Шахтар завдяки двом голам в Тель-Авіві обіграв Маккабі

18.02.2021 23:53

Гірники на класі виграли перший матч 1/16 фіналу Ліги Європи

Після падіння з Ліги чемпіонів в плей-офф Ліги Європи Шахтарю в суперники дістався ізраїльський Маккабі. Ізраїльтяни в весняний плей-офф пробилися з другого місця в групі I Ліги Європи. Їх суперниками по групі були: іспанська Вільярреал, турецька Сівасспор і азербайджанський Карабах. У шести матчах групового етапу Маккабі програв лише одного разу - іспанському Вільярреалу.

На відміну від Шахтаря, Маккабі в новому році вже встиг провести вісім офіційних матчів, з яких виграв сім при одній нічиїй проти Бней Ієгуда. Гірники готувалися до сезону в Туреччині, і встигли зіграти лише один офіційний матч - в чемпіонаті проти Колоса (0: 0).

У цього протистояння, крім самої путівки в наступний раунд, є ще одна пікантність: виконуючим обов'язки головного тренера ізраїльтян є Патрік ван Леувен, який добре знає Шахтар, оскільки голландський фахівець сім років пропрацював в донецькому клубі.

Що стосується першого матчу в Тель-Авіві, то колосальний єврокубковий досвід гірників зіграв свою ключову роль. Маккабі жодного разу не грав у весняному плей-офф, ніж донеччани і скористалися. Команда Луїша Каштру на майже ідеальному газоні показала свій фірмовий футбол і вже в першому таймі після класичної атаки відкрила рахунок в матчі. Марлоса ніхто не атакував в середині поля, хавбек збірної України відправив м'яч на край штрафного, де Матвієнко в один дотик віддав пас Патріку і бразилець відправив м'яч у сітку.

В кінці першого тайму оборона Шахтаря змусила похвилюватися. Пешич в боротьбі з Кривцовим впав у штрафному гостей і судді відправилися дивитися повтор. Після двохвилинного наради рефері запропонував продовжити матч.

У другому таймі Маккабі шукав щастя біля воріт Шахтаря, гірники теж намагалися відповідати і могли засмутити господарів ще раз. В середині другого тайму на поле у ​​гірників вступив в гру Коноплянка замість Тайсона, а Марлоса змінив Майкон. З'явилися потім також свіжі Фернандо і Тете.

У кінцівці матчу виник найнебезпечніший момент біля воріт Шахтаря, але після подачі кутового Трубін виручив, а на 90-й хвилині Шахтар провів стрімку контратаку і Фернандо з Тете зняли всі питання про переможця матчу, за підсумками якого гірники отримали відмінні шанси на вихід в наступний раунд.