Топ-25 пам'ятних матчів збірної. №16. Україна - Іспанія - 2: 2 (відео)

04.05.2017 15:00
До 25-річчя народження збірної команда1 визначила найрезонансніші матчі в її історії 16-е місце
Україна - Іспанія - 2: 2 Голи: 1: 0 Воронін (11), 1: 1 Рауль (83), 1: 2 Ечеберрія (87), 2: 2 Горшков (90 + 2). Україна: Шовковський, Несмачний, Федоров, Тимощук, Кормільцев (Калиниченко, 62), Дмитрулін, Шевченко (Серебренников, 67), Гусін, Горшков, Воронін, Воробей. Тренер - Леонід Буряк. Іспанія: Касільяс, Мічел Сальгадо, Арансабаль, Марчена, Сесар, Альбельда (Хаві, 65), Рауль, Бараха, Гуті (Валерон, 65), Вісенте (Дієго Трістан, 77), Ечеберрія. Тренер - Іньякі Саєс. Попереджені: Гусін, Тимощук - Бараха, Сесар. Арбітр: М.Райлі (Англія). 29 березня 2003 року. Київ. НСК Олімпійський. 85 000 глядачів. Матч відбіркового турніру Євро-2004.
Чим запам'ятався? Божевільною кінцівкою! Цей поєдинок - серед найбільш драматичних в історії національної команди. Заповнили під зав'язку стадіон глядачі (всі квитки були продані задовго до гри) і мільйони вболівальників біля телеекранів протягом останніх 10 хвилин тричі переживали полярні емоції! Ще на 83-й хвилині у нас в руках ніби як були три очки, а через менш 300 секунд країна вже мріяла хоча б про нічию. На вуха всіх поставив смачний удар Олександра Горшкова - з льоту метрів з 23-х на другій компенсованій хвилині. На той момент дебютанту збірної України було 33 роки! «Зрівняти рахунок пощастило після атаки, під час якої Андрій Гусін, царство йому небесне, зробив передачу з флангу, - згадує той знковий для себе епізод в кар'єрі півзахисник. - Вона вийшла трохи назад, я вдало пробив, і м'яч влетів у самий кут. Радість всіх охопила невимовна! І мене в тому числі. Кращою прем'єри і бути не могло! »

І сам дебют Олександра Горшкова, і його гол стали несподіванкою для багатьох...

За лаштунками Для нас, звичайно, це був не вирішальний у відбірковому турнірі поєдинок, але ключовий в стратегічному плані - точно. Іспанці після двох сухих перемог впевнено лідирували в групі, а ось наша команда двома безбарвними нічиїми з Вірменією (ще й вели - 2: 0) і Північною Ірландією ускладнили для себе ситуацію. Поступатися Іспанії, яка в такому випадку йшла б у відрив, дуже не хотілося. Тим більше з урахуванням майбутньої непростий поїздки в Грецію. Відзначимо ту обставину, що до Києва приїхала команда, яка займала в рейтингу національних збірних світу друге місце. Більш того, до того моменту в відбіркових матчах чемпіонатів світу і Європи вона програла всього один матч за останні 10 років! У нас були свої кадрові проблеми (травми Скрипника, Реброва, дефіцит ігрової практики у Лужного), проте це анітрохи не позначалося на бойовому настрої синьо-жовтих і Леоніда Буряка, несподівано для всіх запросив з Сатурна Олександра Горшкова. Тамуючи цікавість журналістів, тренер перед матчем пояснив своє рішення тим фактом, що добре знає потенціал футболіста по спільній роботі в Чорноморці. А ще в останні півроку він з помічниками уважно стежив за півзахисником, який неодноразово потрапляв до збірної туру в російському чемпіонаті. Сюжет Господарі деморалізували маститих піренейців вже на 11-й хвилині. Після флангової передачі Шевченка невпевнено зіграли воротар Касільяс і захисник Мічел Сальгадо, чим миттєво скористався спритний Воронін - відкриття нашої збірної в тому циклі. Технічні іспанці почали плести мережива біля воріт Шовковського, але по-справжньому притисли наших хлопців в середині другого тайму, коли Саєс випустив на заміну Хаві і Валерона. Стало гаряче. Багато фахівців після гри дорікали Буряка в необгрунтованої заміни Шевченка. Мовляв, вона стала переломною. Сам Леонід Йосипович підкреслив, що такий крок був викликаний перш за все бажанням перебудувати гру і наситити середину поля, оскільки доводилося головним чином оборонятися. «Заміна була тактичної, - зазначив тренер. - Правильна вона чи ні - інше питання. У всякому разі, в свої дії ми внесли якусь свіжість ». На рахунок свіжості не будемо сперечатися. Констатуємо лише те, що на 83-й і 87-й хвилинах ми пропустили два м'ячі. Спочатку ще один джокер Саєса, Дієго Трістан, пробив - пішов рикошет від Дмитруліна, і Рауль виявився в потрібному місці. А незабаром Ечеберрія завершив комбінацію Рауля і Барахи. Приїхали ... Ну а потім був той самий божевільний удар самого вікового дебютанта збірної. Україна врятувалася і на той момент продовжила боротьбу за путівку до Португалії. https://youtu.be/VUTgG0M4Xxw

вустами учасників

Леонід Буряк: «Так, ми налаштовувалися на перемогу і були близькі до неї. І в той же час все могло закінчитися для нас і поразкою. Що я відчув після голу Горшкова, словами не передати ». Іньякі Саєс: «Швидкий гол поставив нас в непросте становище. Однак у другому таймі картина гри зусиллями моїх футболістів помітно змінилася. Хвилин 15-20 ми домінували на полі і забили два прекрасних м'ячі. Але ... Видно, так було завгодно Богові ». Сергій ПІЛЬКЕВИЧ   17 місце. Франція - Україна - 0: 0 (відео) 18 місце. Україна - Німеччина - 1: 1 (відео) 19 місце. Україна - Франція - 0: 2 (відео) 20 місце. Україна - Німеччина - 3: 3 (відео) 21 місце. Грузія - Україна - 1: 1 (відео) 22 місце. Україна - Португалія - ​​2: 1 (відео) 23 місце. Польща - Україна - 1: 3 (відео) 24 місце. Україна - Литва - 0: 2 (відео) 25 місце. Україна - Угорщина - 1: 3 (відео)