Збірні України та Туреччини обійшлися без голів у заключному матчі року

20.11.2018 20:22
Національна збірна України розійшлася миром з командою Туреччини в товариському поєдинку

фото tff.org

Останній матч в році став для Андрія Шевченка можливістю для експериментів. Тим більше, багато викликані футболісти вибули з ладу і проти Туреччини зіграти не могли. Порівняно з матчем проти Словаччини місце в старті не втратили всього п'ятеро гравців. Так, в складі нашої команди дебютував Миколенко, вперше вийшли в «основі» збірної Макаренко, Шапаренко і Пластун. На перших хвилинах зустрічі активніше в атаці виглядали господарі, а Унал упустив хорошу можливість відкрити рахунок після прострілу. Пізніше турки завдали ще кілька ударів в бік воріт Луніна, але вони не потривожили нашого голкіпера. З середини першого тайму ігрова перевага була вже на боці синьо-жовтих. Часом нашим хлопцям вдавалися класні комбінації, вони здорово володіли м'ячем, але в завершальній фазі чогось не вистачало. Коноплянка, Пластун і Коваленко виконали пристрілки, а на 24-й хвилині виник гольовий момент. Коваленко, який грає номінального форварда, вивів Циганкова один на один, але той Болата НЕ перехитрив. Тут же після кутового у ворота пробив Коноплянка. Ближче до кінця тайму темп гри знизився, кілька разів суперники доходили до штрафної українців. На 42-й хвилині м'яч побував у наших воротах, але арбітр справедливо відмінив гол через фолу на пластунів. В цілому ж, оборона синьо-жовтих діяла чітко. Забити так і не вдалося На початку другого тайму перевага українців випарувалося. Турки заграли агресивніше і більш винахідливо попереду. На 50-й хвилині Ундер дивом не відкрив рахунок, коли з кількох метрів пробив у Луніна. Пізніше Андрію ще кілька разів довелося вступати в гру. На 61-й хвилині місячно-зіркові знову відправили м'яч у сітку наших воріт, але на цей раз був зафіксований офсайд.

Чим відповіла збірна України? Кілька невдалих спроб було у Коноплянки, Малиновський здорово приклався зі штрафного, але Болат впорався. На 76-й хвилині вийшов на заміну Болбат розрізав оборону суперників, але Зінченко з гострого кута переграти голкіпера не зумів. Відзначимо, що перед тим арбітр зустрічі Генец Нуза прийняв кілька спірних рішень. Спочатку він не дав Байраму другу жовту за грубий фол на Циганкова, а потім зафіксував далеко не очевидний офсайд у Болбата. Під кінець гри Андрій Шевченко спробував освіжити гру своєї команди замінами, давши дебютувати Шведу, а також випустив Буяльського та Борячука. Синьо-жовті намагалися йти вперед, але більше небезпеки створити не зуміли. Таким чином, збірна України завершила рік нульовою нічиєю. У 2018-му підопічні Шевченка провели 10 матчів, в яких здобули п'ять перемог, чотири рази розходилися миром і одного разу програли. Товариський матч Туреччина - Україна - 0:0 Туреччина: Болат - Мулдур (Демірал, 85), Айхан (Ертугрул, 54), Сеюнджю, Байрам - Кахведжі (Кара, 89), Йокушлу - Ундер, Озьякуп (Гюрлер, 46), Маллі (Топал, 74) - Унал (Тосун, 46 ). Запасні: Киринтили, Коджук, Караман, Челік, Текдемір, Сербест. Тренер: Мірча Луческу. Україна: Лунін - Караваєв, Пластун, Матвієнко, Миколенко - Макаренко (Буяльський, 83), Шапаренко (Малиновський, 46), Зінченко - Циганков (Швед, 77), Коваленко (Борячук, 85), Коноплянка (Болбат, 63). Запасні: Пятов, Бойко, Сваток. Тренер: Андрій Шевченко. Попереджені: Кахведжі (48), Байрам (63) - Шапаренко (36), Швед (87). Арбітр: Генец Нуза. Анталья. 20 листопада. Анталья Арена.

У три захисники грати не будемо. Склад збірної України на матч з Туреччиною

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Туреччина - Україна (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Андрій Лунін (17%, проголосувало: 944)
  • Віталій Миколенко (14%, проголосувало: 787)