Перший требл київського Динамо за 14 років

15.05.2021 03:33

Хто останнім до Мірчі Луческу вигравав із Динамо всі українські турніри в одному сезоні?

Фото УАФ

13 травня відбувся фінал Кубку України. За трофей боролися київське Динамо й луганська Зоря. Матч вийшов напруженим, а основний час зустрічі закінчився сухою нічиєю - 0: 0. Долю поєдинку вирішив єдиний гол у першому екстратаймі. Його автором став півзахисник киян Віктор Циганков, який і приніс одноклубникам бажаний трофей.

Завдяки цьому тріумфу київське Динамо оформило український требл у сезоні-2020/2021. Раніше столичні футболісти виграли Суперкубок країни і УПЛ.

Перед цим киянам вдавалося виграти всі турніри в Україні 14 років тому, у сезоні-2006/2007, коли команду очолював Анатолій Демяненко. Ми пропонуємо вам згадати, як проходив той сезон для столичного клубу.

Зараз клубний футбол закінчується, починаються матчі збірних, які почнуть готуватися до Євро-2020. З бонус код bet365 перегляд цих товариських матчів стане для вас більш цікавим і емоційним.

Сезон-2006/2007 київське Динамо провело під керівництвом Анатолія Демяненка. Першим матчем у тому сезоні для динамівців став Суперкубок України, куди вони потрапили в якості володарів Кубка-2005/2006. За трофей вони сперечалися з донецьким Шахтарем, який тоді очолював їхній нинішній головний тренер Мірча Луческу. Столична команда активно почала той поєдинок і відкрила рахунок уже на 10-й хвилині - забив сербський захисник Мар'ян Маркович. Наступний гол глядачі на одеському Чорноморці побачили тільки в кінцівці зустрічі. На 88-й хвилині форвард Динамо Артем Мілевський подвоїв перевагу біло-синіх, які в результаті й виграли трофей.

На чемпіонат України-2006/2007 кияни були налаштовані рішуче, оскільки дві попередні першості залишилися за донецьким Шахтарем. Причому якщо в сезоні-2004/2005 донеччани виграли чемпіонат достроково, то в розіграші-2005/06 доля золотих медалей внутрішньої першості вирішувалася в золотому матчі. У тому поєдинку гірники виграли - 2: 1, забивши переможний гол у додатковий час.

Розіграш чемпіонату України-2006/2007 біло-сині почали впевнено, стартувавши з п'яти перемог. За ці п'ять зустрічей вони відвантажили у ворота суперників 16 голів, пропустивши три. Першою командою, яка в тому сезоні відібрала очки в київського клубу, став донецький Металург. Та гра шостого туру проходила на полі металургів, які в першому таймі відкрили рахунок. На початку другої половини матчу Діого Рінкон відновив паритет, однак більшого добитися Динамо не вдалося - 1: 1. Наступна осічка в чемпіонаті трапилася вже за тур, у виїзному поєдинку проти полтавської Ворскли.

Динамо відкрило рахунок на 74-й хвилині, проте втратило перемогу в кінцівці матчу, пропустивши за хвилину до кінця основного часу. Далі знову настала переможна серія з п'яти поєдинків, протягом якої вдома був обіграний Шахтар. А в передостанньому, 14-му, турі першого кола Динамо втретє в сезоні втратило очки на чужому полі. Цього разу киян у рідному лігві засмутили львівські Карпати, розписавши з ними нічию -1: 1. До зимової паузи динамівці зіграли ще два матчі, в яких перемогли. Перше коло підопічні Демяненка закінчили в якості лідера першості, випереджаючи Шахтар на три очки.

У другій частині чемпіонату кияни не тільки зберегли цей гандикап, а й збільшили відрив від Шахтаря. Загалом Динамо пройшло той чемпіонат без поразок, набравши 74 очки, що дозволило киянам святкувати перемогу в першості. Шахтар закінчив другим із 63 очками в активі.

Розіграш Кубка України-2006/07 Динамо починало як переможець турніру. У цих змаганнях динамівці стартували з 1/8 фіналу, де на виїзді обіграли ФК Харків - 2: 0. Чвертьфінал для киян вийшов дуже важким. За путівку до наступного раунду динамівці змагалися з Дніпром, який дав команді Демяненка серйозний бій. У чвертьфіналі проводилися дві гри, обидві закінчилися - 1: 1. Друга проходила в тоді ще Дніпропетровську, де гол Юссуфа в першому екстратаймі дозволив Динамо пройти далі. У півфіналі кияни грали з харківським Металістом, який за сумою двох поєдинків перемогли - 5: 2. У фіналі Динамо зустрілося із Шахтарем, який обіграло - 2: 1 і взяло трофей.