Приклад Кумана для Комана. Фінали Кубка / Ліги чемпіонів, в яких все вирішив один гол

29.08.2020 14:05
Згадуємо все фінали Кубка / Ліги чемпіонів, що завершилися перемогою однієї з команд з рахунком 1: 0

Кінгслі Коман - головний герой фіналу, zedge.net

У неділю у вирішальному поєдинку турніру Баварія здолала ПСЖ. Єдиний гол у фіналі оформив ударом головою Кінгслі Коман. Це 16-й за рахунком титульний матч найпрестижнішого єврокубку, в якому все вирішив один гол. В ЛЧ подібне трапляється четвертий раз. Найбагатшою на подібні результати була остання чверть XXI століття. Так, в 1978-83 роках шість розіграшів КЕЧ поспіль фіксувався підсумковий рахунок 1: 0. Взагалі ж з 1976-го по 1985-й відбулося вісім таких фіналів. Додамо, що останній розіграш КЕЧ (1991/92) і перший сезон ЛЧ (1992/93) також завершувалися розв'язкою з мінімальною перевагою однієї з команд. невдачливі італійці Перемагали в таких дуелях 12 команд. За два рази це робили Баварія, Аякс, Ліверпуль і Ноттінгем Форест, причому останній - двічі поспіль. Взагалі представники АПЛ п'ять разів вигравали з рахунком 1: 0. За три успіху у команд Серії А і Бундесліги, по два - Ла Ліги і Ередівізія, один - Ліги 1. За кількістю учасників виділяються Англія та Італія, які представляли по три різних колективу. Програвали мінімально в фіналах також 12 учасників. Найчастіше це робили Ювентус (тричі), Мілан і Бенфіка (по два рази). Поступалися представники дев'яти чемпіонатів, серед яких відразу шість невдач у Серії А. Відзначимо, що Ювентус, Мілан, Реал, Баварія, Гамбург і Ліверпуль надавали в обох «амплуа». Унікальний гол Клюйверт Єдиний гол в матчі забивали гравці з семи країн. Лідирують представники Нідерландів з чотирма м'ячами. За три точні удари у англійців і французів, по два - у німців і шотландців, по одному - у бразильців і югославів. Найраніший гол забив аяксід Джонні Реп в 1973-м (п'ята хвилина), найпізніший - ще один представник Амстердама Патрік Клюйверт в 1995-му (85-я). При цьому голландець в поєдинку з Міланом вийшов на заміну, що не робив ніхто з інших футболістів. У 1985-му турінец Мішель Платіні відзначився тим, що реалізував пенальті. На перші тайми припали шість м'ячів, на другі - дев'ять. Єдиним автором гола в додатковий час виявився Рональд Куман в останньому розіграші Кубка європейських чемпіонів, коли допоміг Барселоні обіграти Сампдорію. Всі фінали Кубка / Ліги чемпіонів з одним голом
КЄЧ 1982 / 83 Гамбург - Ювентус - 1: 0 Фелікс Магат 9
КЄЧ 1984 / 85 Ювентус - Ліверпуль - 1: 0 Мішель Платіні 58 (пін.)
КЄЧ 1989 / 90 Мілан - Бенфіка - 1: 0 франк Райкард 68
КЄЧ 1991 / 92 Барселона - Сампдорія - 1: 0 (в д.р.) Рональд Куман 112
ЛЧ 1992 / 93 Марсель - Мілан - 1: 0 Базиль Болі 43
ЛЧ 1994 / 95 Аякс - Мілан - 1: 0 Патрік Клюйверт 85 (заст.)
ЛЧ 1997 / 98 Реал - Ювентус - 1: 0 Предраг Міятович 67
ЛЧ 2019 / 20 Баварія - ПСЖ - 1: 0 Кінгслі Коман 59
Володимир Сержао

Команда сезону в Лізі чемпіонів: без Роналду і Мессі, але з Холанд та Стерлінгом (УЄФА)