Шевченко вдарили в обличчя. Ексклюзивні факти з історії збірної України

Поступившись в Скоп'є македонцям (0: 1), наша команда довела свою безвиграшну серію до семи матчів, а капітан жовто-синіх змушений був достроково залишити поле після того, як йому розсікли губу і вибили два зуба
шевченко

Фото Миколи БОЧКА

У порівнянні з жовтневим спарингом в Києві в стартовому складі збірної Македонії відбулося лише два зміни. З перших хвилин на поле вийшли півзахисники Мілі Крстев з голландського Гронінгена та Александар Мітрескі зі швейцарського клубу Грассхопперс. В нашій команді, навпаки, з основи майже піврічної давності в Скоп'є залишилося всього три виконавця - Шовковський, Тимощук і Гусєв. Ще двоє (Ребров і Косирін) вийшли на заміну. При цьому Симоненко, Чечер, Рикун і Назаренко проводили в жовто-синій формі свої другі матчі, а Русол і Матюхін були абсолютними дебютантами.

Шакірі ледь не закрутив м'яч з кутового під поперечину

Олег Блохін продовжував експериментувати, пробував нових виконавців, відмовлявся від тих, хто з тих чи інших причин його не влаштовував. Можливо, тому перший тайм в македонській столиці наша команда відверто провалила. Хоча і пропустила всього один гол. На 26-й хвилині центральні захисники Чечер і Русол не досягнули взаєморозуміння, програли повітря після того, як Шакірі вкинув м'яч з ауту, і дозволили неприкритого Ставревський без проблем уразити ціль. Але могло бути і гірше. Той же Ставревський дещо раніше потужними ударами двічі турбував Шовковського. Хороший момент був у Седлоськи, в штангу потрапив Стояноскі, а Шакірі ледь не закрутив м'яч під перекладину безпосередньо з кутового.

З незадоволеною гримасою самовільно пішов з поля

Наша команда до перерви атакуючі дії намагалася будувати в основному через Шевченка, який прибув в Скоп'є з умовою, що проведе на полі лише тайм. Так в принципі і сталося, хоча покинути газон капітану довелося достроково. Буквально перед тим, як відправити команди в роздягальні, сербський арбітр Мілан Карачіч прогледів епізод, коли захисник господарів Стояноскі з белградського Партизана з розмаху вдарив по обличчю українського форварда. Вдарила кров, в серцях Шевченко зірвав з себе капітанську пов'язку і з незадоволеною гримасою самовільно пішов з поля. Як виявилося, у нього розбита губа, хитаються два зуба. Благо, не підтвердилися підозри на перелом щелепи.

Дві доби дієти і два тижні тренувань з капою

Проте, футболіст тут же повернувся в Мілан, де став пацієнтом однієї із спеціалізованих клінік. Протягом трьох годин місцеві ескулапи приводили його в порядок. Дві доби Шеві довелося дотримуватися дієти і два тижні тренуватися із запобіжною капою. Вчинок Шевченко, а точніше - його самовільне залишення поля з не вимагає коментарів виразом обличчя викликав неоднозначну реакцію в середовищі уболівальників і журналістів. Одні засуджували нападника, звинувачували в нестачі мужності, мало не у відсутності патріотизму. Інші гаряче захищали: приїхав за свій рахунок, не відмовився, зіграв, та ще й по щелепі отримав. У чому його вина?

У роздягальні не без зусиль зупинили кров і зашили губу

«Це була не перша груба витівка суперників, - охолонувши виправдовувався сам Шевченко. - Особисто я двічі звертав увагу судді на те, що македонці грають з ліктями. Але рефері і бровою не повів, ніби заохочуючи порушників. Надавати мені допомогу на полі не було сенсу, оскільки перший тайм практично завершився. У роздягальні мені не без зусиль зупинили кров, зашили губу. Зрозуміло, що з двома вибитими зубами продовжувати гру було проблематично. Олег Блохін бачив, що в такому стані я команді не помічник. Тим більше, у нас з головним тренером була домовленість, що я зіграю лише тайм, а там - по ситуації. На жаль, склалося так, що я змушений був терміново вилетіти в Мілан ».

