Петр Чех завершує кар'єру. Топ-5 героїчних матчів чеського Танкіста (відео)

20.01.2019 14:04
Виділяємо кращі поєдинки у виконанні легендарного голкіпера Петра Чеха за всю історію його виступів

chelseabalkan.com

Днями іменитий чеський воротар оголосив про те, що завершить кар'єру в кінці сезону. «Я досяг усього, чого хотів, провівши 15 сезонів в Прем'єр-лізі, виграв все, що можна», - написав Чех в своєму зверненні, яке опублікував у Твіттері. https://twitter.com/PetrCech/status/1085130768844800002 Петро починав кар'єру в чеських Хмеля і Спарті, а першим клубом топ-чемпіонату для нього був Ренн. Ставши найкращим воротарем Ліги 1, футболіст вирушив на «підвищення» в Челсі, де і провів свої золоті роки. Останні кілька сезонів воротар захищає кольори Арсеналу, але зараз йому доводиться миритися з роллю запасного. За всю кар'єру Чех завоював 18 трофеїв, в тому числі виграв Лігу чемпіонів і Лігу Європи, а також чотири рази брав золоті медалі АПЛ. Петро взяв участь в 20-ти фіналах, в 13-ти з яких його команди перемогли. Ми спробували виділити кращі матчі в кар'єрі легендарного кіпера, що зробити було дуже непросто. Чех адже завжди був стабільним і надійним, через що і заслужив загальний респект. Кубок Франції-2003/04. 1/8 фіналу. Тулуза - Ренн - 1: 1 (пен. 7: 8) На той момент голкіпер виступав у Франції і в Кубку видав одразу два класних матчу. Спочатку в першому раунді Ренн по пенальті пройшов Анже, коли Чех відбив два 11-метрових. А в 1/8 фіналу червоно-чорні виграли «лотерею» в першу чергу завдяки голкіперу. Після невдачі Тоні Вереля Тулуза довела рахунок до 5: 4, але з вирішальним пенальті суперників Петро впорався. Пізніше бретонці ще раз виявилися на грані вильоту, але господарям знову не вдалося забити. А коли чеха не змогли пробити в третій раз, Ренн відсвяткував вихід в чвертьфінал. Кубок Англії-2009/10. Фінал. Челсі - Портсмут - 1:0 Один зі своїх трофеїв з аристократами кіпер добув у важкому фіналі. В середині другого тайму Кевін Прінс Боатенг не зумів переграти стража воріт Челсі, а незабаром синіх вивів вперед Дідьє Дрогба. Що цікаво, в кінцівці лондонці також не реалізували 11-метровий - Френк Лемпард пробив в «молоко». https://www.youtube.com/watch?v=_23h9KVssU0 Кубок англійської Ліги-2011/12. 1/8 фіналу. Евертон - Челсі - 1: 2 (у дод. Час) Після першого тайму лондонці вели 1: 0, але все могло змінитися на 58-й хвилині, коли резервний голкіпер Росс Тернбулл привіз пенальті у свої ворота і заробив вилучення. Чех вийшов на заміну і відбив постріл Лейтона Бейнса з «точки». Пізніше Евертону все ж вдалося зрівняти рахунок, але в додатковий час Челсі забило в меншості. Поряд з чеським воротарем героєм став Даніель Старрідж. https://www.youtube.com/watch?v=cL5AzvOdcsg ЛЧ-2011/12. Фінал. Баварія - Челсі - 1: 1 (пен. 3: 4) Один з найбільш епічних фіналів Ліги чемпіонів, за підсумками якого аристократи нарешті взяли заповітний трофей. Чех не тільки рятував протягом усього поєдинку, але і відбив пенальті від Ар'єна Роббена в овертаймі. Також голкіпер Челсі здорово постарався в серії пенальті, коли відбив постріл Івіци Оліча і змусив помилитися Бастіана Швайнштайгера. https://www.youtube.com/watch?v=lDWgTW87W5I Суперкубок Англії-2017. Фінал. Арсенал - Челсі - 1: 1 (пен. 4: 1) У 2015 році чех змінив лондонську прописку і так вийшло, що каноніри частенько зустрічалися з синіми в вирішальних матчах. До таких належить Суперкубок 2017 року, коли Арсенал врятувався в кінцівці. На початку першого тайму Челсі вивів вперед Віктор Мозес, а Сеад Колашинаць встановив на табло 1: 1. Справа дійшла до серії пенальті, де Чех переграв Тібо Куртуа, через якого і змушений вив змінити клуб. Бельгієць зголосився бити 11-метровий і промазав, а потім Петро парирував удар Альваро Мората. https://www.youtube.com/watch?v=sVwr6MxovYQ Володимир Сержао

Резюме чеського Гуллівера. Що награв Петр Чех за свою кар'єру?

На Ваш погляд, скільки українських клубів проб'ється в 1/8 фіналу Ліги Європи? В 1/16 фіналу Шахтар зіграє з німецьким Айнтрахтом, а Динамо - з грецьким Олімпіакосом.

• Два (50%, голосів: 7 397)
  • Один (34%, голосів: 5 107)
  • Ні одного (16%, голосів: 2 435)

Всього голосів: 14 939