Зробити висновки після Роми. Українські клуби в єврокубках після домашніх 2: 1 (відео)

Як грали українські команди в єврокубкових раундах на виліт після перемоги з рахунком 2: 1 на своєму полі?

Фото East News

В 1/16 фіналу Ліги Європи гірники здолали Бенфіку в першому поєдинку. На ОСК Металіст на початку другого тайму Алан Патрік відкрив рахунок, потім Піци з пенальті зрівняв, а переможний гол оформив Віктор Коваленко. https://www.youtube.com/watch?v=gRqJzokMMgM Це шостий випадок для наших клубів в раундах на виліт єврокубків, коли стартовий домашній матч завершується з рахунком 2: 1. При цьому раніше відразу чотири спроби пройти далі для українців були вдалими! Кубок УЄФА-1998/99. 1-й квал. раунд. Шахтар - Біркіркара - 2: 1, 4: 0 Перший подібний прецедент трапився з донеччанами в їх п'ятий єврокубковий сезон за часи незалежності. На старті кваліфікації Кубка УЄФА Шахтар несподівано відчув проблеми з мальтійцями будинку. Гірники відкрили рахунок лише на 62-й хвилині - забив Юрій Селезньов. Незабаром Джастін Теллус заробив вилучення і привіз пенальті, який реалізував Валерій Кривенцов. Однак гол Івана Замміта в кінцівці залишав шанси Біркіркару. Через тиждень в Мальті Шахтар вже не церемонився. Знову забили Селезньов і Кривенцов, а в кінцівці Сергій Ковальов оформив дубль. Додамо, що завершували матч команди в форматі «10 на 10» після вилучень Антоіна Захри і Кривенцова. Додамо, що в другому раунді кваліфікації гірники вилетіли від Цюріха. ЛЄ-2011/12. Плей-офф. Ворскла - Динамо Бх - 2: 1, 3: 2 Наступний випадок стався аж через 13 років. По дорозі до свого дебюту в групових етапах єврокубків ворскляни вибили північноірландський Гленторан, ірландський Слайго Роверс і бухарестське Динамо. Будинки українці здобули мінімальну перемогу - на гол Івана Кривошеєнко відповів Маріус Нікулае, але в кінцівці Павло Ребенок провів вирішальний м'яч. https://www.youtube.com/watch?v=Re7k28I6Fd4 У матчі-відповіді в першому таймі забив Ахмед Янузі, а перед перервою зрівняв рахунок Габріель Торже. У другій половині зустрічі спрацював «джокер» Миколи Павлова - вийшов на заміну Олег Баранник вистрілив своїм знаменитим дублем. Румуни відіграли один м'яч в кінцівці, що вже не мало значення. https://www.youtube.com/watch?v=OoZE9BMsjm4 ЛЧ-2012/13. 3-й квал. раунд. динамо - Фейеноорд - 2: 1, 1: 0 У наступному сезоні прийшла черга киян проходити далі після 2: 1. Будинки біло-сині пропустили від Рубена Схакена, але автогол Лекса Іммерса і точний удар Брауна Ідейє принесли господарям перемогу. На виїзді Динамо протрималося без пропущених голів, а на 96-й доданій хвилині той же Ідейє поставив переможну крапку. Потім столичні пройшли Боруссію М і потрапили в груповий етап. https://www.youtube.com/watch?v=L-OGWOX1ruM https://www.youtube.com/watch?v=iKYeCuHtU3E ЛЄ 2014/15. Плей-офф. Дніпро - Хайдук - 2: 1, 0: 0 Невдало дебютувавши в Лізі чемпіонів, синьо-біло-блакитні продовжили боротьбу в плей-офф турніру рангом нижче. Будинки дніпряни пропустили від Тіно-Свена Сушич, але голи Ніколи Калініча (вихованець Хайдука) і Євгена Шахова принесли команді перемогу. Через тиждень в Спліті підопічні Мирона Маркевича відстояли влаштовує їх «нулівку». Як ми пам'ятаємо, в результаті Дніпро дістався до фіналу Ліги Європи, де поступився Севільї (2: 3). https://www.youtube.com/watch?v=AUOUFr1Iu0s https://www.youtube.com/watch?v=bm_tn4L0okg ЛЧ-2017/18. 1/8 фіналу. Шахтар - Рома - 2: 1, 0: 1 Найсвіжіший і єдиний невдалий випадок подібного результату для українців. Посівши друге місце в групі, донеччани зійшлися з цілком прохідною Ромою. Будинки в першому таймі гірники пропустили від Дженгіза Ундер, але точний удар Факундо Феррейри і диво-штрафний Фреда принесли Шахтарю локальний успіх. Втім, через тиждень результат протистояння вирішив єдиний гол Едіна Джеко. https://www.youtube.com/watch?v=hWxLVMwYSeM https://www.youtube.com/watch?v=NyEhHrvA64k Володимир Сержао