Синьо-жовтий слід форварда. Топ-5 матчів в кар'єрі Марко Девіча (відео)

01.05.2020 10:04
Виділяємо кращі поєдинки в кар'єрі колишнього нападника національної збірної України Марко Девіча

Марко Девіч в першій половині сезону виступав у себе на батьківщині. фото fkvozdovac.rs

На цьому тижні 36-річний футболіст оголосив про завершення кар'єри. Девіч почав свій шлях в Сербії, де виступав за місцеві звіздарів, Железнік, Раднічкі і Вождовац. З 2005-го по 2014-й футболіст перебував в Україні, де грав за Волинь, Металіст і Шахтар. На заході кар'єри Марко захищав кольори російських Рубіна і Ростова, катарського Аль-Райана, Ліхтенштейну Вадуца, азербайджанського Сабаха і сербського Вождовац. На клубному рівні Девіч завоював разом з Шахтарем три трофея в Україні, добув шість бронзових і одну срібну медаль УПЛ в складі Металіста. Також форвард виграв з Вадуц Кубок Ліхтенштейну. У сезоні-2007/08 Марко став кращим бомбардиром чемпіонату України. Після натуралізації в 2008-14 роках етнічний серб виступав за нашу національну збірну. Він провів за головну команду країни 35 матчів, в яких забив сім м'ячів. Також Девіч разом з синьо-жовтими зіграв на домашньому Євро-2012. Свої найяскравіші і пам'ятні поєдинки форвард провів саме в український період кар'єри. Найтепліші спогади про Девіча залишилися у фанатів Металіста і національної збірної. Нижче ми згадаємо найкращі матчі у виконанні Марко. ЛЄ-2010/11. Плей-офф. Металіст - Омонія - 2:2 Здобувши чергову «бронзу», жовто-сині ледь не пролетіли повз групового етапу єврокубка. На Кіпрі підопічні Мирона Маркевича перемогли 1: 0, а єдиний м'яч оформив Девіч. На ОСК Металіст господарі несподівано пропустили два м'ячі в середині другого тайму. Однак протягом семи хвилин українці повернули собі перевагу в дуелі. Перший гол оформив саме Марко, а в другому випадку він асистував Клейтона Шав'єру. В результаті харків'яни дісталися до 1/16 фіналу турніру. https://www.youtube.com/watch?v=F2kANPRBIf8 ЛЄ-2011/12. 1/8 фіналу. Олімпіакос - Металіст - 1:2 Почавши свій шлях в плей-офф кваліфікації, бронзові призери чемпіонату України дісталися аж до 1/4 фіналу, де вилетіли від Спортинга. Перед цим харків'яни розбили Зальцбург і епічно пройшли Олімпіакос. Поступившись грекам вдома з рахунком 0: 1, українці на виїзді також програвали через гол Івана Маркано. Однак в перерві вийшов Девіч, який і допоміг гостям з камбеком. Спочатку, правда, Марко не реалізував ним же зароблений пенальті, бездарно виконавши «панянку». Однак пізніше забив Крістіан Вільягра, а на 86-й хвилині вирішальний м'яч у дуелі оформив Девіч. https://www.youtube.com/watch?v=1gCekb9inxY УПЛ-2012/13. Металіст - Дніпро - 2:1 Першу половину сезону форвард провів в Шахтарі, відіграв 16 матчів, в яких забив чотири голи. Разом з гірниками він дебютував в Лізі чемпіонів. Взимку 2013 року Марко повернувся до Харкова, де відразу ж став собою «колишнім». У другій половині сезону він забивав Динамо, Шахтаря і Дніпра, причому в поєдинку передостаннього туру з синьо-біло-блакитними оформив дубль. У підсумку ця перемога гарантувала жовто-синім історичне «срібло» чемпіонату. https://www.youtube.com/watch?v=ag_wSKl7cjA ЛЧ-2013/14. 3-й раунд кваліфікації. ПАОК - Металіст - 0:2 Історичний і єдиний візит харків'ян в Лігу чемпіонів. У третьому колі відбору вони вибили ПАОК, причому почали з виїзної перемоги. Обидва м'ячі в цій зустрічі оформив Девіч, реалізувавши пенальті і забивши в порожні ворота після помилки суперників. У матчі-відповіді українці здобули нічию 1: 1 і, здавалося б, пройшли далі. Однак УЄФА виключив Металіст з єврокубків на сезон-2013/14 за договірний матч з Карпатами, що датується 2008 роком. https://www.youtube.com/watch?v=XiWbbW7gqRs Відбір ЧС-2014. Сан-Марино - Україна - 0:8 Влітку 2008-го форвард став громадянином України і в тому ж році дебютував за головну команду країни. У тому поєдинку з «карликами» він не тільки оформив дебютний хет-трик в історії нашої збірної, а й віддав два ассист. У підсумку українці потрапили в «стики», де за сумою двох матчів поступилися Франції. Натуралізованому гравцеві так і не судилося вийти на поле в цих найважливіших поєдинках. https://www.youtube.com/watch?v=aDT5S1V-2MA Володимир Сержао

Національної збірної України - 28 років: дані з паспорта