Збірна України вирвала перемогу у Люксембургу та очолила групу

25.03.2019 22:40
Підопічні Андрія Шевченка в компенсований час здобули вольову перемогу над збірною Люксембургу

Фото Павла Кубанова

Виграш в матчі з Литвою дозволив Люксембургу підійти до звітного поєдинку в статусі лідера групи. Збірній України треба було переключитися на нового суперника після виїзної нічиєї з Португалією. Ні про яку недооцінку мови і не йшло - в останні роки представники герцогства явно піднялися вище рівня інших «карликів». Андрій Шевченко застосував ротацію, як і обіцяв. Ось тільки замін відбулося явно більше, ніж очікувалося. В обороні в старті вийшли Бурда і Бутко, в центрі поля був відсутній Степаненко, але вперше з березня 2015 го футболку збірної надів Безус. На правому крилі атаки з'явився Циганков, а на вістрі - Мораес. Обидві команди мали деякі проблеми зі складом. Пропускали гру проти Люксембургу отримали пошкодження Марлос и Кравець. Люк Хольц не міг розраховувати на свого кращого бомбардира Жоакима.

Дебютний гол Циганкова Поєдинок розпочався з моменту Мораеса, коли Жуніор після флангового навісу пробив мимо. Українці намагалися атакувати широко, проте господарям довгий час вдавалося стримувати підопічних Шевченко. Крім того, самі Червоні леви не соромилися регулярно тікати в контратаку, найчастіше по правому флангу. «Веселощі» почалося на 30-х хвилинах. Спочатку Коноплянка зі штрафного ледь не закрутив у «дев'ятку», а потім подвійний сейв зробив Пятов, відбивши удар головою у виконанні Мальгет і якимось дивом зреагувавши на добивання Тюрпеля. Однак на 34-й хвилині захист України таки здригнулася - Олів'є Тілль прорвався по флангу і прострілив, а м'яч після відскоку від Бутко відлетів на Тюрпеля. Форварду Люксембургу було складно промахнутися з метра - 1: 0. Пропущений м'яч швидко «розбудив» українців, наша збірна видала кілька небезпечних атак. В одній з таких Циганков оформив свій перший гол за національну команду - спрацювала зв'язка із Зінченком, який виконав відмінний «черпачок». Динамівець зблизився з воротарем і точно пробив з правої - 1: 1.

Неприступна оборона У другому таймі малюнок гри особливо не змінився. Синьо-жовті грали гостріше і контролювали м'яч, але розкрити оборону суперників ніяк не могли. Люксембуржці ж регулярно огризались - на 50-й хвилині Венсан Тілль ледь не закрутив у дальній кут з меж штрафного. Можна виділити і момент Янса, який уявив себе бразильцем і виконав ефектне соло через захисні редути українців, але пробив точно в руки П'ятову. Попереду у нашої збірної проявляв активність Мораес, але гірникові не вистачало точності. Спочатку Жуніор пробив «в молоко» головою, а на 68-й хвилині трохи не влучив у дальній кут після відмінного обігравання з Циганкова. Чи не лівому фланзі намагався розібратися з опонентами Коноплянка, а його спроба забити зі штрафного була особливо небезпечною - м'яч пролетів над «дев'яткою». Ближче до кінця поєдинку Люксембург відсунувся назад, але навіть при цьому встигав пробивати по нашим воротам. У складі синьо-жовтих дальніми ударами відзначилися Коноплянка і Малиновський, але гольових моментів після шансу Мораеса все ніяк не виникало.

Кінцівка «на три результати» Українці так захопилися атакою, що ледь не пропустили другий гол. На 90-й хвилині суперники втекли «два в одного», але не змогли реалізувати більшість, а в завершенні другої хвилі контрвипади Олів'є Тілль пробив поруч зі штангою. Кількома хвилинами раніше травму отримав Караваєв, який був замінений через кілька хвилин після своєї появи на полі. Однак і на цьому драматургія звітного поєдинку не зупинилася. На останній доданій хвилині Малиновський подав штрафний, а один з кращих в складі Люксембургу Родрігес головою відправив м'яч у власні ворота. В результаті збірної України все ж вдалося здійснити мрію і взяти чотири очки за два тури відбору на Євро-2020. Підопічні Шевченко очолили групу, а Люксембург опустився на друге місце. Нам на руку також зіграла нічия Португалії та Сербії в паралельному матчі. Далі буде! Відбір на Євро-2020. Група В Люксембург - Україна - 1: 2 (1: 1) Голи: Тюрпель (34) - Циганков (40, Зінченко), Родрігес (90 + 3, автогол). Люксембург: Моріс - Янс, Шано, Мальгет, Карлссон - Родрігес, Баррейру, Мартінс Перейра, О. Тілль (Мутш, 90 + 3) - Тюрпель, В. Тілль (Бенсі, 74). запасні: Шон, Кіпс, Махмутович, Скендерович, Герсон, Мутш, Яніш, Сінані, Бонерт, да Мота. тренер: Люк Хольц. Україна: Пятов - Бутко (Караваєв, 79, Буяльський, 87), Бурда, Матвієнко, Миколенко - Малиновський, Зінченко, Безус (Яремчук, 64) - Циганков, Мораес, Коноплянка. запасні: Лунін, Бойко, Шабанов, Кривцов, Соболь, Болбат, Степаненко, Сидорчук, Шапаренко. тренер: Андрій Шевченко. попередження: Баррейру (45), Шано (51), Мальгет (62), Карлссон (90 + 3) - Бурда (48), Бутко (64). арбітр: Маттіас Гестраніус. Люксембург. 25 березня. Стадіон Жозі Бартель. Група В Турнірна таблиця
# Команда И В Н П М О
1. Україна 2 1 1 0 2-1 4
2. Люксембург 2 1 0 1 3-3 3
2. Португалія 2 0 2 0 1-1 2
4. Сербія 1 0 1 0 1-1 1
5. Литва 1 0 0 1 1-2 0
Наступні поєдинки відбору на Євро-2020 збірна України проведе на своєму полі. Синьо-жовті приймуть Сербію (7 червня) і Люксембург (10 червня).

Майже ідеальна статистика. Матчі збірної України проти європейських карликів

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Люксембург - Україна (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Андрій Пятов (27%, проголосувало: 493)
  • Віктор Циганков (23%, проголосувало: 427)