Надихаюча перемога! Збірна України у фіналі плей-офф ЧС-2022!

01.06.2022 23:41

Збірна України переграла команду Шотландії та вийшла у фінал плей-офф ЧС-2022

Сьогодні у поєдинку 1/2 фіналу плей-офф ЧС-2022 у Глазго на стадіоні Хемпден Парк зустрілися збірні Шотландії та України.

Наставник «синьо-жовтих» Олександр Петраков вважав за краще випустити у стартовому складі найдосвідченіших гравців, як і його візаві Стів Кларк, який зустрів виконання гімну України перед матчем з прапором нашої країни в руках. Зазначимо, що за поєдинком із трибун стежив екс-тренер нашої збірної Андрій Шевченко.

Перший шанс біля воріт суперника українці здобули вже на 8-й хвилині. Віктор Циганков центром увірвався до штрафного майданчика, отримав поперечну передачу і потужно пробив, проте воротар шотландців перевів м'яч на кутовий.

На 17-й хвилині супермомент упустив Андрій Ярмоленко, який опинився в забійній позиції на воротарській лінії, але знову голкіпер опинився на висоті. А ось на 33-й хвилині півзахисник Вест Хема не схибив. він отримав блискучу вертикальну передачу від Руслана Малиновського та відправив м'яч за комір Крейгу Гордону – 1:0.

Одразу після перерви підопічні Олександра Петракова подвоїли свою перевагу. На 49-й хвилині навісна передача Олександра Караваєва знайшла у штрафному майданчику Романа Яремчука і наш форвард ударом головою змусив вдруге капітулювати голкіпера збірної Шотландії.

А на 57-й хвилині Степаненко та Бущан організували перепасування біля власних воріт і лише дивом не привезли собі гол у відповідь. Шотландці явно перехопили ініціативу, і наша команда опинилася під справжнім пресом. На 67-й хвилині Джон Макгінн пробивав головою і лише кількох сантиметрів йому не вистачило, щоб вразити наші ворота.

На 76-й хвилині чергова небезпечна атака і знову два найнебезпечніші моменти, але з ударом Макгінна впорався Георгій Бущан, а другий постріл заблокували захисники. Але за дві хвилини Каум Макгрегор таки пробив нашу оборону – 1:2.

А на 83-й хвилині Артем Довбик просто зобов'язаний був забивати, але отримавши відмінну передачу від Михайла Мудрика, вийшов віч-на-віч і дуже забарився, так і не пробивши по воротах. За дві хвилини до фінального свистка класний шанс мав Олександр Зубков, але пробив трохи повз ворота. А під кінець Артем Довбик знову вийшов на рандеву з Гордоном і цього разу не схибив.

3:1 – просто блискуча перемога України.

ЧС-2022. Плей-офф. Шлях А. 1/2 фіналу

Шотландія – Україна – 1:3 (0:1)

Голи: Ярмоленко (33), Яремчук (49), Довбик (90+5).

Шотландія: Гордон, Робертсон, Купер (Хендрі, 68), Хенлі, Хікі, Макгрегор, Мактоміней, Гілмор (Армстронг, 68), Макгінн, Дайкс (Крісті, 46), Адамс.

Україна: Бущан, Миколенко, Матвієнко, Забарний, Караваєв, Степаненко (Сидорчук, 90+3), Ярмоленко (Зубков, 78), Малиновський (Шапаренко, 72), Зінченко, Циганков (Мудрик, 72), Яремчук (Довбик, 78).

Попереджені: Дайкс (45), Макгінн (59) - Яремчук (5), Малиновський (11), Шапаренко (84).

арбітр - Данні Маккелі (Нідерланди).

Таким чином, у фінал плей-офф ЧС-2022 вийшла збірна України, яка 5 червня у вирішальному матчі за вихід на світову першість у Кардіффі зіграє з Уельсом.