Відсвяткувати перемогу українцям завадив Клюйверт

10.10.2017 19:27
Вітчизняна молодіжка не змогла вдома обіграти голландців у відборі на чемпіонат Європи

М'яч, забитий Віктором Коваленком, не допоміг синьо-жовтим виграти у Голландії. Фото Олексія Кликова

Якщо для національної збірної України відбірковий турнір до ЧС-2018 завершився, то у вітчизняній молодіжки кваліфікаційний турнір на Євро-2019 тільки набирає обертів.

Підкріплення з головної команди країни

Якісь висновки про розстановці сил в нашій відбірковій групі робити ще рано, оскільки команди провели різну кількість матчів. Підопічні Олександра Головка невдало почали турнір, зігравши на виїзді внічию зі збірною Латвії, але потім синьо-жовті розгромили Андорру і підійшли до гри проти Голландії в непоганому настрої. До того ж в день гри наш наставник отримав серйозне підкріплення з головної команди країни в особі воротаря Андрія Луніна, півзахисників Олександра Зінченка і Віктора Коваленко, а також нападника Артема Бесєдіна. І саме вони стали головною рушійною силою українців в першому таймі. Зінченко, як завжди, відрізнявся нестандартними діями, Коваленко розганяв атаки, а Бесєдін крім своїх прямих обов'язків атакувати ворота супротивника, встигав ще й відпрацьовувати в обороні. А там було, що робити. Найбільше проблем господарям голландці створювали на лівому фланзі своїх атак, де Лучкевич зловживав підключеннями в атаку і не завжди встигав повертатися. Пронесло. Гравця бельгійського Стандарда страхували центральні захисники, а на виходах добре діяв Лунін. А загальне ігрову перевагу до перерви збірна України втілила в гол на 29-й хвилині, завдяки реалізованому Коваленко пенальті.

Кінцівку поєдинку гостріше провели голландці

І другий тайм команда Олександра Головка почала активніше, особливо старався Лучкевич, який, здавалося, окупував правий фланг повністю. Валерій не раз пробивав по воротах, але всякий раз йому не вистачало точності. А біда прийшла якось несподівано. На 62-й хвилині Клюйверт (син знаменитого нападаючого збірної Голландії Патрика) отримав передачу з правого флангу і метрів з восьми розстріляв Луніна. Спроби вирвати перемогу в час, що залишився до фінального свистка, ні до чого тлумачним не привели. Більш того, голландці кінцівку матчу провели гостріше, але рахунок на табло не змінився. 1: 1.     Україна: Лунін, Лучкевич, Лук'янчук, Зотько, Осман, Вакулко, Луньов, Гуцуляк (Третьяков, 53), Зінченко, Коваленко (Зубков, 75), Бесєдін (Біленький, 90 + 1). Голи: Коваленко (29, з пенальті) - Клюйверт (62).

Календар матчів збірної України у відбірковому турнірі Євро-2019 (U-21)

01.09.2017

Латвія - Україна 1: 1 05.09.2017 Андорра - Україна 0: 6 10.10.2017 Україна - Голландія 1: 1 Група 4