Ні колективу, немає боротьби, немає результату. Ексклюзивні факти з історії збірної України

У другому матчі на Євро-2016 підопічні Михайла Фоменка зазнали принизливої ​​поразки від команди Північної Ірландії (0: 2), яке позбавило їх шансів на продовження боротьби за вихід в плей-офф

Фото Павла Кубанова

Наступний наш суперник, збірна Північної Ірландії, в стартовому матчі в Ніцці зазнала поразки від поляків (0: 1). Єдиний м'яч у цій зустрічі після передачі Блащиковського, відірвавшись від опікунів, забив 22-річний форвард Аякса Аркадіуш Милик.

Однак Кадра мала всі підстави розраховувати на більший рахунок. Підопічні Адама навалювання завдали по воротах суперника 18 ударів, остров'яни відповіли тільки двома. Жоден з них не влучив у ворота.

«Чесно кажучи, ми повинні були забити більше, - дивувався навалювання. - Але я задоволений і цим. Перший матч, перша перемога - що ще можна бажати на такому швидкоплинному турнірі? Головне тепер - продовжити в тому ж дусі ».

З опонентами рівня України справлялися

Зате був дуже засмучений 46-річний наставник зелено-білих Майкл О'Нілл - колишній півзахисник Ньюкасла, Редінга, Вігана і ряду шотландських клубів, а з 2012 року головний тренер збірної Північної Ірландії.

«Дуже прикро програвати такий поєдинок, - заявив він журналістам. - Ми зробили все можливе для нічиєї, але суперник покарав нас за маленьку помилку в обороні. Однак хочу попередити: рано списувати нашу команду з рахунків.

Звичайно, відібрати очки у Німеччині практично неможливо. Але з Україною - інша справа. З опонентами приблизно її рівня ми зустрічалися у відбірковому турнірі ».

Хьюза занесло в австралійський Мельбурн Сіті

Тим часом саме північних ірландців фахівці вважали аутсайдером фінальної групи С. Навіть незважаючи на те, що напередодні європейської першості вони не знали гіркоти поразок у 12-ти зустрічах поспіль. Правда, і суперники були під стать. Однак нічиї з Румунією (0: 0), Угорщиною (1: 1), Словаччиною (0: 0) теж про щось говорили. Перш за все, про надійність лінії оборони.

Саме в цій лінії виступали найдосвідченіші, давно переступили 30-річний рубіж Гарет Маколі (Вест Бромвіч), Кріс Бейрд (Дербі Каунті) і пограв за Ньюкасл, Астон Віллу і Фулхем Аарон Х'юз - мабуть, найвідоміший футболіст остров'ян, якого тепер занесло в австралійський Мельбурн Сіті.

Склад Майкл О'Нілл збирав з миру по нитці, в ньому були присутні представники всіх дивізіонів Англії і Шотландії, причому 22-річний захисник Люк Маккалох грав за клуб четвертої за рангом англійської ліги - Донкастер. А єдиною серйозною втратою був лівий латераль Кріс Брант з Вест Бромвіча.

Тимощук закликав домінувати по всьому полю

«Перш за все, відзначив би бійцівські якості суперника і виконання ним стандартних положень, - зауважив напередодні зустрічі Андрій Шевченко, роль якого в тренерському штабі, схоже, ставала все більш значущою. - Будь-які команди, які грають в англійському стилі, завжди борються до кінця.

При цьому Північна Ірландія добре організована, діє компактно, грає від оборони, вміло закриваючи фланги, і будує свої дії попереду через контратаки ».

«Нас не повинно розслабляти те, що практично за весь перший тайм британці не створили жодного моменту біля воріт збірної Польщі, - поділився думкою, по суті, ще один представник тренерського штабу Анатолій Тимощук. - Ми зараз опинилися в такій ситуації, що в найближчому матчі обов'язково потрібно брати очки.

Тому той якісний футбол, який періодичним нам вдавався в поєдинку з німцями, потрібно взяти на озброєння в грі з Північною Ірландією. І взагалі треба зіграти так, як чемпіони світу проти нас - домінувати по всьому полю ».

Хачеріді НЕ догледів за Маколі після подачі штрафного

Свіжо легенду, і вірилося в нього, та не так сталося. Домінувати не вийшло. Хоча після вилазки Далласа до воріт Пятова в стартові хвилини здалося, що наша команда захопила ініціативу і свого не упустить. По крайней мере, суперник був змушений переважно оборонятися, а, втративши м'яч, відразу ж потрапляв в лещата пресингу.

Двічі здорово на перехоплення зіграв Сидорчук, але подальшого розвитку ці атаки не отримали. На 24-й хвилині небезпечно здалеку пробив Ракицький - Макговерн з ударом впорався. Поступово, втім, і остров'яни на мокрому від дрібного дощу газоні стали освоюватися з грою попереду.

