Кубок Америки. Ліонель Мессі зняв одне прокляття, на черзі - друге (відео)

10.07.2021 14:01
Категорії: Новини теми

Розглядаємо всі серії пенальті нападника Ліонеля Мессі разом зі збірною Аргентини

Ліонель Мессі вітає голкіпера своєї збірної

У півфіналі Кубку Америки-XNUMX альбіселесте в серії післяматчевих пенальті зламали опір Колумбії. Основний і додатковий час зустрічі завершився з рахунком XNUMX:XNUMX, а в битві «точок» геніально виступив голкіпер Аргентини Еміліано Мартінес, який відбив три удари колумбійців - XNUMX:XNUMX.

Ліонель Мессі в цій грі відзначився гольовою передачею й реалізував свій пенальті. Більше того, 34-річний гравець набрав 4 + 5 за системою «гол + пас» у шести поєдинках турніру. Тепер на Аргентину чекає фінальна битва з Бразилією 11 липня (03.00 за Києвом).

Відзначимо, що Мессі поки що не брав трофеїв зі збірною. Альбіселесте разом із капітаном ставали срібними призерами ЧС-2014, програвали у фіналах Кубку Америки у 2007-му, 2015-му і 2016-му, а також брали бронзу на континентальному рівні у 2019-му.

Разом зі збірною Мессі взяв участь уже в шести серіях пенальті. Лише одного разу нападник свій 11-метровий не реалізував. У половині випадків аргентинці ставали переможцями лотереї. Нижче ми згадаємо попередні п'ять пенальтистських розбірок цієї команди.

Кубок Америки-2011. 1/4 фіналу. Аргентина - Уругвай - 1:1 (пен. 4:5)

Посівши друге місце в групі з Колумбією, небесно-блакитні потрапили на Уругвай. Рахунок відкрив Дієго Перес, але ще в першому таймі Гонсало Ігуаїн відновив статус кво. У підсумку основний і додатковий час завершилися нічиєю - 1:1, а по пенальті перемогли уругвайці. Єдиний промах у серії допустив Карлос Тевес, Мессі ж свій 11-метровий реалізував. На тому турнірі Лео провів усі матчі й відзначився трьома асистами.

ЧС-2014. Півфінал. Нідерланди - Аргентина - 0: 0 (пен. 2:4)

Команда Алехандро Сабельї грала в прагматичний футбол, але це давало свій результат. Мессі вів збірну за собою, забив за турнір чотири голи при одному асисті, заслужено був визнаний кращим гравцем ЧС. Аргентина посіла перше місце у квартеті, потім мінімально здолала Швейцарію (1:0) і Бельгію (1:0), а в півфіналі по пенальті пройшла Нідерланди. Помаранчеві не реалізували дві спроби, а південноамериканці всі чотири «точки» виконали успішно. Однак виграти Кубок світу Лео так і не судилося. У фіналі перемогли німці (1:0), а єдиний м'яч на 113-й хвилині забив Маріо Гетце.

Кубок Америки-2015. 1/4 фіналу. Аргентина - Колумбія - 0:0 (пен. 5:4)

Вийшовши з групи, небесно-блакитні насилу подолали колумбійців. За 120 хвилин команди не забили жодного гола. У серії пенальті Мессі свою спробу реалізував, в Аргентини було два втрачені «матчболи», але все ж суперники допустили на один промах більше.

Кубок Америки-2015. Фінал. Чилі - Аргентина - 0:0 (пен. 4:1)

У півфіналі турніру Мессі і Ко розгромили Парагвай (6:1), у вирішальній стадії 120 хвилин ігрового часу голів не подарували, а в лотереї Фортуна посміхнулася червоним. Чилійці забили всі чотири 11-метрові, тоді як у аргентинців змазав Ігуаїн і не зумів переграти воротаря Евер Банега. За турнір Мессі набрав 1 + 3 за системою «гол + пас».

Кубок Америки-2016. Фінал. Аргентина - Чилі - 0:0 (пен. 2:4)

За рік на Ліонеля чекало дежавю. Аргентинці впевнено виграли п'ять матчів поспіль, а сам Лео забив п'ять голів і віддав чотири асисти. Однак другий поспіль фінал проти чилійців завершився нульовою нічиєю. Цього разу в серії пенальті Мессі сам змазав, але ключовим виявився промах Лукаса Більї - 4:2 на користь суперників.

Євро-2020. Команди видали найнезвичайнішу серію пенальті в історії турніру (відео)