Шахтар не без драматизму обіграв Бенфіку в першому матчі Ліги Європи (відео)

20.02.2020 20:52
У першому поєдинку 1/16 фіналу Ліги Європи донецький Шахтар здобув мінімальну перемогу на лісабонської Бенфіки

У першому раунді плей-офф Ліги Європи зійшлися команди, які стали третіми в своїх групах Ліги чемпіонів. Але якщо Бенфіка останні два місяці регулярно отримувала практику в офіційних матчах, то Шахтар після відпустки тільки пройшов зимові збори. Так що у фізичному плані очікувалися труднощі для гірників. Луїш Каштру не міг розраховувати на дискваліфікованого Додо, на зборах травмувався Манор Соломон, також не могли зіграти Дентіньо і Майкон. У Бенфіки Вайгль не міг вийти на поле через дискваліфікацію, в лазареті перебували Алмейда, Габріел і Жардел. Історичний хід VAR Перший тайм пройшов за явної домінуванні господарів поля, хоча плодів воно і не принесло. Стартові хвилини пройшли в боротьбі, а перша спроба потривожити Влаходімоса від Тайсона вийшла неточною. На 20-й хвилині Шахтар забив після блискавичної контратаки - Мораес пробив з меж штрафного, а Марлос добив точно в «дев'ятку». Однак VAR показав, що вінгер гірників заліз в мінімальний офсайд, тому взяття воріт не зарахували. До речі, це було перше застосування системи відеоповторів у історії Ліги Європи. До кінця першого тайму Шахтар створив ще кілька моментів. Так, Коваленко непогано розібрався на правому краю штрафного, але пробив у воротаря. Незабаром захисники заблокували небезпечний удар Мораеса. В кінці тайму Бенфіка огризнулася моментів Пицци, який пробив повз дальню штангу. У гірників до перерви встиг потрапити у ворота Марлос. Перемогли, але пропустили Найцікавіше команди приберегли на другу 45-хвилинку. Шахтар продовжував домінувати, швидко створив момент, але голкіпер португальців врятував після удару Мораеса. Потім донеччани втратили ще один шанс - Ісмаїлі з гострого кута влучив у штангу, а Коваленко не зміг занести м'яч у ворота. І все ж зусилля Шахтаря були винагороджені: на 56-й хвилині після непоганої атаки Марлос відкинув м'яч на Алана Патріка, який прицільним ударом змусив капітулювати Влаходіоса. На жаль, втримати свої ворота «на замку» П'ятову не вдалося. На 62-й хвилині Томаш Тавареш обіграв Матвієнко і після відскоку м'яча від Серви проштовхнув круглого в сітку. Арбітр пішов дивитися повтор, скасував гол, але ... призначив пенальті. Вельми спірне рішення і впевнено виконаний Пицци «вирок». І все ж справедливість восторжествувала, так як Шахтар сьогодні на перемогу награв. На 72-й хвилині Ісмаїлі обікрав візаві поблизу чужого штрафного, Мораес протягнув м'яч по брівці і скинув під розстріл Коваленко. Це 2: 1. Потім Шахтарю довелося потрудитися, адже в кінці зустрічі Бенфіка створювала моменти. Особливо небезпечними вийшли удари Грімальдо, з якими впорався П'ятов. У гірників хороший шанс упустив Марлос, вельми гостру контратаку запоров Тайсон. У підсумку рахунок на табло не змінився. Шахтар здобув перемогу в першому офіційному матчі в 2020 році, але доля протистояння вирішиться через тиждень в Лісабоні. Ліга Європи. 1/16 фіналу Шахтар - Бенфіка - 2: 1 (0: 0) Голи: Алан Патрік (56, Марлос), Коваленко (72, Мораес) - Піца (67, пенальті). Шахтар: Пятов - Болбат, Кривцов, Матвієнко, Ісмаїлі - Степаненко, Алан Патрік (Маркос Антоніо, 80) - Марлос (Коноплянка, 83), Коваленко, Тайсон (Тете, 90 + 4) - Мораес. Бенфіка: Влаходімос - Томаш Тавареш, Діаш, Феррі, Грімальдо - Піца (Самаріс, 90 + 2), Таарабт, Флорентіну, Серви - Чикин (Рафа Сілва, 79), Сеферович (Вінісіус, 69). попередження: Флорентіну. 1:0. https://vc.sporttube.com/video/2020/2/20/ko6CCCG.mp4 2:0. https://vc.sporttube.com/video/2020/2/20/8o6CCCG.mp4 2:1. https://vc.sporttube.com/video/2020/2/20/vo6CCCG.mp4

Фахівці з англійцям. Топ-5 виїзних матчів Бенфіки в єврокубках в нашому столітті (відео)