До дня народження збірки. Топ-5 матчів в кар'єрі Сергія Болбата (відео)

13.06.2020 11:04
Виділяємо кращі матчі в кар'єрі захисника збірної України і донецького Шахтаря Сергія Болбата, якому сьогодні виповнюється 27 років

Фото Миколи БОЧКА

Сьогодні, 13 червня, свій 27-й день народження святкує один з підопічних Андрія Шевченка. Болбат дебютував за збірну ще в 2014 році і після паузи повернувся в головну команду країни в 2018-му. Зараз на його рахунку п'ять матчів у синьо-жовтій футболці. Болбат є вихованцем Шахтаря, на початку кар'єри виступав на флангах атаки, але поступово перекваліфікувався в правого бека. На правах оренди Сергій грав за донецький Металург, Металіст, бельгійський Локерен і Маріуполь. З літа 2018 року перебуває в «обоймі» Шахтаря. У день народження згадаємо найкращі матчі в кар'єрі іменинника. УПЛ-2013/14. Зоря - Металург Д - 0:4 У тому сезоні Болбат вперше виступав в оренді. За 20 матчів у складі Металурга він забив три голи і віддав шість результативних передач, ставши кращим асистентом команди. У поєдинку з Зорею гравець асистував В'ячеславу Чечер і Константінос Макрідіс в епізодах з другим і четвертим голами. Відео ТМ-2014. Україна - Нігер - 2:1 Дебют Болбата за збірну трапився в травні 2014 го на стадіоні Динамо ім. В. Лобановського. На той момент гравець донецького Металурга вийшов на поле на 62-й хвилині замість Євгена Коноплянки. За виділене йому час фланговий гравець здорово проявив себе, а також віддав асист Тарасу Степаненко на переможний гол. https://youtu.be/po3WC6Na0Bs?t=233 УПЛ-2017/18. Маріуполь - Карпати - 3:0 Провівши два роки в бельгійському Локерені, футболіст повернувся в Україну. Проти Карпат Болбат відіграв повний поєдинок на позиції атакуючого хава. На початку зустрічі він віддав асист на В'ячеслава Чурко, а в кінцівці встановив остаточний рахунок на табло, реалізувавши вихід один на один. У тому чемпіонаті Сергій оформив п'ять голів, ставши кращим бомбардиром Маріуполя. В результаті влітку футболіст повернувся в Шахтар. Відео УПЛ 2019/20. Динамо - Шахтар - 1:2 На старті нинішнього сезону Болбат непогано провів всеукраїнське дербі. За 78 хвилин на полі правий бек виконав 96% точних передач, скоїв сумарно дев'ять відборів, перехоплень і підбирань. У підсумку гірники здобули перемогу, помстившись киянам за програш в Суперкубку. https://www.youtube.com/watch?v=WNWEfiXVwXg ТМ-2019. Україна - Естонія - 1:0 Сергій відіграв 90 хвилин на позиції правого бека в останньому на даний момент спарингу збірної. Болбат став третім в команді за індексом InStat (283) і показником ТТД (99), віддав 95% точних передач, три ключових пасу. При цьому і в захисті футболіст відпрацьовував надійно. Відео Володимир Сержао

Рейтинг ФІФА: збірна України залишилася в топ-25 кращих команд планети