Від Гамбурга до Севільї. Топ-5 пам'ятних матчів Дніпра в єврокубках (відео)

27.05.2020 17:01
У річницю участі Дніпра в фіналі Ліги Європи виділяємо найбільш пам'ятні поєдинки цієї української команди в єврокубках в період незалежності Саме 26 травня п'ять років тому сталося непересічна подія для українського футболу. Дніпро вперше в історії дістався до фіналу єврокубка і протистояв у вирішальному матчі Ліги Європи Севільї. Користуючись нагодою, згадаємо найбільш пам'ятні поєдинки синьо-біло-блакитних на континентальній арені. Кубок УЄФА-2003/04. 1-й раунд. Дніпро - Гамбург - 3:0 На старті турніру зійшлися четверті команди України та Німеччини. Перший матч відбувся в Гамбурзі - німці перемогли з рахунком 2: 1. Однак через кілька тижнів на Метеорі Дніпро несподівано розгромив суперника. У присутності 24 тисяч глядачів представнику топ-ліг забивали Дмитро Михайленко, Олександр Рикун і Олег Венглинський. У тому сезоні синьо-біло-блакитні добралися до 1/16 фіналу Кубка УЄФА, де вилетіли від Марселя. https://www.youtube.com/watch?v=g_C0j-hlsGU ЛЄ-2012/13. Груповий етап. Дніпро - Наполі - 3:1 За всю свою історію дніпряни шість разів виступали в груповому етапі Кубка УЄФА / Ліги Європи. У тому сезоні вони вперше пробилися в плей-офф ЛЄ, вийшовши з квартету з Наполі і ПСВ. У групі підопічні Хуанде Рамоса здобули п'ять перемог у шести матчах і посіли першу сходинку. У домашньому поєдинку з неаполитанцами за українську команду забивали Артем Федецький, Матеус і Джуліано, а в кінцівці рахунок розмочив Едінсон Кавані. Незважаючи на таку успішну гру в групі, в 1/16 фіналу Дніпро вилетів від Базеля. https://youtu.be/OiELgJv-_6Y?t=338 ЛЄ 2014/15. 1/8 фіналу. Аякс - Дніпро - 2: 1 (у дод. Час) Взявши срібло чемпіонату, дніпряни в тому сезоні вперше спробували свої сили в Лізі чемпіонів, але вилетіли від Копенгагена. Потім команда з горем навпіл вийшла з групи в Лізі Європи, після чого вибила Олімпіакос, Аякс і Брюгге. У випадку з голландцями без драматизму не обійшлося. Суперники обмінялися домашніми перемогами 1: 0, так що в Амстердамі довелося проводити овертайм. Героєм протистояння став Євген Коноплянка, який забив «прохідний» гол. Аяксіди відігралися, змусивши українських уболівальників понервувати в кінцівці. https://www.youtube.com/watch?v=GiykWg5Pylw ЛЄ 2014/15. Півфінал. Дніпро - Наполі - 1: 0 Феноменальний похід команди за єврокубком увінчався перемогою над головним фаворитом. Після пройденого шляху не затремтіли коліна у наших футболістів навіть перед обличчям Наполі. Здобувши на виїзді нічию 1: 1, на НСК Олімпійський срібні призери чемпіонату України не просто утримали влаштовує результат, а й перемогли. Єдиний м'яч на свій рахунок записав Євген Селезньов. https://www.youtube.com/watch?v=Zkmoy1bd3ok ЛЄ 2014/15. Фінал. Дніпро - Севілья - 2: 3 Мирон Маркевич став другим українським наставником після Валерія Лобановського, який вивів свою команду у фінал єврокубка. Дніпряни дали бій фавориту і навіть вийшли вперед - в дебюті зустрічі точний удар головою завдав Нікола Калинич. Потім у складі іспанської команди відзначилися Гжегож Крихов'як і Карлос Бакка. Перед перервою блискуче реалізував штрафний Руслан Ротань, подарувавши надію фанатам Дніпра. На жаль, у другому таймі Бакка оформив дубль, забивши останній і переможний гол у матчі. https://www.youtube.com/watch?v=tVmWlvh3MFY Володимир Сержао

Мирон Маркевич: «Дніпро міг обіграти Севілью, але нам не вистачило удачі»