Нульова нічия в матчі з Інтером відправила Шахтар в Лігу Європи

09.12.2020 22:56

У поєдинку останнього туру групового етапу Ліги чемпіонів донецький Шахтар зіграв внічию з італійським Інтером і посів третє місце в квартеті

Напередодні шостого туру ситуація в групі В була найцікавішою. Всі чотири команди повинні були проводити свої ігри з оглядкою на паралельну зустріч. Перемога в сьогоднішньому поєдинку виводила Шахтар в плей-офф ЛЧ, нічия гарантувала єврокубкову весну, а поразка не у всіх випадках означало четверту сходинку.

Луїш Каштру як і раніше не міг розраховувати на Коноплянку, Корнієнко, Ісмаїлі і Кривцова, до яких нещодавно додалися Фернандо і Мораес. У підсумку наставник гірників випустив практично той же склад, що і в п'ятому турі ЛЧ з Реалом (2:0). На воротах знову з'явився Трубін, в центрі оборони вийшла пара Бондар - Віта, а Матвієнко розташувався зліва. Степаненко в опорній зоні допомагали Майкон і Коваленко, причому сам Тарас при обороні грав третього захисника. В атаці з'явилася трійця Тете - Марлос - Тайсон.

У Інтера головною проблемою була відсутність Відаля, тоді як барелів встигли поставити на ноги до матчу. Напередодні в чемпіонаті Шахтар розгромив Минай (5:1), А Інтер розібрався з Болоньєю (3: 1).

Перекладина врятувала від швидкого голу

Господарі на початку поєдинку виглядали гостріше, а вже на сьомій хвилині Мартінес після прострілу барелів і пропуску Лукаку зарядив м'яч в поперечину. Пізніше той же Лаутаро з розвороту пробив вище, на що своїм неточним ударом відповів Коваленко. На 23-й хвилині захисники Шахтаря заблокували найнебезпечнішу спробу де врея з декількох метрів.

Ближче до кінця тайму команди знову створили кілька моментів. Спочатку Додо пробив у ворота, але Ханданович забрав м'яч намертво, а потім Мартінес після флангової передачі ударом головою змусив Трубіна реагувати. Ще в кількох епізодах гравці Інтера пробивали повз після помилок захисників Шахтаря. Додамо, що у стартовій 45-хвилинці пошкодив Віта поступився місцем на полі Хочолаве.

Витримали фінальне тиск

Початок другої половини зустрічі залишився за господарями. Два удари в створ зробив Лукаку, причому в другому випадку Трубін зробив класний сейв. Потім Мартінес після передачі з лівого флангу пробив повз ціль. На 63-й хвилині Шахтар відповів вогненної контратакою, коли удар Тете з меж штрафного відбив Ханданович, а Майкон другим темпом пробив трохи вище.

Інтер продовжував володіти м'ячем, а гірники більше діяли на контратаках. В одній з таких Соломону не дозволили пробити, а потім Тайсон додав занадто слабо і в руки голкіперу. У кінцівці поєдинку міланці організували штурм і могли вирвати перемогу. В одному з епізодів Санчес із забійної позиції пробивав головою, але влучив у Лукаку, який ще й перебував у офсайді. Незабаром Трубін зреагував на небезпечний постріл Еріксена з підбору. І все ж гірникам вдалося вистояти.

В результаті і другий матч цих команд завершився нульовою нічиєю. Так як в паралельній грі Реал здолав Боруссію М, Саме учасники мадридського матчу вирушили в плей-офф. Шахтар же фінішував третім в групі, що означає для нього 1/16 фіналу Ліги Європи.