Маріуполь став десятим. Додатковий час для українських клубів в єврокубках

04.08.2018 11:01
Згадуємо, скільки разів вітчизняним клубам доводилося грати овертайм в єврокубках в період незалежності

fcmariupol.com

У четвер Маріуполь оформив вихід до третього раунду кваліфікації Ліги Європи, Здолавши за сумою двох матчів Юргорден. Обидва поєдинки завершилися з рахунком 1: 1, так що в Україні довелося проводити додатковий час. В екстра-таймі азовці дотиснули гостей зі Швеції завдяки реалізованому Русланом Фоміним пенальті. Маріуполь - 10-я українська команда, що брала участь в додатковому часі в єврокубках. В цілому наші клуби в 17-ти випадках грали овертайм. Найбільше 30-хвилинок у Шахтаря - сім. На другому місці йде Чорноморець з двома, а у Динамо, Карпат, Таврії, донецького Металурга, Металіста, Дніпра, Ворскли і Маріуполя - по одному. Примітно, що у гірників всього два виграші, тоді як Чорноморець обидва рази виходив переможцем з подібних дуелей. Сім з 17-ти овертаймів завершувалися серіями пенальті. У трьох випадках українські клуби вигравали «лотереї», в чотирьох - поступалися. Саме в додаткову 30-хвилинку наші команди мають по п'ять вікторій і фіаско. В цілому українці виграли вісім з 17-ти тривалих дуелей. Найчастіше овертайми зустрічалися на шляху наших бійців в Лізі Європи - шість разів. П'ять випадків припали на Кубок УЄФА, чотири - на Лігу чемпіонів, по одному - на Кубок Інтертото і Суперкубок УЄФА. Шахтар має багатий досвід У 2009 році Шахтар грав додатковий час в двох фіналах. Спочатку у вирішальному поєдинку Кубка УЄФА проти Вердера оранжево-чорні взяли верх завдяки голу Жадсона на 97-й хвилині. Влітку того ж року донеччани програли Барселоні в Суперкубку УЄФА, а вирішальний м'яч у додатковий час оформив Педро. Найчастіше «партнерами» наших по овертаймі були іспанці - тричі. Причому всі три дуелі залишилися за піренейцями. За два рази упиралися шведи, чехи і поляки. В цілому траплялися 17 команд з 12-ти країн. У плані драматизму можна виділити Кубок УЄФА-2006/07, коли Шахтар дивом пролетів повз чвертьфіналу. На останніх хвилинах матчу нічию для Севільї вирвав воротар Андрес Палоп, а в екстра-таймі Ернесто Чевантон забив вирішальний гол іспанців. Можна згадати 2015-й, коли Ворскла в Полтаві грала додатковий час з Жиліною. Українці забили в овертаймі, однак пропустили на його останній доданій хвилині і вилетіли. Ще не забуваємо про неймовірні серії пенальті між Таврією та Ренном, Чорноморцем і Скендербеу. До Маріуполя останнім учасником екстра-тайму серед наших клубів був Шахтар. У минулому році гірники в першому раунді плей-офф Ліги Європи пропустили фатальний гол від Сельти в додану 30-хвилинку. Українські клуби в додатковий час в єврокубках в період незалежності