Шахтар між матчами з Маккабі на класі обіграв Рух

21.02.2021 18:57

Донецький Шахтар здобув впевнену перемогу над львівським Рухом в поєдинку 15-го туру чемпіонату України

У першому турі після відновлення чемпіонату обидві команди зіграли внічию: гірники з Колосом (0: 0), а Рух - з Ворсклою (1: 1). У четвер Шахтар провів виїзний матч 1/16 фіналу Ліги Європи з тель-авівським Маккабі (2: 0), Поле чого у підопічних Луїша Каштру було всього півтора дня на підготовку до чергової грі.

У порівнянні з єврокубковим поєдинком у складі чемпіонів України було три зміни: замість Кривцова, Тайсона і Соломона вийшли Корнієнко, Тете і Коноплянка. Відзначимо, що для лівого бека це був перший матч після травми, а Матвієнко повернувся в центр оборони. Через пошкодження поки що не помічник донеччанам Дентіньо, також через хворобу допускав гру Пятов.

Рух в першому колі добився нічиєї з Шахтарем і не проти був знову відібрати очки у суперника, з огляду на своє незавидне турнірне становище. У цьому матчі не міг взяти участь за умовами оренди Борячук, а також іншої зимовий новачок львів'ян Сігурдссон.

Тітці реалізував перший же момент

З перших хвилин м'ячем заволодів Шахтар, але дебютний момент у матчі створили гості - Кухаревич з відскоку пробив поруч зі штангою. Гірники ж свій шанс реалізували: на дев'ятій хвилині Марлос проштовхнув м'яч вперед на Тете, а той розібрався з голкіпером під час виходу один на один.

Пізніше неточним пострілом відзначився Климчук, місцями Рух проводив затяжні і гострі атаки. Донеччани відповіли ударами в створ від Марлоса і Мораеса. Ближче до кінця тайму Кухаревич замикав класний крос Климчука, але м'яч пройшов поруч зі штангою. Перед самою перервою з гарної позиції повз зарядив Тете.

Гірникам здорово допоміг пенальті

У другому таймі Шахтар продовжував грати в тому ж енергозберігаючому ключі. На 51-й хвилині заблокували небезпечний удар Коноплянки, а на 60-й трапився ключовий епізод в матчі. Арбітр призначив пенальті за фол Карасюка на Віта після перегляду повтору. З «точки» впевнено пробив вийшов у перерві Майкон.

До кінця поєдинку гірники завдали ще кілька ударів і грамотно утримали видобутий перевага. Могли забити і третій, але удар Соломона потягнув кіпер, а Марлос на добиванні відправив м'яч вище воріт.

Неприємний епізод трапився вже в компенсований час: Бандура вибіг зі штрафної і врізався в Корнієнко, за що отримав пряму червону картку (знову допоміг VAR). Так як замін у Руху не залишилося, місце в рамці зайняв словенець Зец. Однак гірники по-джентльменськи не стали пробивати по воротах зі штрафного, після чого пролунав фінальний свисток.

В результаті три набраних очка дозволили команді Каштру наздогнати в онлайн-таблиці Динамо. Нагадаємо, кияни сьогодні зіграють з Десною на стадіоні імені Валерія Лобановського.

Шахтар - Рух - 2: 0 (1: 0)

Голи: Тітці (9, Марлос), Майкон (60, пенальті).

На 90 + 6-й хвилині видалений Бандура (Л).

Шахтар: Трубін - Додо, Віта, Матвієнко, Корнієнко - Степаненко (Майкон, 46), Алан Патрік (Маркос Антоніо, 70) - Тете (Соломон, 70), Марлос, Коноплянка (Тайсон, 70) - Мораес (Фернандо, 77).

Рух: Бандура - Гагун, Зец, Білий, Мисик - Карасюк (Варфоломєєв, 89) - Бойчук (Русин, 66), Притула, Федорчук (Кухарук, 89), Климчук (Лях, 66) - Кухаревич (Кондраков, 61).

попередження: Віта, Додо, Алан Патрік - Кухаревич, Притула, Карасюк, Варфоломєєв.