Могли обіграти Іспанію і Англію. Топ-5 втрачених перемог збірної України в офіційних матчах (відео)

04.04.2021 11:01

Виділяємо найяскравіші офіційні поєдинки збірної України, в яких національна команда пропускала три очки

Фото УАФ

У березневих матчах відбору на ЧС-2022 синьо-жовті набрали лише три очки. При цьому наша збірна втратила перемоги над Фінляндією (1:1) І Казахстаном (1:1), В обох випадках дозволивши суперникам відігратися. Користуючись нагодою, ми згадаємо інші офіційні поєдинки української команди, в яких були втрачені три очки.

Відбір ЧЄ-1996. Словенія - Україна - 3: 2

Єдиний матч в історії, в якому синьо-жовті примудрилися програти, ведучи в рахунку в два м'ячі. На той момент українці практично втратили шанси на вихід з групи, але могли здобути четверту перемогу поспіль. У першому таймі Ігор Жабченко дістав червону, але потім за гостей забили Віктор Скрипник і Тімерлан Гусейнов. Однак після перерви словенці все ж домоглися камбека - дублем вистрілив Сашо Удович, ще один м'яч на рахунку Златко Заховича.

Відбір ЧЄ-2004. Вірменія - Україна - 2: 2

Синьо-жовті розпочали кваліфікацію з упущеної перемоги в Єревані. У першому таймі відзначилися Сергій Серебренніков і Геннадій Зубов, але в другому наша команда нарвалася на камбек. Спочатку забив Артур Петросян, а вже в компенсований час рефері вилучив Володимира Єзерського і призначив пенальті в наші ворота. «Вирок» реалізував Альберт Саркісян.

Відбір ЧЄ-2004. Україна - Іспанія - 2: 2

Перемога в матчі з піренейцями здорово б допомогла підопічним Леоніда Буряка. Більшу частину поєдинку наші хлопці лідирували в результаті раннього голу Андрія Вороніна. Однак на 83-й хвилині Рауль зрівняв рахунок, а на 87-й форвард Реала асистував Хосеба Ечеберрія. Благо, українцям вдалося вирвати нічию в результаті точного пострілу Олександра Горшкова з літа. Втім, після низки невдач в наступних іграх синьо-жовті фінішували в групі лише третіми.

Відбір ЧС-2014. Англія - ​​Україна - 1: 1

У першому для себе матчі відбору підопічні Михайла Фоменка створили сенсацію, ледь не добувши три очки на Уемблі. Під кінець першого тайму приголомшливий гол забив Євген Коноплянка, проте на 87-й хвилині українці все ж пропустили з пенальті від Френка Лемпарда, призначеного за гру рукою Євгена Хачеріді. У підсумку наша збірна стала другою в групі і відстала від Англії за все не один пункт. Потім в плей-офф кваліфікації синьо-жовті драматично поступилися Франції.

Відбір ЧС-2018. Туреччина - Україна - 2: 2

Після втрати очок з Ісландією в першому турі підопічні Андрія Шевченка вирушили через Чорне море. У Коньї господарі тріщали по швах в першому таймі - пенальті реалізував Андрій Ярмоленко, незабаром рахунок подвоїв Артем Кравець. Втім, перед самою перервою один м'яч відквитав Озан Туфан, а на 81-й хвилині нічию для Туреччини вирвав Хакан Чалханоглу, реалізувавши пенальті. Як ми пам'ятаємо, за підсумками відбіркового циклу обидві збірні виявилися «в прольоті».

Осічка в Мінську ледь не вийшла боком. Топ-5 втрат очок збірної України з аутсайдерами (відео)