, що французи в той вечір грали без свого лідера - Зінедіна Зідана. Півзахисник Ювентуса отримав травму в матчі Ліги чемпіонів, і галльський наставник Роже Лемерр перед поєдинком з Україною вирішив перестрахуватися, заявивши, що головне - не програти. І це, зауважте, на своєму полі, в такому-то статус, при такому турнірному розкладі! Нас побоювалися - це очевидно. Проте господарі почали матч активно. Вже на перших хвилинах Блан змусив вступити в гру Шовковського. Потім непогані можливості мали Пірес, Анелька і взяв на себе функції диригента Джоркаефф. Останній бив в упор - воротар гостей був кращим на полі. Збити темп французів і перехопити ініціативу підопічним Йожефа Сабо вдалося лише у другому таймі. Тут вже Бартезу довелося попотіти. Зпочатку Фаб'єн парирував удар Гусіна головою після розіграшу кутового, потім виручив, коли моменти мали висунутий на вістря Скаченко і допомагав йому в атаці з глибини Шевченко. Ну, а потім був той самий знаменитий вихід один на один ... Так, з математичної точки зору цього гола не вистачило для того, щоб обійти Францію в таблиці (на фініші 20 очок проти 21-го), але, ви ж розумієте, наскільки цей факт умовний. Після матчу на Стад де Франс у нас були несподівані нічиї з Ісландією, Вірменією, знову-таки нулі з трибарвними, але вже в Києві. Можливостей повернути все в іншу сторону було більш ніж достатньо. На жаль ... https://youtu.be/6QqhDIpjJs0

вустами учасників

Дідьє Дешам (в матчі з Україною капітан збірної Франції став володарем рекорду - 83 гри за національну команду): «Ми прагнули вирішити долю матчу в першому таймі, але, на жаль, не використали ряд вигідних моментів. При цьому команда витратила даремно масу енергії, так що на другу половину сил не вистачило. Суперник думав тільки про оборону, а тому виявився більш свіжий. Нас в буквальному сенсі врятував Бартез ». Роже Лемерр: «Не дивлячись на наявність в складі таких блискучих нападників, як Шевченко і Ребров, гості нам не забили. Значить, в обороні у нас все в порядку. З приводу моменту в кінці матчу хочу зауважити, що, якщо в України є Шевченко, у нас - Бартез. В цілому підсумок закономірний. Суперник підтвердив, що лідирує в групі заслужено ». Сергій ПІЛЬКЕВИЧ 18 місце. Україна - Німеччина - 1: 1 (відео) 19 місце. Україна - Франція - 0: 2 (відео) 20 місце. Україна - Німеччина - 3: 3 (відео) 21 місце. Грузія - Україна - 1: 1 (відео) 22 місце. Україна - Португалія - ​​2: 1 (відео) 23 місце. Польща - Україна - 1: 3 (відео) 24 місце. Україна - Литва - 0: 2 (відео) 25 місце. Україна - Угорщина - 1: 3 (відео)