У хід пішли стандарти, Кеткарт після подачі кутового пробив над поперечиною. А ледве почався другий тайм, Хачеріді НЕ догледів за капітаном ірландців Маколі, який реалізував асист Норвуда зі штрафного.

Селезньов виглядав невиразно, ніж Зозуля

Дощ перетворився у зливу, з неба посипався град, і чеська арбітр Павел Краловець від гріха подалі відвів команди в роздягальні. Пауза вийшла недовгою, з пару хвилин, але цього було достатньо, щоб підопічні Михайла Фоменка повністю розгубили запал.

За інерцією наші намагалися атакувати, але суперник, відійшовши всією командою в оборону, закрився. А в компенсований час зусиллями МакГінн завдав контрольний удар - 0: 2.

У порівнянні з поєдинком з німцями тренерський штаб синьо-жовтих справив всього одну заміну. Замість невиразно діяв Зозулі на поле вийшов Селезньов. Але виглядав ще більш невиразно, ніж партнер, особливо з точки зору якості гри. В запасі залишався Будковський, про вихід якого на посилення атаки взагалі важко було заїкатися.

З Коваленко намагалися зробити зірку

Знову з перших хвилин в старті з'явився Коваленко, якому знову була відведена роль головного конструктора настання, і з якого, схоже, намагалися зробити зірку не тільки вітчизняного футболу.

Але одна справа трусити на тлі бразильців в клубі і зовсім інша - вести за собою партнерів по збірній, та ще на континентальній першості. Хтось щось поплутав.

Абсолютно розчинилися в грі лідери в особі Ярмоленко і Коноплянки - не тільки з суто футбольної точки зору, але і як виконавці, які могли і повинні були стати прикладом для інших в плані психології. Куди поділася спритність Федецького і Шевчука. Грішили помилками Хачеріді і Ракицький.

Фоменко заговорив про те, про що довго мовчав

Михайло Фоменко після матчу заговорив про те, про що довгий час вважав за краще мовчати: «У нас немає колективу. Його не було на полі. Багато гравців не дотрималися принципів побудови гри в обороні і атаці. Очевидно, порахували, що можуть забезпечити результат малою кров'ю. Але чудес не буває. Успіху досягає той, хто не програє боротьбу ».

Що стосується манери дій північних ірландців, то Михайла Івановича нічого не здивувало: «Половину м'ячів в кваліфікації наш суперник забив зі стандартних положень. На теоретичних заняттях ми це з хлопцями обговорювали. Так що сюрпризів в цьому плані не очікували. Але, мабуть, не достукалися. Грубі помилки звели все нанівець ».

Навіть німцям буде непросто в грі з острів'янами

Зате на сьомому небі від щастя був Майкл О'Нілл: «Наша команда продемонструвала всі свої сильні сторони. Ми ретельно готувалися і до зустрічі з Польщею, але поляки дуже добре зіграли комбінаційно.

Після цього задумалися, що треба виправити, і прийшли до висновку - треба грати ширше і краще використовувати вільні зони. У світлі цього дуже уважно поставилися до Ярмоленко і Коноплянці, щоб закрити їх. І у нас вийшло.

Ця перемога багато означає для нас, з'явився прекрасний шанс вийти в плей-офф, і його не можна упускати. Звичайно, я усвідомлюю, що у нас в країні не знайдеться, напевно, і сорока футболістів рівня національної команди. Але у нас є свої сильні сторони - характер, згуртованість, гордість. І якщо ми їх використовуємо, то навіть німцям буде непросто ».

Поєдинок з Польщею втрачав практичне значення

Збірна Німеччини тим часом у вечірньому матчі 16 червня в Сен-Дені розійшлася миром з Польщею (0: 0). Це означало, що підопічні Фоменка першими з 24-х команд-учасниць втратили не тільки теоретичні, а й практичні шанси на продовження боротьби.

Такого приниження і ганьби не очікував ніхто. Заключний поєдинок з Кадрою втрачав всяке практичне значення.

Максим ТРЕТЬЯК

Протокол

УКРАЇНА - ПІВНІЧНА ІРЛАНДІЯ - 0: 2

16.06.2016. Ліон. Стадіон Парк Олімпік Лионне. 22 градуса. Дощ, у другому таймі - з градом. 51 043 глядача. Матч фінального турніру Євро-2016.

арбітр - П.Краловец (Чехія).

Україна: Пятов, Хачеріді, Степаненко, Ярмоленко, Коваленко (Зінченко, 81), Коноплянка, Селезньов (Зозуля, 71), Шевчук (к), Сидорчук (Гармаш, 76), Федецький, Ракицький.

тренер - М.Фоменко.

Північна Ірландія: Макговерн, Маколі, Д.Еванс, Девіс, Вашингтон (Магенніс, 84), К.Еванс (Макнейр, 87), Даллас, Норвуд, Хьюз, Уорд (Макгинн, 69), Кеткарт.