Шевченко дорожить капітанською пов'язкою і майкою збірної

Разом з тим Шевченко, у відповідь на закиди, підкреслив: «Я із задоволенням приїжджаю з національну збірну: і на відбіркові ігри, і на товариські поєдинки. Готовий докладати всіх зусиль для перемог, дорожу капітанською пов'язкою і жовто-синьої майкою. Зараз у нас будується нова команда. Видно, що хлопці стараються, переживають, грають з вогником. У такому колективі приємно перебувати ». Важко сказати, що подіяло на підопічних Блохіна після перерви. Чи то відхід Шевченка, який в першому таймі своїм авторитетом тиснув на більш молодих і менш досвідчених партнерів. Чи то поява на полі Реброва і Косиріна, помітно пожвавили гру в атаці.

Блохін закликав підопічних припинити займатися балетом

А, може, і полум'яний монолог головного тренера, який закликав своїх футболістів припинити займатися балетом і показати себе справжніми мужиками - зіграти зліше, жорсткіше, інтенсивніше. Заклик було почуто. Виникла ідея в діях і рішеннях трійки дніпропетровських півзахисників в особі Ротаня, Рикуна і Назаренко, стали виникати і моменти. Причому деколи біля воріт вийшов на заміну 30-річного Ніколовскі було по-справжньому спекотно. Тричі повинен був забивати Косирін. Два рази він тікав у відрив, але програвав дуелі - спершу голкіперу господарів, а потім захиснику Ігору Мітрескі. Ще в одному випадку м'яч після удару одесита головою пролетів над поперечиною.

Шишки, набиті в Македонії, повинні допомогти в майбутньому

Після гри Олег Блохін поскаржився на те, що Косиріну не вистачило везіння, а без фарту у футболі ніяк не обійтися. Шкодував про травму Шевченка і неможливості залучити Ящука - без гострих форвардів домагатися успіху важко. Похвалив дії гравців середньої лінії після перерви. А взагалі помітив, що шишки набиті в Македонії, повинні допомогти команді в майбутньому. А, крім того, матч в Скоп'є дозволив йому практично визначитися з кістяком збірної. «У першому таймі ми припускалися дитячих помилок, а гол привезли собі смішний, - прокоментував Олег Володимирович сам матч. - Психологічно господарі краще підготувалися до зустрічі, тому і домінували в першому таймі ».

Канатларовскі був щасливий і назвав Шеву кращим в світі

«Друга половина поєдинку мені сподобалася, - продовжував Блохін. - Вона була зовсім іншою. Мої хлопці перехопили ініціативу, могли забити, але не зуміли реалізувати гольові моменти. До початку відбіркового турніру нам належить провести ще три контрольні поєдинки. І ми постараємося використовувати їх з максимальною ефективністю ». Македонський колега Блохіна Драгі Канатларовскі була короткою: «Сьогодні я щасливий. Ми обіграли сильного суперника, в складі якого виступає кращий нападник світу Андрій Шевченко ». Максим ТРЕТЬЯК протокол МАКЕДОНІЯ - УКРАЇНА - 1: 0 31.03.2004. Скоп'є. Міський стадіон. 15 градусів. 30 000 глядачів. Товариський матч. арбітр - М.Карачіч (Сербія і Чорногорія). Македонія: Мілошевскі (Ніколовскі, 46), Ставревський (Васоскі, 89), Стояноскі (Божіновскі, 60), Седлоськи, І.Мітрескі, А.Мітрескі (Кумб, 90), Шумулікоскі (Мустафі, 81), Янчевський (Толескі, 62), Крстев, Шакірі, Димитрівської (Чадіковскі, 46). тренер - Д.Канатларовскі. Україна: Шовковський, Симоненко (Матюхін, 46), Парфьонов, Тимощук, Шевченко (к) (Косирін, 46), Рикун, Назаренко (Калиниченко, 83), Русол, Чечер, Ротань, Гусєв (Ребров, 46). тренер - О.Блохін. Гол: 1: 0 Ставревський (26). попереджені: Шумулікоскі, Шакірі - Ребров.