За мотивами розборок в Мексиці. Топ-5 резонансних епізодів за участю VAR (відео)

23.01.2019 12:04
Випадок з 8-хвилинним переглядом арбітром відеоповтору в матчі чемпіонату Мексики змусив згадати найрезонансніші епізоди з використанням VAR

фото blesk.cz

Впровадження системи VAR на ЧС-2018 і в ряді національних чемпіонатів вже мало великий позитивний вплив на прийняття суддівських рішень в спірних ситуаціях. Однак, поряд з плюсами, намалювалися і деякі мінуси в роботі відеоповторів. 21 січня мережі обійшло відео з матчу чемпіонату Мексики, де арбітр ... вісім хвилин переглядав повтори.  У зв'язку з цим представляємо п'ять найбільш резонансних, на наш погляд, епізодів за участю VAR.

1. Чемпіонат Мексики. Гвадалахара - Толука - 1: 0. 21.01.2019

https://twitter.com/twitter/statuses/1087311140298936321 Голкіпер Гвадалахари Рауль Гудіні при рахунку 1: 0 на користь своєї команди відбив удар суперника. Після цього м'яч прокотився по лінії воріт так, що неможливо було відразу точно визначити чи був гол. Арбітр поєдинку вирішив розібратися, скориставшись системою VAR, однак цей процес затягнувся на 8 хвилин. В результаті рефері не зарахував м'яч. В результаті Гвадалахара здобула перемогу над Толука з рахунком 1: 0.

2. Чемпіонат Німеччини. Майнц - Фрайбург - 2: 0. 16.04.18.

На 44-й хвилині за рахунку 0: 0 гравець Майнца зробив передачу вздовж воріт. М'яч потрапив у руку Марку-Оліверу Кемпф, відлетів у воротаря, а потім в поле. Суддя не помітив торкання рукою і не зафіксував порушення правил. Через хвилину він закінчив перший тайм, і команди пішли в роздягальню. Однак після сигналу відеоарбітра суддя подивився повтор епізоду і прийняв рішення призначити пенальті. До цього моменти гравці Фрайбурга вже були в роздягальні. Їм довелося повертатися. Удар Пабло де Бласіса був точний. У підсумку, Майнц переміг з рахунком 2: 0.

3. ЧС-2018. Фінал. Франція - Хорватія - 4: 2. 15.07.2018.

Скандальним вийшло призначення пенальті у ворота хорватів на 35-й хвилині фіналу ЧС-2018 з Францією. Аргентинський арбітр Нестор Пітана після перегляду VAR прийняв помилкове і фатальне рішення. Воно виявилося фатальним для збірної Хорватії і переламав хід поєдинку. М'яч випадково торкнувся руки Перішіча, арбітр же трактував це випадок як пенальті.

4. ЧС-2018. Груповий етап. Мексика - Швеція - 0: 3. 27.06. 2018.

У матчі Мексика - Швеція той же Нестор Пітана допустив відразу дві серйозні помилки, які не призначивши два 11-метрові удари в ворота мексиканців. Особливе обурення викликає епізод, коли Чічаріто підіграв собі рукою у власному штрафному майданчику, однак арбітр після перегляду VAR вирішив не вказувати на точку. Хоча це було очевидне порушення. Проте, мексиканцям це не допомогло.

5. ЧС-2018. Груповий етап. Cербія - Швейцарія - 1: 2. 22.06. 2018.

Німецький арбітр Фелікс Брих допустив помилку, не призначивши пенальті у ворота швейцарців. Нападника сербів Мітровіча звалили руками два захисника у власному штрафному. Арбітр не розібрався в тому моменті навіть за допомогою VAR. Після матчу серби підняли великий шум, а головний тренер команди Младен Крстаїч і зовсім запропонував відправити Бриха в Гаагу.

Іноземні нападники Динамо: покупки біло-синіх за останні 10 років (відео)

На Ваш погляд, скільки українських клубів проб'ється в 1/8 фіналу Ліги Європи? В 1/16 фіналу Шахтар зіграє з німецьким Айнтрахтом, а Динамо - з грецьким Олімпіакосом.

• Два (50%, голосів: 7 397)
  • Один (34%, голосів: 5 107)
  • Ні одного (16%, голосів: 2 435)

Всього голосів: 14 939