Шостий раз розійшлися на 3: 2. Найрезультативніші матчі Динамо і Шахтаря (відео)

12.07.2020 10:05
Виділяємо найбагатші на голи поєдинки між київським Динамо і донецьким Шахтарем

У 29-му турі чемпіонату України в черговому Класичному сильнішими виявилися гірники. Шахтар вів завдяки голам Тараса Степаненка та Євгена Коноплянки, потім відставання в рахунку нівелювали Беньямін Вербич і Карлос де Пена, але на 72-й хвилині переможний м'яч оформив Алан Патрік. https://www.youtube.com/watch?v=DQsl55q_Bwk Це дев'ятий випадок за часів незалежності, коли в поєдинку двох грандів забито як мінімум п'ять голів. В одному з цих матчів вічні суперники оформили шість взяття воріт, в ще одному - сім. Нижче ми згадаємо результативні всеукраїнські дербі. ЧУ-1995/96. Шахтар - Динамо - 2:3 У 1990-х кияни виглядали сильніше в протистоянні. Ось і в тому чемпіонаті Динамо здобуло дві перемоги в очних матчах. У цій грі гірник Андрій Федьків відкрив рахунок, потім Олег Лужний і Віталій Косовський вивели гостей вперед, а перед перервою Геннадій Орбу встановив паритет. На 81-й хвилині вирішальний гол у поєдинку забив Сергій Беженар. У підсумку Динамо впевнено виграло золоті медалі. Кубок України-2001/02. Фінал. Динамо - Шахтар - 2: 3 (у дод. Час) Дебютний кубковий поєдинок між командами вболівальники запам'ятали надовго. Протистояння йшло не тільки на футбольному полі, а й на трибунах НСК Олімпійський, де зібралося чимало фанатів Шахтаря. Рахунок після удару Сергія Попова відкрили гірники, однак Валентин Белькевич і Максим Шацьких змінили хід матчу, наблизивши до перемоги Динамо. На 81-й хвилині Сергій Ателькін врятував донеччан, а в компенсований час Андрій Воробей приніс титул своїй команді. Це була третя за рахунком вікторія гірників в Кубку. https://www.youtube.com/watch?v=fIaWMOvjZ4w ЧУ-2003/04. Шахтар - Динамо - 2:4 У другому колі біло-сині здобули важливу перемогу, яка дозволила їм пізніше відсвяткувати чемпіонство. Маріс Верпаковскіс і Діого Рінкон принесли гостям комфортну перевагу, потім «в роздягальню» забив Маріуш Левандовський. У дебюті другого тайму рахунок зрівняв Анатолій Тимощук, але потім в складі Динамо відзначилися Єрко Леко і вийшов на заміну Флорін Чернат. https://www.youtube.com/watch?v=YXWKBkwIFlQ ЧУ-2004/05. Шахтар - Динамо - 3:2 У тому чемпіонаті гірники виграли обидва класико і взяли «золото» вдруге в історії. Матч в Донецьку вийшов особливо цікавим. Рахунок відкрив Олексій Бєлік, розписавшись у воротах гостей перед самою перервою. На початку другого тайму перевага гірників збільшив Жадсон, але кияни не здалися. Спочатку Рінкон реалізував пенальті, потім був видалений Матузалем, а на 84-й хвилині Клебер шикарно пробив в дальній кут. Але Шахтар все ж вирвав перемогу - на останній хвилині основного часу дубль оформив Жадсон. Кубок України-2011/12. 1/8 фіналу. Динамо - Шахтар - 2:3 До недавнього поразки все Класичні не в фіналах Кубка виграли оранжево-чорні. У тому поєдинку донетанам здорово допомогли голи Едуардо і Алекса Тейшейри на початку поєдинку. Андрій Ярмоленко до перерви відквитав один м'яч, після чого динамівці безуспішно намагалися забити другий. У кінцівці зустрічі Едуардо оформив дубль, після чого на 95-й хвилині Артем Мілевський скоротив відставання, при цьому підігравши собі рукою. У підсумку Шахтар став володарем трофея. https://www.youtube.com/watch?v=XkLof9EoSzU Кубок України-2012/13. 1/16 фіналу. Шахтар - Динамо - 4:1 Одна з найбільших перемог донеччан у всеукраїнському дербі. Цього разу кубковий жереб звів грандів ще раніше. Інтриги не вийшло, а Динамо вперше в історії програло в дербі з розгромним рахунком. В середині першого тайму на гол Луїса Адріано своїм точним пострілом відповів Тайє Тайво, після чого за Шахтар забивали Тейшейра, Фернандіньо та Даріо Срна. https://www.youtube.com/watch?v=_VkECaS5tWI УПЛ 2016/17. Динамо - Шахтар - 3:4 В останньому турі перед зимовому перервою українські гранди видали трилер. Вже на 13-й секунді зустрічі на той момент динамівець Жуніор Мораес розписався в воротах суперників, але незабаром Євген Хачеріді відзначився автоголом. В середині першого тайму Сергій Рибалка точним ударом зі штрафного знову вивів киян вперед, а в дебюті другої 45-хвилинки відновив паритет Фред. Потім Факундо Феррейра забив третій гол Шахтаря, а незабаром Мораес був видалений за неспортивну поведінку. На останніх хвилинах зустрічі другий автогол в свій пасив вніс Хачереді, Артем Бесєдін скоротив відставання, а Риболовля «домовився» до другої жовтої. https://www.youtube.com/watch?v=dMo9yjEvFoY УПЛ-2016/17. Шахтар - Динамо - 2:3 Заключне класико за тур до фінішу минулого сезону вдалося. Гірники на той момент вже забезпечили собі золоті медалі, а ось динамівці спробували грюкнути дверима, і їм це вдалося. У першому таймі на гол Дениса Гармаша господарі відповіли точним ударом Алана Патріка. На початку другої половини Ярмоленко реалізував пенальті, але незабаром Шахтар знову відігрався зусиллями Дентіньо. І все ж на 71-й хвилині Ярмоленко встановив остаточний рахунок на табло на користь Динамо. Відео Володимир Сержао

Класіко туру: восьмої поразки Динамо в поточному сезоні