Топ-25 пам'ятних матчів збірної. №12. Україна - Словенія - 1: 1 (відео)

19.05.2017 09:56
До 25-річчя народження збірної України команда1 визначила найрезонансніші матчі в її історії 12-е місце
Україна - Словенія - 1: 1 Голи: 1: 0 Ребров (69, з пенальті), 1: 1 Павлин (79). Україна: Шовковський, Лужний, Федоров, Головко, Ващук, Дмитрулін, Кандауров (Ковальов, 46), Скаченко (Мороз, 58), Косівський (Попов, 73), Шевченко, Ребров. Тренер - Йожеф Сабо. Словенія: Дабановіч, Карич (Остерц, 73), Рудонья, Мілянич, Галич, Міліновіч, Новак, Чех, Удович (Ачимович, 57), Заховіч, Павич. Тренер - Сречко Катанец. Попереджені: Дмитрулін - Заховіч, Ачимович, Миланич, Галич. Арбітр: Б.Хайнеманн (Німеччина). 17 листопада 1999 року. Київ. НСК Олімпійський. 70 000 глядачів. Матч-відповідь плей-офф відбіркового турніру Євро-2000.

Чим запам'ятався?

Кошмаром. Це був один з найчорніших днів в історії збірної. Заголовки в вітчизняних ЗМІ в ті дні не відрізнялися оригінальністю - «Провал», «Трагедія» і все в такому дусі. Я в той час працював відповідальним секретарем в газеті «Український футбол» і видав на першій шпальті те, що відчував у душі, - «Крах». Пам'ятаю, здаючи під матч нічний випуск, сподівалися, та чого там - навіть готувалися, організувати в редакції святкову вечерю, а в підсумку виявилися на поминках. Пам'ятаю вранці - спустошення ... Більш ніж гідно зігравши у відбірковій групі Євро-2000 з Францією і Росією, через чотири дні після драматичного матчу в Москві ми відверто раділи жеребом в плей-офф. На тлі інших суперників двохмільйонна Словенія виглядала дуже апетитно. Присутність в нашому складі півфіналістів Ліги чемпіонів з Динамо, а також виступали в солідних європейських клубах легіонерів (Шевченко, Лужного, Скаченко, Кандаурова) вселяло велику впевненість. Вийшло, вона переросла в самовпевненість. Причому і у самих футболістів.

За лаштунками

Що ще напевно запам'ятали українські вболівальники з того вечора, так це зовсім не футбольну погоду. За день до поєдинку в Київ прийшов мороз (на початок зустрічі мінус шість градусів), а за кілька годин до стартового свистка повалив сніг. У таких ситуаціях інструкція наказує арбітрам використовувати червоний м'яч, але такого на Олімпійському чомусь не виявилося. Ніби як послали адміністратора на базу, але в результаті догравали білим м'ячем на білому газоні. Німець Хайнеманн не став йти на принцип і піддався на умовляння організаторів. Хто від цього виграв ...    У першому матчі в Любляні синьо-жовті втратили отримали червоні картки Парфьонова та Гусіна, однак кадровий потенціал української збірної дозволяв з оптимізмом дивитися на вирішення ситуації. Позиції дискваліфікованих зайняли відновився після пошкодження Лужний і Скаченко, а в ролі опікуна Заховича замість Попова вийшов Федоров. На відміну від першого поєдинку, лідер словенців не забив, але порвав нерви нашим неабияк ...

Сюжет

По першому тайму здавалося, що нульова нічия господарів цілком влаштовує. Навіть з урахуванням промерзлого і слизького поля за 45 хвилин вони не створили жодного серйозного моменту. У той час, як балканці мали таких два. На 8-й хвилині арбітр при бажанні міг призначити пенальті, коли Головко зупинив у штрафному майданчику прохід Заховича. Пощастило. Через чверть години Удович головою небезпечно пробив поруч зі стійкою. Наші заворушилися лише після перерви. Поразка в Любляні (1: 2) вимагало хоча б один гол. Вдало увійшли в гру з лави запасних Ковальов і Мороз. Напруга посилилося, тиск на гостей - теж. Запам'яталися удари Реброва, Федорова, Ковальова. На 69-й хвилині Шевченко готувався замкнути фланговий простріл Лужного, але був збитий Міліновіч - пенальті! У такій нервовій обстановці Ребров виявив холоднокровність. 1: 0. Зараз, звичайно, сидячи на дивані, добре міркувати про доцільність тактики Сабо, дав команду відтягнутися на свою половину поля, сподіваючись на контратаки. Проте доводиться констатувати: розрахунок на утримання рахунку ні до чого доброго не привів. В одному з епізодів Федоров завалив рветься до воріт Заховича. Сам постраждалий виконав стандарт, після рикошету від стінки пішов удар Рудонья, і Павич в районі 11-метрової позначки злегка підправив м'яч - 1: 1. Недовго музика грала ...   Часу врятуватися було мало. І знову-таки - поле. На газоні такої якості навіть вирішальний штурм організувати непросто. На останніх хвилинах небезпечно пробив Ващук, пішов на розіграш кутового Шовковський, спроба Реброва проштовхнути м'яч у штовханині. Агонія. І все ...

вустами учасників

Сречко Катанец: «До початку зустрічей зі збірною України нікому з нас в голову не приходила думка про можливість тріумфу ... Причому тут якість поля? Ми перевершили суперника в якості командної гри, в тактичній побудові, в самовіддачі і дисципліни кожного гравця. От і все!" Леонід Буряк (асистент Йожефа Сабо): «Снігопад, який перетворив футбольне поле в каток, погіршив становище і не дав нам виконати все намічене ... Так, сьогодні сталася трагедія. І в Любляні теж. У роздягальні у гравців істерика. Половина футболістів в сльозах, половина - в розбитому стані. Звичайно, буде потрібно час, щоб це пережити ». Сергій ПІЛЬКЕВИЧ https://youtu.be/ulrCRLcHvUw 13 місце. Україна - Англія - ​​1: 0 (відео) 14 місце. Саудівська Аравія - Україна - 0: 4 (відео) 15 місце. Англія - ​​Україна - 1: 1 (відео) 16 місце. Україна - Іспанія - 2: 2 (відео) 17 місце. Франція - Україна - 0: 0 (відео) 18 місце. Україна - Німеччина - 1: 1 (відео) 19 місце. Україна - Франція - 0: 2 (відео) 20 місце. Україна - Німеччина - 3: 3 (відео) 21 місце. Грузія - Україна - 1: 1 (відео) 22 місце. Україна - Португалія - ​​2: 1 (відео) 23 місце. Польща - Україна - 1: 3 (відео) 24 місце. Україна - Литва - 0: 2 (відео) 25 місце. Україна - Угорщина - 1: 3 (відео)