Шахтар в більшості розгромив знекровлене Динамо і скоротив відставання в таблиці

08.11.2020 17:53

У центральному поєдинку дев'ятого туру чемпіонату України донецький Шахтар забив три голи у ворота київського Динамо

Божевільний тритижневий графік для українських грандів нарешті добіг кінця. Правда, перед паузою на матчі збірних на них чекала очна дуель.

Напередодні наші команди невдало виступили в Лізі чемпіонів. Динамо на виїзді програло Барселоні (1: 2), А Шахтар був знищений будинку Боруссією М (0: 6). Перед Класичним гірники відставали від лідера таблиці на чотири пункти, так що явно налаштовувалися на перемогу.

Кадрових проблем вистачало з обох сторін, але у Динамо справи були куди гірше. На самоізоляції через позитивних тестів на коронавірус виявилися Цітаішвілі, Гармаш, Дуелунд, Караваєв, Белуце, Шапаренко, Бущан, Бойко, Миколенко. Днями до їм приєдналися Шепелєв, Ледньов і Супряга. Крім того, в лазареті через травми перебувають Бурда, Тимчик і Костевич. В результаті Мірча Луческу зробив дві зміни в стартовому складі в порівнянні з грою на Камп Ноу, а на лаву запасних у киян потрапили лише п'ять футболістів.

Шахтар вже подолав наслідки коронавируса, однак про всяк випадок пройшов позачергове тестування. У лазареті через травми залишаються Коноплянка, Ісмаїлі і Малишев. У порівнянні з матчем Ліги чемпіонів Луїш Каштру зробив три заміни - в «основу» повернулися Матвієнко, Степаненко і Мораес.

Гол Мораеса і червона Сидорчука

Команди почали матч обережно, гірники більше контролювали м'яч. Перший удар в створ завдав Мораес - м'яч після блоку від Попова прилетів в руки Нещерет. Потім Буяльський з гострого кута влучив у зовнішню сторону сітки. На 18-й хвилині Корнієнко потужним ударом зі штрафного змусив стрибнути в кут Нещерета.

Потім пішли жовті картки, більше боротьби і грубості, моментів було мало. Однак на 34-й хвилині Шахтарю вдалося забити - Додо подав з правого флангу, Нещерет помилився на виході, а Мораес головою оформив черговий гол у ворота своєї колишньої команди.

Динамо відповіло ударом Буяльського з гострого кута, який припав до рук Трубіну. А перед самою перервою трапився епізод, практично визначив долю поєдинку. Сидорчук стрибнув в ноги Корнієнко, зриваючи атаку суперника, за що отримав попередження. Однак після перегляду VAR Катерина Монзуль показала хавбеку киян пряму червону картку. Відзначимо, що Сергій не так давно був вилучений у матчі Ліги чемпіонів з Ференцварошем ...

Гірники довели справу до розгрому

На початку другого тайму Каштру змушений був замінити Корнієнко, який отримав пошкодження. У більшості гірники контролювали хід гри, змушували працювати Нещерета. Так, юний голкіпер Динамо відбив удари Маркоса Антоніо і Соломона.

Однак без центру поля біло-сині протрималися недовго. На 66-й хвилині гірникам пощастило забити другий гол, коли Степаненко пробив метрів з 25-ти, а м'яч зачепив п'ятку Маркоса Антоніо і влетів в ближній кут. Потім відзначився вийшов на заміну Алан Патрік. Попов в підкаті вибив м'яч точно на бразильця, а той класним ударом поклав м'яч у дальній кут.

За весь другий тайм Динамо лише одного разу пробило по воротах Трубіна, так що результат на табло не змінився. Шахтар завдав киянам першої поразки в чемпіонаті і наблизився до команди Луческу на відстань одного пункту в турнірній таблиці.

Динамо - Шахтар - 0: 3 (0: 1)

Голи: Мораес (34, Додо), Маркос Антоніо (66, Степаненко), Алан Патрік (73).

На 45 + 1-й хвилині видалений Сидорчук (Д).

Динамо: Нещерет - Кендзьора, Забарний, Попов, Шабанов - Сидорчук, Андрієвський - Циганков, Буяльський, Родрігес (Русин, 70) - Вербич (де Пена, 62).

Шахтар: Трубін - Додо, Хочолава, Матвієнко, Корнієнко (Сіпріано, 49) - Степаненко, Маркос Антоніо (Коваленко, 70) - Тітці, Марлос (Алан Патрік, 70), Тайсон (Соломон, 52) - Мораес (Фернандо, 70).

попередження: Андрієвський, Вербич - Тітці, Марлос, Маркос Антоніо.