Мінус Малиновський, плюс Соболь. Хто з українців буде виступати в Бельгії в новому сезоні

Скільки українських футболістів поборються за чемпіонство в Лізі Жюпілер в новому сезоні?

Едуард Соболь влітку перейшов в Брюгге. фото clubbrugge.be

У цей уїк-енд стартує черговий розіграш чемпіонату Бельгії. Як відомо, в цій країні один з найскладніших за регламентом чемпіонат. Перший етап складається з 30-ти турів, за підсумками яких 15 команд з 16-ти потрапляють в різні групи. Клуб, який посів останню сходинку, безпосередньо вилітає до другого дивізіону. Шість найсильніших колективів виходять в чемпіонську групу, де проводять ще 10 матчів. При цьому набрані під час першого етапу очки діляться навпіл. Переможець міні-турніру потрапляє в груповий етап Ліги чемпіонів, а срібний призер - в третій раунд кваліфікації. Третє і четверте місця (якщо Кубок виграє учасник ЛЧ) виводять в груповий етап і третій відбірковий раунд Ліги Європи відповідно. Команди, що зайняли 7-15 рядки в першому етапі і три кращих представника другого дивізіону потрапляють в міні-турнір за право участі в Лізі Європи. Ці клуби ділять на дві групи по шість команд, а всі набрані очки анулюються. Після 10-ти турів переможці секстетів проводять між собою матч плей-офф. Потім тріумфатор цього поєдинку зустрічається з командою, посіла п'яте (четверте) місце в чемпіонській групі. Саме за підсумками цього матчу визначається доля путівки до другого раунду кваліфікації Ліги Європи. На даний момент у вищому бельгійському дивізіоні виступають сім українців - стільки ж, скільки і в минулому сезоні. На місце відбув в італійську Аталанту Руслана Малиновського прийшов Едуард Соболь. Пропонуємо вам ознайомитися зі списком усіх наших легіонерів в Лізі Жюпілер. Едуард Соболь (Брюгге) Протягом останніх двох років гравець збірної України провів в Чехії, де виступав за празьку Славію і Яблунець. Влітку Шахтар відправив Соболя в оренду в Бельгію, де він буде захищати кольори срібного призера - Брюгге. Чорно-сині, як і раніше претендують на найвищі місця в Лізі Жюпілер, а також зіграють в Лізі чемпіонів, де в третьому раунді відбору битимуться з київським Динамо. Єгор Назарин (Антверпен) У минулому сезоні команда з однойменного міста стала четвертою в чемпіонській групі, після чого виграла у Шарлеруа поєдинок за потрапляння в Лігу Європи - 3: 2. У новому сезоні Антверпен напевно побореться за найвищі місця. Назарин ж спробує отримувати більше ігрового часу, так як за півтора року в команді провів всього 18 матчів. Як сказав Єгор в інтерв'ю нашому сайту, Він все ще хоче проявитися себе в Антверпені. Роман Яремчук (Гент) У минулому сезоні Буйволи стали п'ятими в чемпіонаті і поступилися Мехеленом в фіналі Кубка Бельгії. Однак Генту все ж вдалося потрапити в єврокубки, так як той же Мехелен виключили через корупційний скандал. Яремчук виступає за команду останні два роки, в минулому сезоні провів 45 матчів, в яких набрав 12 + 3 за системою «гол + пас». Ігор Пластун (Гент) Минулого літа центрбек прийшов в команду з Лудогорца. Велику частину сезону Пластун був основним, сумарно награв 26 матчів, в яких віддав два ассист. Роман Безус (Гент) По ходу сезону-2018/19 хавбек змінив Сент-Трюйден на Гент, але за півроку особливих успіхів в стані Буйволів не здобув. Як і решта українців, Безус брав активну участь в передсезонної підготовки команди. Євген Макаренко (Андерлехт) Рекордсмен Бельгії по чемпіонство в минулому сезоні фінішував лише шостим. Так що перед очолив Андерлехт Венсаном Компані стоїть завдання повернути медалі в Брюссель. Кінцівку минулого сезону Макаренко пропустив через травму, але, за словами футболіста, новий наставник пурпурно-білих розраховує на нього. Андрій Бацула (Кортрейк) Фландрійци не зуміли пробитися в топ-6, але змогли кваліфікуватися в плей-офф Ліги Європи, де поступилися Шарлеруа. Бацула в минулому сезоні не так часто виходив на поле, провів 18 поєдинків, в яких забив один гол і віддав два ассист. Володимир Сержао

Чемпіонство Малиновського, втрачені шанси Гента. Підсумки сезону для українців в чемпіонаті Бельгії

У третьому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів київське Динамо зіграє з Брюгге (6 серпня - в Бельгії і 13-го - в Києві). На ваш погляд, чи зуміє наша команда пройти далі?

• Так (68%, голосів: 1 937)