Манчестер Сіті чи Атлетіко? Розслідування для команди Олександра Зінченка

24.01.2022 20:27
Категорії: Новини теми

До володіння м'ячем можна відноситися по-різному. Поки що існує футбол, фахівці і будуть сперечатися з приводу того, чи це важливий елемент у грі. Цілком очевидно, що цей показник потрібно оцінювати в комплексі та розуміти, де саме команда володіє м'ячем і чи отримує при цьому гідну відсіч. Втім, навіть якщо взяти голі цифри за загальною територіальною перевагою, ми отримаємо досить цікаву картину.

Почнемо з провідних європейських чемпіонатів – Англії, Італії, Іспанії, Німеччини та Франції. За п'ять попередніх років там було розіграно 25 чемпіонських титулів і жодного разу його не вигравала команда з негативним володінням м'ячем (менше 50%). У 14 випадках з 25 перше місце займав колектив з контролем у 60% і вище. У 13 випадках з 25 чемпіоном став той, хто був найкращим у всій лізі з володіння. Втім, є й зворотні приклади. Так, минулого сезону Серію А виграв Інтер, а Прімеру - Атлетіко. Обидві команди мали восьму позицію в чемпіонаті з володіння. Схожа історія вийшла у Франції, де переміг Лілль. Подивимося, тенденція це чи ні.

У єврокубках подібного домінування лідерів із володіння немає. Але там і турнірна дистанція менша — причому приблизно втричі. Така сама ситуація на чемпіонатах світу та Європи. І в цьому вся краса професійного футболу найвищих досягнень, де найголовніше не володіння, а результат.

Агентство, яке веде справи гравців збірної України, співпрацюватиме з братом Гвардіоли