Суперкубок України: Луческу приносить Динамо трофей в грі з Шахтарем

25.08.2020 21:54
У поєдинку за Суперкубок України київське Динамо здобуло перемогу над донецьким Шахтарем

Фото УАФ

Перше Класичне сезону проходило на головній арені країни - НСК Олімпійський. За всю історію Суперкубка України Шахтар і Динамо добули по вісім трофеїв, так що за підсумками сьогоднішньої гри паритет мав порушитися. Гірники виступили номінальними господарями зустрічі. Чемпіони України після насиченого графіка в Лізі Європи повинні були відразу ж переключатися на внутрішні турніри. У першому турі УПЛ донеччани обіграли Колос (3.1). Динамо мало набагато більше часу на підготовку до сезону. Під час літньої паузи кияни змінили тренера, причому очолив команду Мірча Луческу, який багато років працював в Шахтарі. У першому матчі під керівництвом румуна чинні володарі Кубка України розгромили Олімпік (4.1). З огляду на травму Ісмаїлі, Луїш Каштру виставив вже звичну схему з Бондарем в центрі захисту і Матвієнко зліва. Втомленого Марлоса в стартовому складі Шахтаря підмінив Тете. Динамо було ослаблено відсутністю Попова, Бурди, Шабанова, Миколенко, Шепелєва та Вербича, також почав матч на лавці Циганков. Тому Луческу довелося знову випустити в центрі захисту Кендзьору і Сироту. Також відзначимо вихід де Піни і Родрігеса на «крилах» атаки, на вістрі ж з'явився Супряга. Луческу вгадав з Родрігесом і де Пеной На початку поєдинку гірники більше тримали м'яч, але крім удару в створ від Додо нічого не створили. Динамо ж реалізувало перший же момент: на 20-й хвилині Родрігес розігнав атаку, скинув на Сидорчука, який «черпаком» знайшов де Піну на дальній штанзі.

Фото УАФ

Поки Шахтар намагався відійти від пропущеного м'яча, Динамо відзначилося знову. Після перехоплення м'яча Родрігес обігрався з супряга, підібрався до штрафної суперника і закинув м'яч «за шиворот» П'ятову. До кінця тайму Шахтарю все ж вдалося показати пристойний відрізок. Так, на 37-й хвилині після подачі Тете з правого флангу Мораес ударом головою зрівняв рахунок. Потім після кутового хороший шанс упустив Бондар, а трохи пізніше після пострілу Тете м'яч влучив у поперечину. І все ж на перерву лідером в рахунку пішло Динамо. Каштру сьогодні програв Під час 15-хвилинної паузи обрушився на Київ злива не припинився. Як виявилося в результаті, погодні умови більше зіграли на руку Динамо. Каштру в перерві випустив Марлоса, пізніше в бій були кинуті Соломон і Коноплянка. По ходу другого тайму гірники і зовсім перебудувалися на схему з трьома центрбеками.

На початку нової 45-хвилинки неточним обвідним ударом відзначився Тете. Пізніше Марлос перекидав Бущана після виходу один на один, але захисники підстрахували кіпера. Шахтар продовжував нагнітати, створював напівмоменти, але точності і думки їм не вистачало. Динамо весь цей час відбивалося, але під кінець зустрічі отримало свій шанс у вигляді кутового. Саме після стандарту і прийшов третій гол біло-синіх: у другій фазі атаки Андрієвський подав з лівого флангу, а залишений наодинці Сіль замкнув. Обидва футболісти вийшли на заміну. Каштру пішов ва-банк, випустивши Фернандо замість Кривцова, але бразилець свій супермомент упустив. Динамо утримало переможний результат і завоювало Суперкубок України дев'ятий раз в історії. Ну а Луческу приносить киянам трофей за підсумками матчу з Шахтарем. Хто б міг подумати! Суперкубок України Шахтар - Динамо - 1: 3 (1: 2) Голи: Мораес (37, Тет) - де Пена (20, Сидорчук), Родрігес (31, Супряга), Сіль (83, Андрієвський). Шахтар: Пятов - Додо, Кривцов (Фернандо, 87), Бондар (Коноплянка, 70), Матвієнко - Алан Патрік, Степаненко - Тете (Соломон, 61), Маркос Антоніо (Марлос, 46), Тайсон - Мораес. Динамо: Бущан - Тимчик, Кендзьора, Сирота, Караваєв - Сидорчук, Шапаренко- де Пена (Андрієвський, 74), Буяльський (Ледньов, 82), Родрігес - Супряга (Сіль, 61). попередження: Шапаренко, Караваєв.