Пятов наздогнав і де в чому навіть перегнав Шовковського: воротарі-гвардійці збірної України

Після матчу з Португалією рейтинг, в якому зібрані воротарі-гвардійці збірної України, очолюють відразу два футболісти - Шовковський і Пятов Матч відбору Євро-2020 з Португалією став для Андрія П'ятова 92-м за збірну України. Тепер він зрівнявся за кількістю виходів на поле в складі національної команди з Олександром Шовковським. Вони удвох очолюють рейтинг воротарів-гвардійців збірної України. Причому беззастережно. Третій номер рейтингу - Олег Суслов - програє обом 80 матчів. І зупинився він ще в 1997 році.

Фото УАФ

І Шовковський, і Пятов - це цілі епохи. Вони трохи перетнулися. Пятов дебютував в національній команді 22 серпня 2007 року. Шовковський поставив крапку 29 лютого 2012-го. За час, що минув між цими двома датами, Пятов провів 24 матчі, Шовковський - 13. Тобто, не можна сказати, що Пятов заграв у збірній тільки тому, що Шовковський закінчив. Все відбулося природним чином. Але коли з'явиться воротар, який так само природно замінить Пятова, ми поки не знаємо. Про всяк випадок зазначимо: у 20-річного Андрія Луніна - 4 матчі за збірну. Далеко не кожен воротар в його віці міг похвалитися такою кількістю ігор. Але потрібен не тільки різкий старт, але і впевнене продовження. Чекаємо. До слова, за кількістю зіграних хвилин в збірній Пятов перевершує Шовковського - 8191: 7718. І серед воротарів, які провели хоча б 400 хвилин за національну команду України, обидва мають кращі показники надійності. Пятов пропускає в середньому 0,74 гола за матч, Шовковський пропускав 0,83. Але при цьому Шовковський вище в рейтингу за кількістю сухих матчів - 46:45.