Пропустивши два голи в першому таймі, українці вирвали нічию в товариському матчі з Нігерією

10.09.2019 22:23
У товариському матчі на Дніпро-Арені збірні України та Нігерії видали божевільний матч, зігравши внічию - 2: 2

Фото УАФ

Після впевненої перемоги на виїзді над командою Литви (3: 0) збірна України повернулася на батьківщину, де брала по трьох днях в товариському матчі на Дніпро Арені збірну Нігерії. Синьо-жовті не грали в Дніпрі 10 років, в останній раз обігравши тут збірну Англії (1: 0). Тому майбутній матч, нехай і в товариському статус, викликав у вболівальників величезний ажіотаж. Нинішня збірна Нігерії є триразовим переможцем Кубка африканських націй (1980, 1994, 2013). Також нігерійці шість разів кваліфікувалися до фінальної частини чемпіонатів світу. Краще їх досягнення - вихід в 1/8 фіналу турніру (1994, 1998, 2014 року). Збірні Нігерії та України між собою раніше не зустрічалися. Але взагалі з представниками Африканського континенту синьо-жовті зіграли шість поєдинків. Статистика цих зустрічей - на користь української команди. Жодного разу наша збірна не поступилася, тричі зігравши внічию. В офіційних турнірах доля зводила українців з африканськими командами лише одного разу. На чемпіонаті світу 2006 року підопічні Олега Блохіна здолали Туніс. Андрій Шевченко, як і обіцяв, провів на гру з Нігерією солідну ротацію складу. У воротах з'явився замість Пятова Андрій Лунін. Справа в обороні Болбата змінив Караваєв. Зліва отримав шанс проявити себе Едуард Соболь замість Віталія Миколенко, а пару центральних захисників склали Матвієнко і Бурда. У центрі півзахисту відпочинок отримав Тарас Степаненко, позицію якого зайняв Віктор Коваленко, а в атаці Яремчук змінив Мораес.
Україна

Фото УАФ

Заповнені трибуни чекали продовження переможної феєрії від збірної України, але гості швидко остудили запал господарів і місцевих уболівальників, засмутивши Андрія Луніна вже на третій хвилині матчу. Калу обіграв чотирьох наших гравців на лівому фланзі і віддав на вільного Івобі. І той вивів на удар Арібо. Буквально тут же рахунок міг стати 0: 2, але українців виручив Лунін, ногою відбив удар в ближній кут від Чуквезе. Господарі оговталися лише десь до 12-й хвилині матчу, огризнувшись небезпечним прострілом Караваєва. Через пару хвилин Зінченко шикарним пасом вивів майже один на один Мораеса, але воротар нігерійців нейтралізував випад нападника, який в підсумку під кінець першого тайму попросив заміну. А Нігерія тим часом на перерву пішла з комфортним рахунком, забивши ще один гол. Караваєв в своєму штрафному підставив ногу Калу і рефері призначив пенальті. У другому таймі українці кинулися на ворота нігерійців, солідно оголюючи тили. Нігерія в свою чергу вибігала в небезпечні контратаки і ледь не забила відразу третій гол після помилки Луніна, який вибіг з воріт і припустився помилки. На 71-й хвилині Шевченко зробив подвійну заміну і під овації трибун на поле з'явився улюбленець місцевої публіки Євген Конопянка. Після цього господарі прискорилися ще більше і Зінченко після ассисти Караваєва відправив м'яч у ближній кут воріт Нігерії. Буквально відразу ж українці зрівняли рахунок - Марлос класним пасом вивів один на один Яремчука, воротар, здавалося, спаси ситуацію, але м'яч знову потрапив в Романа і опинився у воротах. Секундне замішання головного рефері та консультація з боковим, після якої на табло Дніпро-Арени загорілися 2: 2. Україна - Нігерія - 2: 2 Голи: Зінченко (78), Яремчук (80) - Арібо (3), Осімхен (34, з пенальті) Україна: Лунін, Соболь, Матвієнко, Бурда, Караваєв, Малиновський (Шепелєв, 71), Зінченко, Коваленко (Буяльський, 67), Циганков (Коноплянка, 71), Ярмоленко (Марлос, 58), Мораес (Яремчук, 37). Нігерія: Узохо, Айна, Еконг, Аджай, Коллінз, Арібо, Етебо, Чуквезе, Івобі (Есіто, 70), Калу, Осімхен. У відборі молодіжного Євро збірна України розгромила команду Мальти

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Україна - Нігерія (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Олександр Зінченко (36%, проголосувало: 657)
  • Андрій Лунін (24%, проголосувало: 426)