Відбір ЧС-2022. Шалені ривки Кейна та Мбаппе на фініші

17.11.2021 16:03

Підраховуємо всі хет-трики у рамках європейської кваліфікації чемпіонату світу XNUMX року.

Фото Сергія Козина

У листопаді завершився груповий етап відбору ЧС-2022 в Європі. Визначилося 10 учасників катарського форуму, а імена ще трьох щасливчиків стануть відомі за підсумками плей-офф.

У рамках кваліфікації 55 збірних сумарно провели 250 поєдинків. У 13-ти з них футболістам вдавалося відзначитися тричі. У тому числі зафіксовано два покери, причому обидва трапилися в листопаді. Француз Кіліан Мбаппе відвантажив четвірку Казахстану (8:0), а англієць Гаррі Кейн — Сан-Марино (10:0).

Найбагатшими на хет-трики виявилися групи G та I — по три. Водночас у групах В і С не було зафіксовано троячок. Що цікаво, на виїзді гравці зробили більше триплетів, ніж удома, — сім проти шести.

Англія стала єдиною командою, яка має два хет-трики. Обидва оформив Кейн у двох останніх матчах — проти Албанії (5:0) та Сан-Марино (10:0). При цьому обидва триплети Гаррі трапилися ще в першому таймі. Тут можна виділити і Мбаппе, який три із чотирьох м'ячів у ворота казахів забив у стартовій 45-хвилинці.

Сан-Марино — єдина команда, яка двічі сприяла бомбардирським подвигам. Крім Кейна, тричі її засмутив поляк Адам Букса. Причому форвард Нью-Інгленд Революшн — єдиний у нашому списку, хто забивав після виходу на заміну, а також оформив два з трьох м'ячів у компенсований час.

Не було розгрому лише у двох матчах із 13-ти. Цікаво й те, що в обох поєдинках між Туреччиною та Нідерландами зафіксовано хет-трики. На своєму полі феєрили Бурак Їлмаз та Мемфіс Депай відповідно. По два голи з пенальті забивали Кейн, Гарет Бейл, Кріштіану Роналду та Еніс Барді.

До речі, Кейн та Депай із 12-ма м'ячами в активі стали найкращими снайперами європейської кваліфікації.