Збірна України розгромно програла Словаччині в останньому матчі Ліги націй

16.11.2018 22:39
Підопічні Андрія Шевченка на мінорній ноті завершили виступи в груповому етапі турніру

Фото Павла Кубанова

Синьо-жовті підходили до гри в статусі переможців групи. Відповідно, для нашої команди звітний матч був практично товариським. У Андрія Шевченка виникла можливість поекспериментувати і задіяти нових кадрів, тим більше, що випали Ярмоленко і Марлос, а в день гри травмувався Роман Яремчук. У складі збірної України дебютував Борячук, також в старті з'явилися Циганков, Кривцов, а місце у воротах зайняв Бойко. Не можна не відзначити і цікаву тактичну схему від тренерського штабу нашої команди. Так, синьо-жовті регулярно переходили на гру в три центрбека і два форварда, а футболісти середини поля змінювалися позиціями. Без просвіту в першому таймі Початок зустрічі для підопічних Шевченко вийшло жахливим. На шостій хвилині Гамшик зі штрафного скинув м'яч під удар Руснак, який за допомогою рикошету переграв Бойко. Незабаром пошкодження отримав Кривцов і був змушений покинути поле. Місце в центрі оборони зайняв черговий дебютант національної команди - Пластун. Тим часом, словаки тримали м'яч і не підпускали наших футболістів до своїх воріт. Хороші моменти були у Гамшика і Мака, але вони пробили неточно. На 23-й хвилині Зрелак після подачі зліва якимось дивом не вразив ближній кут. Але все ж другий гол господарів прийшов: Куцка отримав знижку від Грегуша на підступах до штрафного і пробив, а м'яч від кулаків Бойко стрибнув у ворота. Так, без помилки Дениса не обійшлося ... Через кілька хвилин Павло Гапал був змушений міняти Куцький - центральний хавбек ще до свого результативного удару отримав травму, а залишав поле на ношах. Що вийшов замість нього Беро на 43-й хвилині міг забивати третій, але поспішив з ударом і промахнувся. Уже в доданий час вперше у ворота пробили українці - це Малиновський перевірив на пильність Дубравка. Інтрига жила недовго Відразу після перерви синьо-жовті скоротили відставання: Караваєв прорвався по флангу, прострелили в центр на Коноплянку, а Женя красиво пальнув сходу. Однак незабаром словаки повернули собі колишній перевага, розібравшись з нашої обороною. Гамшик потрапив в штангу, на відскік встиг Руснак і після його прострілу Зрелак п'ятою відправив м'яч у ближній кут. Вийшло красиво.

Фото Євгена Кравса

Україна відповіла: Караваєв неточно пробив головою, потім Коноплянка після класної контратаки зблизився з воротарем, але не зумів завдати удару. Ну а після Соколи забили вчетверте. Руснак відпасував Макові на лівий фланг, той змістився в центр і невідпорно виконав у дальній кут. Рахунок став непристойним. Шевченко пішов ва-банк, знявши форварда і випустивши Коваленко з Шапаренко. Українці стали активніше діяти в атаці, але забити знову нашим хлопцям не вдалося. Небезпечно пробивав здалеку Малиновський, свої спроби мали Циганков і Зінченко, але потривожити Дубравка у них не вийшло. Словаки могли і п'ятий забити - після удару Руснака м'яч рикошетом опустився на сітку наших воріт. Пізніше Циганков зірвав контратаку суперників «4 в 2», зарядивши в поперечину власних воріт. У підсумку збірна України програла з великим рахунком, вперше за нинішнього наставника пропустивши чотири м'ячі. Цей результат не скасовує перемоги синьо-жовтих в групі, однак приводи задуматися з'явилися. Ліга націй. Група В1 Словаччина - Україна - 4: 1 (2: 0) Голи: Руснак (6, Гамшик), Куцка (26, Грегуш), Зрелак (52, Руснак), Мак (61, Руснак) - Коноплянка (47, Караваєв). Україна: Бойко - Караваєв, Бурда, Кривцов (Пластун, 14), Матвієнко - Степаненко, Малиновський, Зінченко - Циганков, Борячук (Коваленко, 62), Коноплянка (Шапаренко, 65). запасні: Лунін, Пятов, Миколенко, Буяльський, Макаренко, Болбат, Петряк, Швед, Яремчук. тренер: Андрій Шевченко. Словаччина: Дубравка - Пекарік, Шкртел, Шкрініар, Ганцко - Грегуш, Куцка (Вего, 30), Гамшик - Руснак, Зрелак (Дюриш, 82), Мак (Стох, 69). запасні: Козачік, Родак, Вавро, Вайсс, Дуда, Німець, Грошовскій, Сабо. тренер: Павло Гапал. попередження: Грегуш (49) - Бурда (22), Степаненко (87), Пластун (90). арбітр: Нікола Дабановіч. Трнава. 16 листопада. Стадіон Антона Малатінского. Турнірна таблиця
# Команда И В Н П М О
1. УКРАЇНА 4 3 0 1 5-5 9
2. Чехія 3 1 0 2 3-4 3
3. Словаччина 3 1 0 2 5-4 3

Випередити Лобановського: збірна України може продовжити видатну серію

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Словаччина - Україна (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Р • РІРіРμРЅРёР№ РљРѕРЅРѕРїР »СЏРЅРєР ° (23%, проголосувало: 817)
  • Микола Шапаренко (19%, проголосувало: 672)