Дискваліфікація Гонсалеса і інші пристрасті на фініші: урожай легіонерів в матчах ЧС-2018

13.10.2017 15:03
Легіонери-збірники клубів української Прем'єр-ліги по-різному проявили себе в останніх матчах відбіркового турніру ЧС-2018
Коноплянка

Фото Олексія Кликова

Збірна Білорусі завершила своє страшне виступ в кваліфікації ЧС-2018 на останньому місці в групі, нижче ненависного Люксембургу, в матчах з яким вона втратила п'ять очок. Чемпіонат України в команді Ігоря Кріушенко був представлений київським динамівцем Микитою Корзуном. У матчі з Голландією (1: 3) він не потрапив в заявку, а у виїзному поєдинку з Францією (1: 2) вийшов в основі, отримав попередження і був замінений на 79-й хвилині. Від і до два матчі поспіль відпахав в збірній Угорщини захисник Динамо Тамаш Кадар. У підсумку - поразка в Швейцарії (2: 5) і домашня перемога над Фарерами з рахунком 1: 0. Мадяри зайняли третє місце в групі з величезним, 14-очковим відставанням від лідерів, Португалії та Швейцарії. Захисник Олександрії і збірної Азербайджану Павло Пашаєв провів повний матч проти Чехії (1: 2), а ось в Німеччині, де закавказци влетіли з рахунком 1: 5, він залишився в запасі. Азербайджанці зайняли в групі передостаннє місце, але в їх активі є перемога над Норвегією вдома і гостьова нічия з чехами. Нарешті отримав шанс проявити себе захисник Шахтаря і збірної Грузії Давид Хочолава. Тричі поспіль в матчах національної команди він виходив на заміну в компенсований час матчу - в тому числі в домашній грі з Уельсом. Але на поєдинок в Сербії гравець гірників вийшов в основі і провів повний матч. Правда, результати збірної були однаковими - поразки з рахунком 0: 1. Підсумок кваліфікації для грузин невтішний - жодної перемоги, по п'ять нічиїх і поразок і друге місце з кінця.

Кенджера злітав додому вхолосту

Захисник київського Динамо Томаш Кенджера знову викликався до розташування збірної Польщі, однак шансу дебютувати за головну команду країни поки не отримав, просидівши в запасі в матчах в Вірменії (6: 1) і будинку з Чорногорією (4: 2). Але він ще напевно постарається пробитися в Кадру, яка з першого місця кваліфікувалася на мундіаль. А ось за вірмен в вкрай невдалу гру проти поляків виступило відразу троє представників української Прем'єр-ліги. Це хавбек Ворскли Гегам Кадимян, якого на 62-й хвилині замінив гравець Стали Едгар Малакян, в той час як його брат і одноклубник Гор Малакян провів матч з першої до останньої хвилини. У виїзному поєдинку в Казахстані (1: 1) з даної трійці зіграв лише Едгар Малакян, який вийшов в стартовому складі і був замінений після закінчення години гри, а двоє інших залишилися в запасі. У вірмен в результаті - п'яте місце, чотири очки, набрані в матчах з Казахстаном, а також перемога над Чорногорією будинку, що стоїть особняком.

Може, Гонсалеса Парагваю і не вистачило ...

Київський динамівець Домагой Віда добре провів обидва поєдинки збірної Хорватії - проти Фінляндії (1: 1 вдома) і України (2: 0 на виїзді), граючи з першої до останньої хвилини. Його одноклубник і партнер по збірній Йосип Пиварич відіграв повний матч проти фінів, після чого був розкритикований в пух і прах, і за грою в Києві спостерігав з лави запасних. Нагадаємо, що картата, який посів друге місце в групі, має бути провести стикові матчі за путівку на ЧС-2018. Ардін Даллку, який виступає за Ворсклу, знову був присутній в розташуванні збірної Косова, за яку все ніяк не дебютує. Косовари, нагадаємо, програли з однаковим рахунком 0: 2 Україна і Ісландії, фінішувавши на останній позиції в групі з одним набраним очком. Київський динамівець Дерліс Гонсалес був серед тих, хто кував неймовірну перемогу, яку парагвайці вирвали на останніх хвилинах в Колумбії (2: 1). Він провів повний матч і отримав попередження, яке не дало змоги півзахисникові зіграти в останньому, вирішальному матчі кваліфікації. Перемога вдома над аутсайдером - Венесуелою - гарантувала б парагвайців п'яте місце і участь в міжконтинентальному плей-офф. Але без Дерліса вони програли - 0: 1, і виявилися в прольоті. Цього разу збірна Бразилії покликала з Шахтаря на матчі кваліфікації не Тайсона, а Фреда. Півзахисник злітав на батьківщину, поспостерігав, як Канарінья зіграла внічию 0: 0 в Болівії, розбила будинку Чилі з рахунком 3: 0 і відсвяткувала впевнений вихід на мундіаль з першого місця. Захисник Олімпіка Владис-Еммерсон іллой-айєт владіс-еммерсон відгукнувся на заклик рідної збірної Конго, однак участі в матчі відбору не прийняв, залишившись в запасі. А тим часом конголезці, аутсайдери свого квартету, ледь не піднесли сюрприз у Єгипті, але пропустили з пенальті на п'ятій компенсованій хвилині - 1: 2. Сергій КОЗЛОВ

На Євро-2020 будуть чотири жеребкування! Місце України в павутині від УЄФА

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Україна - Хорватія (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Коноплянка Євген (27%, голосів: 2 441)
  • Караваєв Олександр (13%, голосів: 1 198)
  • Ярмоленко Андрій (10%, проголосувало: 893)