Сім влучень з дев'яти. Як Шахтар брав Кубок України після перемог над Динамо (відео)

Скільки разів донецький Шахтар вигравав Кубок України, по шляху до титулу вибиваючи київське Динамо?

В 1/4 фіналу нинішнього турніру гірники виграли всеукраїнське дербі в серії пенальті. Всього ж в кубкових зустрічах з Динамо оранжево-чорні мають 10 перемог при п'яти поразках (всі - в фіналах). За свою історію Шахтар завоював 12 Кубків, в семи випадках вибиваючи по шляху киян. П'ять разів оранжево-чорні брали верх над принциповим суперником у вирішальній стадії. https://www.youtube.com/watch?v=BRMly_hjguo Лише в двох випадках з дев'яти перемога над Динамо не відчиняла гірникам дорогу до трофея. У 2009-му у фінальній сутичці Шахтар програв Ворсклі (0: 1), а через рік у півфінальному дербі поступився донецькому Металургу (1: 2). Ми ж вирішили згадати успішні для оранжево-чорних сезони, коли після вікторії в Класичному вони вигравали Кубок. Кубок України-2001/02. Фінал. Динамо - Шахтар - 2: 3 (у дод. Час) Дебютний кубковий поєдинок між командами вболівальники запам'ятали надовго. Протистояння йшло не тільки на футбольному полі, а й на трибунах НСК Олімпійський, де зібралося чимало фанатів Шахтаря. Рахунок після удару Сергія Попова відкрили гірники, однак Валентин Белькевич і Максим Шацьких змінили хід матчу, наблизивши до перемоги Динамо. На 81-й хвилині Сергій Ателькін врятував донеччан, а в компенсований час Андрій Воробей приніс титул своїй команді. Це була третя за рахунком вікторія гірників в Кубку. https://www.youtube.com/watch?v=fIaWMOvjZ4w Кубок України-2007/08. Фінал. Шахтар - Динамо - 2:0 У тому сезоні гірникам вдалося припинити серію з трьох поспіль поразок в очних кубкових фіналах. Олександр Гладкий відкрив рахунок під кінець першого тайму, а другий гол Шахтаря оформив Олексій Гай. При цьому рефері довелося показати гравцям відразу п'ять червоних карток - донеччанам Брандао, Володимиру Єзерського і Гладкому, а також киянам Ісмаеля Бангура і Папу Діакате. https://www.youtube.com/watch?v=jXsGUS5-rWE Кубок України-2010/11. Фінал. Динамо - Шахтар - 0:2 Тут все основні події відбулися в другому таймі. На 64-й хвилині Едуардо здорово пробив в дальній кут і відкрив рахунок, а на 77-й отримав другий «гірчичник» за гол після свистка. Пізніше в складі Динамо видалення виклопотав Бетао, а Луїс Адріано встановив остаточний результат на табло. Відео Кубок України-2011/12. 1/8 фіналу. Динамо - Шахтар - 2:3 Все Класичні не в фіналах виграли оранжево-чорні. У тому поєдинку донетанам здорово допомогли голи Едуардо і Алекса Тейшейри на початку поєдинку. Андрій Ярмоленко до перерви відквитав один м'яч, після чого динамівці безуспішно намагалися забити другий. У кінцівці зустрічі Едуардо оформив дубль, після чого на 95-й хвилині Артем Мілевський скоротив відставання, при цьому підігравши собі рукою. У наступних раундах оранжево-чорні вибили запорізький Металург (1: 0), Волинь (4: 3), а у фіналі в овертаймі дотиснули донецький Металург (2: 1). https://www.youtube.com/watch?v=XkLof9EoSzU Кубок України-2012/13. 1/16 фіналу. Шахтар - Динамо - 4:1 У наступному сезоні жереб звів грандів ще раніше. Цього разу інтриги не вийшло, а Динамо вперше в історії програло в дербі з розгромним рахунком. В середині першого тайму на гол Адріано своїм точним пострілом відповів Тайє Тайво, після чого за Шахтар забивали Тейшейра, Фернандіньо та Даріо Срна. Дорога до титулу виявилися відкритими - донеччани по черзі обіграли Говерлу (4: 1), Карпати (2: 1), Севастополь (4: 2) і Чорноморець (3: 0). https://www.youtube.com/watch?v=_VkECaS5tWI Кубок України-2016/17. Фінал. Шахтар - Динамо - 1:0 У позаминулому сезоні гірники зробили «золотий дубль», а Паулу Фонсека взяв свої перші трофеї з командою. На початку поєдинку на ОСК Металіст Марлос з пенальті влучив у поперечину, але виправився під кінець зустрічі, забивши ударом з-за меж штрафного. Цей тріумф дозволив Шахтареві зрівнятися з Динамо за кількістю виграних Кубків. https://www.youtube.com/watch?v=ikmYLYEDrAg Кубок України-2017/18. Фінал. Динамо - Шахтар - 0:2 А в минулому сезоні гірники встановили національний рекорд, взявши 12-й за рахунком Кубок. Перемогу оранжево-чорним принесли Факундо Феррейра і Ярослав Ракицький. Фонсека ж вдалося зробити два «золотих дубля» за два сезони в Україні. https://www.youtube.com/watch?v=LPMKNyGcUns Володимир Сержао

Гірники все ще поступаються. Всі серії пенальті в матчах Шахтаря і Динамо (відео)

Хто, на Ваш погляд, стане чемпіоном України-2018/2019?

• Шахтар (69%, голосів: 5 815)
  • Динамо (26%, голосів: 2 166)