Збірна України в дебютному матчі в Запоріжжі вирвала перемогу у Естонії

14.11.2019 19:55
У четвер, 14 листопада, збірна України, яка гарантувала собі путівку на Євро-2020, вперше в історії зіграла в Запоріжжі, прийнявши в товариському матчі на Славутич-Арені команду Естонії
Україна

Фото УАФ

Збірна України блискуче провела відбірковий цикл чемпіонату Європи 2020 року, за тур до фінішу забезпечивши собі путівку в фінальний турнір. Команді Андрія Шевченка залишилося провести один відбірковий матч в 2019 році, 17 листопада проти збірної Сербії в Белграді. Перед виїздом до Сербії українці скористалися «вікном» в календарі і провели товариський матч зі збірною Естонії, яка в своїй групі провалила відбір на Євро-2020, набравши лише одне очко в семи поєдинках (суперники по групі - Північна Ірландія, Німеччина, Нідерланди, Білорусь). У колишні роки наша національна команда чотири рази перетиналася з естонцями, вигравши всі матчі і не пропустивши при цьому жодного м'яча. Остання гра датована 2012-м, коли українці виграли 4: 0. Після феєричної перемоги над Португалією синьо-жовті в 2019 році вперше зіграли не тільки в Києві, а й в Запоріжжі, який став восьмим українським містом для збірної. Тому не дивно, що квитки на гру були розкуплені за лічені дні і Славутич-Арена несамовито підтримувала майбутніх учасників Євро. Шевченко, як і обіцяв, дав можливість проявити себе тим, у кого не було достатньої ігрової практики в збірній. Досить зазначити, що з тих, хто був в основі в жовтневому матчі з Португалією, на цей раз гру з перших хвилин почали тільки Матвієнко і Ярмоленко. Чи не брали участь в підготовці до нинішніх двох ігор травмовані Мораес, Марлос і Зінченко. Тарас Степаненко отримав відпочинок, оскільки дискваліфікований на гру з Сербією, а Руслан Малиновський залишився вдома поруч з дружиною, яка напередодні подарувала футболісту дочку. Уже в Києві в розташуванні збірної переніс температуру Коноплянка, був спазм у Миколенко, а в заявку на гру не потрапив Сергій Кривцов, місце якого в основі зайняв Пластун. Перше загострення в матчі відбулося вже на четвертій хвилині. Стінка Ярмоленко і Болбата завершилася навісом у воротарський на Бесєдіна, який небезпечно пробив головою, але вище всяких похвал зіграв голкіпер Ігона, що витягнув м'яч з-під поперечини. Після стартового сплеску, темп гри дещо впав і естонці пристосувалися до манери гри українців, зосередившись на грі у своїх воріт. Українці в атаці постійно шукали Ярмоленко, який в цей вечір був капітаном. Але найреальніші шанси забити в першому таймі були у Бесєдіна і Соболя, який хотів проявити себе перед рідною запорізької публікою. У перерві Андрій Шевченко провів відразу чотири заміни, замість Циганкова, Матвієнко, Сидорчука та Коваленко випустивши Шабанова, Буяльського, Безуса і дебютанта з луганської Зорі Іванисеня. По ходу другого тайму в гру вступив Швед замість Ярмоленка, який передав капітанську пов'язку Шахову. Пізніше півзахисника Лечче змінив Шепелєв, а капітаном гру в Запоріжжі закінчував Безус. У підсумку саме Роман став героєм матчу, вже в доданий арбітром час відправивши м'яч у ворота естонців зі штрафного. У підсумку мінімальна перемога українців, які не програють в товариських матчах на протязі 22 матчів.

Товариський матч

Україна - Естонія - 1:0

гол: Безус (90 + 1) Україна: Лунін, Соболь, Матвієнко (Шабанов, 46), Пластун, Болбат, Шахов (Шепелєв, 74), Сидорчук (Іванисеня, 46), Коваленко (Буяльський, 46), Циганков (Безус, 46), Ярмоленко (Швед, 65), Бесєдін. Естонія: Ігона, Камс (Теністе, 46), Баранов, Кууск, Пикк, Крейда, Айнсалу (Антонов, 62), Кяйт (Васильєв, 70), Пурі, Ліівак (Зеньов, 62), Аньє (Сорга, 70). попереджені: Соболь - Баранов, Кяйт, Зеньов. День в історії. Фіаско в Дортмунді і реванш зі Словенією

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Україна - Естонія (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)