Суперкубок України: Динамо здобуло вольову перемогу над Шахтарем і повторило його рекорд

28.07.2019 22:06
Київське Динамо здобуло мінімальну перемогу над донецьким Шахтарем у Суперкубку України-2019, поступаючись по ходу матчу

У матчі-відкритті футбольного сезону в Україні зійшлися головні герої цього міні-турніру. Шахтар раніше вигравав Суперкубок вісім разів, а Динамо - сім. Сьогодні кияни могли наздогнати гірників, а заодно і захистити торішній успіх. Олександр Хацкевич не міг розраховувати на ряд травмованих, а також на гравців, які не встигли відновитися. Білоруський наставник випустив на вістрі Бесєдіна, праворуч в атаці Циганкова підміняв Караваєв, а на позиції під нападаючим з'явився Гармаш. Гірники підійшли до поєдинку без нових футболістів, але з новим головним тренером. Поєдинок проти біло-синіх був першим випробуванням для наступника Паулу Фонсека Луїша Каштру. І нововведенням португальця стала тактична схема, в якій Марлос використовується ближче до центру. Гол «у роздягальню» На початку поєдинку ініціативою володів Шахтар, тоді як динамівці багато помилялися. Вже на п'ятій хвилині Бойко довелося рятувати після прицільного удару Марлоса, незабаром повз пробив Тайсон, пізніше була неточна спроба Степаненко. Ближче до середини тайму біло-сині стали гостро відповідати, зробили кілька небезпечних прострілів. На 27-й хвилині мав забивати Вербич, але його удар заблокували. Незабаром вже довелося вступати в гру П'ятову після спроби Бесєдіна потрапити в ближній кут.

І все ж кінцівку стартовою 45-хвилинки активніше провели гірники. Кілька непоганих ударів завдав Ісмаїлі, а в одному з епізодів бразилець змусив Бойко по-справжньому виручати. А в компенсований час Шахтар відкрив рахунок. Бесєдін після подачі кутового невдало виніс м'яч, і Алан Патрік розстріляв ворота суперників - 1: 0. несподіваний камбек Другий тайм почався на високих швидкостях, але крім удару Тайсона у ворота особливо небезпечних моментів не виникало. Після невеликого перепочинку команди обмінялися ударами - свої спроби завдали Караваєв і Марлос. Однак справжню бурю суперники приберегли на кінцівку. На 80-й хвилині Бурда виграв «другий поверх» і головою замкнув подачу де Піни з кутового, зрівнявши рахунок. А через кілька миттєвостей вже Гармаш шокував гірників, коли прийняв м'яч в їхньому штрафному і відразу корявим ударом переграв Пятова. І знову асистентом виступив «джокер» Хацкевича де Пена. Донеччани кинулися відіграватися, але Марлос забракло влучності, а Бойко впорався з пострілом Тете. У підсумку перший трофей в сезоні-2019/20 дістався Динамо - така відповідь киян на «золотий дубль» Шахтаря. Тепер обидві команди мають по вісім перемог в Суперкубку. Хацкевич завоював свій другий титул з біло-синіми, тоді як Каштру доведеться почекати. Суперкубок України Динамо - Шахтар — 2:1 (0:1) Голи: Бурда (80, де Пена), Гармаш (83, де Пена) - Алан Патрік (45 + 3). Динамо: Бойко - Кендзьора, Бурда, Кадар, Миколенко - Шепелев, Буяльський - Караваєв (де Пена, 68), Гармаш (Сидорчук, 84), Вербич (Цітаішвілі, 73) - Бесєдін. Шахтар: Пятов - Болбат, Кривцов, Хочолава, Ісмаїлі - Степаненко - Соломон (Тете, 66), Марлос, Алан Патрік (Дентіньо, 88), Тайсон - Мораес. Попереджені: Буяльський, Кадар - Хочолава.

«Видовища в поєдинку за Суперкубок чекати не варто - буде битва за результат». прогнози фахівців

У третьому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів київське Динамо зіграє з Брюгге (6 серпня - в Бельгії і 13-го - в Києві). На ваш погляд, чи зуміє наша команда пройти далі?

• Так (68%, голосів: 1 937)