Луїш Каштру: «Поки ми відпрацьовуємо глобальну модель гри, а не готуємося до Бенфіці»

06.02.2020 12:53
Головний тренер донецького Шахтаря Луїш Каштру прокоментував результати вчорашніх спарингів своєї команди

Вчора гірники провели чергові контрольні матчі на турецьких зборах. Спочатку Шахтар обіграв Македонію ДП (2:0), А потім розійшовся миром з Сендерюске (2:2). Головний тренер донеччан Луїш Каштру поспілкувався з клубною прес-службою з приводу спарингів. - Які основні висновки Ви можете зробити, судячи з результатів матчів? - Контекст ранкового матчу був простіше. Суперник був не дуже сильний, ми розвивали свою гру і абсолютно нормально перемогли. У першому таймі наша команда була набагато краще, ніж у другому, більш скоординованою. Створювали моменти, атакували через середину і фланги. У другому таймі було трохи більше хаосу: не так організовані, то вигравали, то втрачали м'яч. Тобто ми не діяли з тією ж інтенсивністю, як до перерви, хоча в цілому перевага була великим і перемога абсолютно логічна. Що стосується матчу з Сендерюске, ми не почали добре. Втратили величезну кількість м'ячів на початку атаки, а суперник постійно проходив в зони і створював небезпечні моменти біля наших воріт. Десь з 25-ї хвилини ми скорегували деякий позиціонування і додали, повністю контролювали гру і протягом другого тайму утримували цю перевагу. Але як тільки втратили м'яч, за кілька хвилин до кінця суперник в швидкій атаці зрівняв рахунок. На жаль, належного контролю не було в перші 25 хвилин матчу. - Який з спарингів виявився для Вас більш інформативним? Ви задоволені самовіддачею футболістів? - Хлопці, яких ми випустили в ранковому поєдинку, зробили те, що повинні були. Вони повністю контролювали гру, були дуже активні і створили кілька гольових моментів. У той же час, як я сказав, другий тайм був не такий гарний, як перший. У другому матчі - суперник складніше і більше труднощів на поле. При наші втрати вони навіть не прибирали м'яч із зони пресингу, а просто створювали небезпеку нашої лінії оборони. Перший тайм був більш конкурентним, другий - повністю наш. Змогли змінити рахунок на 2: 1, але в один з небагатьох моментів, коли Сендерюске дістався до наших воріт, він забив. Другий матч був набагато цікавіше першого. - Які акценти ви зробили в перерві, щоб переламати хід поєдинку з датчанами? - Нам потрібно було тримати м'яч на половині поля суперника більше часу, ні в якому разі не втрачати його на початку атаки, додати варіативності. Зобов'язані були проходити через фланги, заводити м'яч в середину, віддавати в зону, таким чином створювати гострі атаки. Це змушувало суперника опустити свої лінії, що зменшувало їх можливість доставляти нам проблеми, як вони це робили в першому таймі.

«У Кірюханцева травма»

- Коваленко забиває у другій грі поспіль. Як Ви оціните його дії? - Так, задоволений і Коваленко, і абсолютно всіма іншими футболістами, які попрацювали. За 11 місць в стартовому складі велика конкуренція. Віктор бореться за своє місце, як і всі інші, він добре себе показав. - Чому не було Ігоря Кірюханцева? - Він травмований. - Чи вдавалося в чомусь моделювати матч з Бенфікою? - Ні. Наприклад, позавчора Бенфіка в півфіналі Кубка грала з лінією з чотирьох захисників, двома опорниками, «десяткою» і двома вінгера. Щоб підлаштуватися під цього суперника, нам потрібно підготуватися зовсім по-іншому. І цю стратегію ми відпрацюємо, коли повернемося до Києва. Поки ж ми відпрацьовуємо глобальну модель гри, а не готуємося до матчу з Бенфікою. У нас ще є час.