Збірна України почала відбір на Євро-2020 нульовою нічиєю з фаворитом групи

22.03.2019 22:38
Підопічні Андрія Шевченка встояли в поєдинку зі збірною Португалії в першому турі відбіркового турніру

Фото Павла Кубанова

Синьо-жовті починали відбір на чемпіонат Європи виїзним матчем проти головного фаворита групи. Португальці - переможці останнього континентальної першості, а також учасники майбутньої фінальній стадії Ліги націй. Однак збірна України восени теж не пасла задніх, здобувши путівку до вищого дивізіону новоспеченого турніру. Андрій Шевченко виставив цілком очікуваний стартовий склад. Матвієнко зайняв позицію в центрі оборони, а зліва вийшов Миколенко, тоді як місце травмованого Ярмоленко на правому фланзі атаки зайняв Марлос. На вістрі з'явився Яремчук, а новачок збірної Мораес залишився в запасі. Фернанду Сантуш також не стали «винаходити велосипед», випустивши найсильніших виконавців. Всупереч очікуванням португальці грали не в два нападаючих - Роналду регулярно опинявся на фланзі. Пятов двічі переграв Роналду Українці не дозволили господарям звичний стартовий натиск, і стартові хвилини пройшли без моментів. В середині першого тайму португальці таки притиснули - небезпечно з підбору пробивав Пепе, а Карвалью навіть відправив м'яч у наші ворота, але лінійний справедливо зафіксував офсайд. Незабаром довелося виручати П'ятову. Спочатку голкіпер впорався з неприємний ударом Роналду з меж штрафного, а незабаром врятував збірну від голу після чергової спроби Кріштіану, тепер уже з лівої ноги. По ходу тайму піренейці ще кілька разів підбиралися до наших воріт, але захист синьо-жовтих трималася молодцем. Відповіді з боку нашої команди були, але до акцентованих ударів справа не доходила. Вистояли і навіть могли перемогти У другій половині зустрічі домінування португальців лише збільшилася, що вилилося у величезну кількість кутових і перевага по володінню м'ячем. На початку тайму проявляв активність Андре Сілва - з першим його ударом Пятов впорався, а після другого в красивому стрибку врятував синьо-жовтих від гола. Фернанду Сантуша такий хід подій не влаштовував, так що тренер господарів вирішив перебудувати схему на 4-4-2. Однак крім напівмоментів і двох щільних ударів Соуза піренейці нічого особливого не створили. У складі нашої збірної на заміну вийшли динамівці Циганков і Буяльський, також дебютував Мораес. Саме Жуніор міг вирвати для України три очки, але його добивання після удару Коноплянки встиг накрити захисник. У підсумку українці відстояли нульову нічию на Ештадіу да Луш, що цілком можна назвати позитивним початком відбіркового циклу. Наступний матч наша збірна проведе проти Люксембургу в понеділок, 25 березня. Відбір на Євро-2020. 1-й тур Португалія - Україна - 0:0 Португалія: Руй Патрісіу - Канселье, Пепе, Діаш, Геррейро - Невеш (Рафа Сілва, 62), Карвалью, Моутінью (Маріу, 87) - Бернарду Сілва, Андре Сілва (Соуза, 73), Роналду. запасні: Бету, Са, Фонте, Семеду, Руй, Перейра, Феліш, Пицци, Жота. тренер: Фернанду Сантуш. Україна: Пятов - Караваєв, Кривцов, Матвієнко, Миколенко - Малиновський, Степаненко, Зінченко - Марлос (Циганков, 66), Яремчук (Мораес, 76), Коноплянка (Буяльський, 87). запасні: Бойко, Лунін, Бурда, Соболь, Бутко, Сидорчук, Шапаренко, Безус, Кравець. тренер: Андрій Шевченко. попередження: Степаненко (86). арбітр: Клеман Тюрпен. Лісабон. 22 березня. Луж. Група В Турнірна таблиця

«Збірній України в Португалії буде важко, але цікаво». прогнози фахівців

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Португалія - ​​Україна (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Андрій Пятов (38%, проголосувало: 485)
  • Віталій Миколенко (22%, проголосувало: 284)