Сто замін Хацкевича. Гольове чуття наставника Динамо

У поточному сезоні джокери Динамо забили вже 11 м'ячів і врятували не один невдалий поєдинок

Фото Миколи БОЧКА

У двох останніх матчах Динамо домагалося прийнятного для себе результату не в останню чергу завдяки вдалим тренерським рішенням по ходу гри. Заміни неодноразово допомагали Олександру Хацкевичу в поточному сезоні, і ми вирішили проаналізувати всі перестановки наставника. Вихід на поле Мораеса в Римі - сота заміна Динамо в нинішньому сезоні. Головний тренер команди використовує рокіровки далеко не по повній програмі - лише на 90%. У матчах Ліги Європи проти АЕКа Хацкевич, наприклад, зробив лише по дві заміни, а в поєдинку з Лаціо - тільки одну. На відміну від більшості своїх колег, три чверті перестановок наставник киян виробляв з прицілом на посилення атакуючих дій команди. Нападників на заміну він випускав 43 рази. Не соромиться тренер міняти футболістів в перерві, а в компенсований час робить це дуже рідко.

Ключові заміни Хацкевича в поточному сезоні

Динамо - Зірка - 3: 0

Перший тайм - 0: 0. У перерві травмованого Євгена Хачеріді змінює Денис Гармаш (тоді на місце центрального захисника опустився Сергій Сидорчук). Цікаве було рішення. В результаті Гармаш робить дві гольові передачі, і кияни виграють з великим рахунком.

Динамо - Шкендербеу - 3: 1

Після першого тайму динамівці програвали на своєму полі скромному албанському колективу, і в перерві тренери вирішили поміняти Дениса Гармаша на Мораеса. Спрацювало. Вже на 49-й хвилині кияни вели в рахунку, а переможний м'яч забив якраз бразильський джокер.

Партизан - Динамо - 2: 3

Ще один провалений перший тайм - тільки на цей раз було ще гірше (0: 2). У перерві Олександр Хацкевич змінює Віктора Циганкова і Артема Кравця на Мораеса і Артема Бесєдіна, і бразилець оформляє дубль, знову забивши переможний гол.

Динамо - Маріуполь - 5: 1

Тут заміни почали робити тоді, коли кияни вже вели в рахунку, але ця гра була для них настільки принциповою, що ми вирішили виділити і її. Зрештою, що з'явився на полі Мораес знову оформив дубль. Забив і ще один запасний - Дерліс Гонсалес.

Динамо - Зоря - 3: 2

За рахунку 0: 1 тренери біло-синіх роблять подвійну заміну, і один з джокерів, Беньямін Вербич, швидко зрівнює рахунок. Активно увійшов у гру і Микола Шапаренко, а Артем Бесєдін додав атаці ще більше агресивності. У підсумку - вольова перемога.

Лаціо - Динамо - 2: 2

Тут заміна була одна, але яка! В середині другого тайму, коли італійці вели в рахунку, на полі з'явився Мораес. Своїм феноменальним ударом він врятував цей матч і в черговий раз довів, що у головного тренера Динамо - прекрасне гольове чуття. Євген ГРЕСЬ Підопічні Хацкевича - в п'ятірці найбільш результативних команд Ліги Європи