Збірна України завершила відбір на Євро-2020 без поразок, вирвавши нічию в Белграді

17.11.2019 16:56
Національна збірна України провела заключний матч відбору на Євро-2020, в якому вирвала нічию на полі Сербії

Фото УАФ

Суперники підійшли до останнього поєдинку відбору з абсолютно різними завданнями. Українці потребували окулярах, щоб напевно потрапити в першу корзину при жеребкуванні фінальної стадії, тоді як серби зберігали примарну надію на друге місце, а заодно і жадали реваншу за львівські 0: 5. Порівняно з «Товарняком» проти Естонії Андрій Шевченко зробив шість змін у складі. Так, повернулася звична лінія оборони з Караваєвим справа, в «старті» вийшли Пятов і Малиновський, а передній трикутник оформили Циганков, Яремчук і Ярмоленко, причому нерідко футболісти міняли місцями. Серби напередодні здобули непросту перемогу над Люксембургом в дев'ятому турі відбору. У порівнянні з тим матчем у балканців сталося чотири перестановки, причому навіть на позиції голкіпера. Та й взагалі, в цій команді по ходу циклу змінився тренер - місце Младена Крстаїча зайняв Любиша Тумбаковіч. Пропустили, але не розклеїлись Господарі бадьоро почали поєдинок, і досить швидко П'ятову довелося виручати після удару гула. Однак серби все ж забили швидкий м'яч, коли Тадич заробив пенальті, потрапивши в руку Матвієнко. Сам Душан і реалізував «вирок», відкривши рахунок. Тут же зоряний гравець Аякса міг оформити дубль, але промахнувся з добивання після заблокованого удару Мітровіча. Потім ініціативу перехопили українці, що вилилося в неточний удар Ярмоленка і небезпечну спробу Циганкова. Останній, до речі, розмістився справа, тоді як Яремчук грав лівого вінгера. На 23-й хвилині наша команда ледь не зрівняла рахунок, але Райковіч випередив Яремчука, а Ярмоленко з добивання потрапив в штангу.

Фото УАФ

Потім наші захисники заблокували кілька ударів сербів, але дали пробити Ляїч, який ледь не влучив у ближній кут. А ось відповідь гостей вийшов результативним: на 32-й хвилині Коваленко віддав Циганкову на фланг, який ідеально вирізав на Яремчука. Роману лише залишалося переправити круглого головою у сітку. Більш того, перед самою перервою наш бельгієць змусив попрацювати Райковіча, завдавши прицільний удар з-за меж штрафного. Черговий «джокер» Шевченко Початок другого тайму ознаменувався новою хвилею атак сербів. П'ятов врятував після прихованого удару Ляїч, потім Адем пробив вище цілі. На жаль, але на 56-й хвилині балканцям все ж вдалося відзначитися знову. Тадич відмінно подав справа, а залишений наодинці в нашому штрафному Мітровіч впевнено переграв Пятова. Незабаром нашу збірну врятував Матвієнко, «знявши» м'яч з ноги у Радоньїч в останній момент. Далі українці провели кілька атак, але успіхом вони не увінчалися. На 72-й хвилині наш захист не втримала лінію, що призвело до моменту у Мітровіча, але Пятов виручив.

Фото УАФ

Організувати фінальний штурм гостям таки вдалося, а заміни Шевченка принесли результат. Шепелев на 87-й хвилині міг порівнювати, але після закидання пробив вище. Однак уже в доданий час після метушні в чужій штрафній Ярмоленко знайшов у штрафному Бесєдіна, який і пробив голкіпера Сербії. У підсумку українці вирвали нічию, таким чином пройшовши весь відбір на чемпіонат Європи без поразок. На турнірних розкладів такий результат ніяк не позначився. Збірна України виграла групу, Португалія здолала Люксембург і залишилася другою, а Сербії доведеться боротися за потрапляння на Євро-2020 через плей-офф. Відбір на Євро-2020. 10-й тур Сербія - Україна - 2: 2 (1: 1) Голи: Тадич (9, пенальті), Мітровіч (56, Тадич) - Яремчук (32, Циганков), Бесєдін (90 + 3, Ярмоленко). Сербія: Райковіч - Нік. Максимович, Міленкович, Коларов, Родич - Гудель, Ньому. Максимович (Мілівоєвіч, 76) - Тадич, Ляїч (Гачіновіч 69), Радоньїч (Милинкович-Савич, 82) - Мітровіч. Запасні: Дмитрович, Роцк, Мілетіч, Младеновіч, Спайіч, Мілуновіч, Лукич, Джурічіч, Павлович. Тренер: Любиша Тумбаковіч. Україна: Пятов - Караваєв, Кривцов, Матвієнко, Миколенко - Коваленко (Шепелєв, 77), Сидорчук, Малиновський (Шахов, 88) - Ярмоленко, Яремчук, Циганков (Бесєдін, 77). Запасні: Паньків, Лунін, Соболь, Пластун, Шабанов, Коноплянка, Буяльський, Безус, Болбат. Тренер: Андрій Шевченко. Попереджені: Радоньїч (34), Коларов (84) - Матвієнко (8), Яремчук (88). Арбітр: Боббі Медден (Шотландія). Белград. 17 листопада. Стадіон Райко Мітіч. Група В Турнірна таблиця
# Команда И В Н П М О
1. Україна 8 6 2 0 17-4 20
2. Португалія 8 5 2 1 22-6 17
3. Сербія 8 4 2 2 17-17 14
4. Люксембург 8 1 1 6 7-16 4
5. Литва 8 0 1 7 5-25 1

Євро-2020. Що потрібно збірної України в Белграді для потрапляння в першу корзину?

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Сербія - Україна (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Роман Яремчук (21%, проголосувало: 214)
  • Андрій Ярмоленко (15%, проголосувало: 150)